Nadílka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od workhard »

Jsem nadělil rodině DVD přehrávač TOSHIBA z Tesca a mastim ho tam vrátit,protože sice hraje báječně,ale když chci pak zase zpátky televizi,tak musim od krámu odpojit scart,jinak mám jenom zvuk. Na to se mi familie vyprdne. :evil:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#17 Příspěvek od jandu »

Ja mám svoju 17-ku asi 3 mesiace, čo som ho za 500 Sk kúpil od známeho. Dovtedy som mal 15-ku. Takže pokrok za necelé 4 mesiace od 15 k 19. To je ta lepšia stránka. To horšie je mrmlanie manželky - musíš mať stále niečo nové!

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#18 Příspěvek od Radix »

Ale manželka nemože mrmlať, co kdybys chtěl novou manželku.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#19 Příspěvek od Filda »

Mezi ostatníma dárkama jsem našel z oboru bastlení jen jeden ...... kleště na stahování bužírky z vodičů :D .....už jsem je potřeboval. Před tím jem to dělal zubama a to jsem měl plnou hubu bužíry :chlupus:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#20 Příspěvek od jandu »

Radix píše:Ale manželka nemože mrmlať, co kdybys chtěl novou manželku.
Už som aj nad tým uvažoval. Uvidíme na budúce vianoce ......

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#21 Příspěvek od galjo »

jandu píše:
Radix píše:Ale manželka nemože mrmlať, co kdybys chtěl novou manželku.
Už som aj nad tým uvažoval. Uvidíme na budúce vianoce ......
hehe len aby ona Teba nevymenila... a na to POZOR...

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#22 Příspěvek od Radimosso »

Zdar,
moc od bastlení to sice není, ale nějaká ta elektronika to je.
Dostal jsem dlouho toužený přenosný USB HDD.
Takže max spokojenost. :D

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Lukas-Peca »

já jsem dostal Sony Ericson k800i, který je mi ÚPLNĚ na <|> :?
kdybych za ty prachy radši dostal měřic kapacity a svodu kondíků a indukčností, tak bych byl šťastnější :roll:
minule jsem obdržel vráček Tesly 504U-II a to byl zatím nejlepší dárek, jaký jsem kdy dostal :)

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#24 Příspěvek od Radix »

Na měření svodu kondenzátorů si udělej dotnavkový zkoušeč na bázi ralaxačního oscilátoru. Velmi jednoduchý přístroj s velkou užitnou hodnotou.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

Mno, jeden z prvních diy měřících přístrojků, který jsem dělal, byl tester izolací a kondů - stačí malý měnič s jedním trandem, dnes lze vykuchat třeba z jednorázového foťáku s bleskem, lehce upravit a máme hned 330-360V, vydělením třeba 100V a k tomu nějaký ručičkáč, nebo trand + LED a je to....

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#26 Příspěvek od jandu »

A o tom presne je kutilstvo -- niekedy som radšej, keď sa dostanem k dobrej schéme a súčiastkám, aby som si niečo podľa predstáv postavil, než aby som dostal prístroj, ktorý využijem tak na 10% a stál trebárs 1 00 kačiek.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Lukas-Peca »

Radix a spol.: napadlo mě měřit svod jednoduchým obvodem, kde by se přímo usměrnilo síťové napětí, vyfiltrovalo a tím by se napájel obvod s doutnavkou a odporem tak 300 kJ, ke kterému by se sériově připojoval měřený kondík... takže by se zkoušel svod napětím skoro 300 V a pokud by byl moc velký, tak by svítila doutnavka... to by mohlo být účinné, ne?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#28 Příspěvek od Sendyx »

Raději použij ten měnič z jednorázového foťáku... i ten dokáže pěkně nakopat člověka...

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#29 Příspěvek od Radix »

Já tu zkoušečku popíšu v příslušné rubrice, aby to nebylo tady v Nadílce.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#30 Příspěvek od pocitujlasku »

workhard píše:Jsem nadělil rodině DVD přehrávač TOSHIBA z Tesca a mastim ho tam vrátit,protože sice hraje báječně,ale když chci pak zase zpátky televizi,tak musim od krámu odpojit scart,jinak mám jenom zvuk. Na to se mi familie vyprdne. :evil:
to poznam, mne to robili H&B prehravac. riesenie bolo odpojit pin 8 na scarte a rucne prepinat na tv rezimy AV/TV
No vidis, a tak si sa bal

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“