Nefunguje VCR LG LV2788

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#16 Příspěvek od SIDTIM »

Ještě k tomu "odpálení" zdroje měřením na primáru:
Jak už tu někdo napsal, tak i já dělal stovky zdrojů, a ještě se mi to osobně nestalo. Tuhle trpkou zkušenost má Loyza, psal tady o tom a vůbec nepochybuji, že by si to vymyslel.
A ono měření na zdroji začátečníkem nebo laikem může tak opravdu dopadnout, když sjede hrot, nebo se ruka zatřese :cry:
Podle popisu závady bych také doporučil opravu u odborníka...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od DiGiCo »

SIDTIM píše:Ještě k tomu "odpálení" zdroje měřením na primáru:
Jak už tu někdo napsal, tak i já dělal stovky zdrojů, a ještě se mi to osobně nestalo. Tuhle trpkou zkušenost má Loyza, psal tady o tom a vůbec nepochybuji, že by si to vymyslel.
A ono měření na zdroji začátečníkem nebo laikem může tak opravdu dopadnout, když sjede hrot, nebo se ruka zatřese :cry:
Podle popisu závady bych také doporučil opravu u odborníka...
Ono je to těžké, samozřejmě že práce (nejen) na primáru smps vyžaduje určité zkušenosti, ale na druhou stranu, jak k takovým zkušenostem přijít? Asi jedině tak, že se to pokusím opravit sám a případně se poradím se zkušenějšími. Já sám mám elektroniku jako koníček od dětství a třeba už v době, kdy mi bylo 15-16 let, mi sousedi a příbuzní nosili elektroniku na opravu. Představa, že bych měl opravovat třeba televizi, byla pro mě naprosto šílená, ale pustil jsem se do toho, "zkonzultoval" jsem situaci s články z AR (internet byl v té době - začátek 90.let velká neznámá) a podobně a šlo to... Takže hlavně se nebát. A dávat bacha, kam šahám...

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#18 Příspěvek od SIDTIM »

Bastlení je samozřejmě ničím nenahraditelná zkušenost, jak získat potřebnou rutinu. Nad tím není nutno pochybovat. Že se musí začít s bezpečným napětím a PO NABYTÍ zkušeností pokračovat dál, o tom také žádná. Znal jsem případ jednoho klučiny, který si moc věřil, sebevědomí až nezdravé. Když to umí opravář, tak i já, dyť na tom nic není, pár drátů, odpor, pojistka.
Občas chodím kolem místa jeho posledního odpočinku...
Asi 11 let jsem pracoval ve školství, elektronika se mi životem prolíná již cca 35 let, i dnes dělám v oboru. Vždy jsme museli řešit nějaké bezpečnostní předpisy, školení, první pomoc, apod. Možná pro někoho otrava, však jen do té doby, než se něco vážnějšího semele...
Každý elektrikář (i profík) má "našlápnuto" ke svému konci okamžikem, kdy se přestane bát, lépe řečeno,jak říká M. Donutil být "furt ve střehu".
A on ten pomyslně vztyčený prst není až taková fráze, každý běžný kopanec, kterých jsme si už nasbírali, může být pro někoho poslední.
Proto pečlivě rozlišuji, komu co radím, a co mu radím. Když mám poradit opravu zdroje člověku, který nemá zkušenost třeba ani s plochou baterií, začnu raději s tím trapným bezpečnostním školením. Ať mne třeba pošle do p*dele. Ale nebudu se pak cítit jako spolupachatel.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
lopatak
Příspěvky: 36
Registrován: 19 led 2007, 01:00

#19 Příspěvek od lopatak »

nejjednodusi cesta je vymenit kondiky vsechny pac ty co se nevymenej tak muzou pak odejit taky.

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#20 Příspěvek od zouzel1 »

SIDTIM píše:Ještě k tomu "odpálení" zdroje měřením na primáru:
Jak už tu někdo napsal, tak i já dělal stovky zdrojů, a ještě se mi to osobně nestalo. Tuhle trpkou zkušenost má Loyza, psal tady o tom a vůbec nepochybuji, že by si to vymyslel.
A ono měření na zdroji začátečníkem nebo laikem může tak opravdu dopadnout, když sjede hrot, nebo se ruka zatřese :cry:
Podle popisu závady bych také doporučil opravu u odborníka...
Když už musím měřit na primáru, tak mám vždycky takový nedobrý pocit. Ale ještě se mi nestalo, že bych tím něco odpálil. Maximálně vysadil zdroj, pokud předtím nějak běžel...

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#21 Příspěvek od krutor »

Tak jsem vyměnil ten "startovací elyt" (C109), a situace je pořád stejná, snímací hlava se furt jakobi pootáčí, to je vše. Co mohlo ještě odejít?

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od durkovic »

tak teda vymen všetky elyty v zdroji, výjde ta to maxinalene na 50 korún,a máš to poistené že zdroj je OK ak teda tame neodišlo ešte niečo
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “