Stereofonní Hi-Fi zesilovač 2x50W s LM 3886T stvebnice

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od Sendyx »

Takže mám v obchodě kupovat nedopečené rohlíky sypané myšíma hovínkama, abych se naučil rohlíky dopékat a získal i nějakou odolnost vůči leptospiróze ?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od stepa »

Sendyx píše:Takže mám v obchodě kupovat nedopečené rohlíky sypané myšíma hovínkama, abych se naučil rohlíky dopékat a získal i nějakou odolnost vůči leptospiróze ?
Zase to neber tak doslova, je jasne ze by nemeli prodavat zmetky...zadny rozumny vyrobce by si to v ramci zachovani reputace nemel dovolit. A naopak kazdy rozumny distributor by to po urgenci mel stahnout z prodeje, pripadne jednu stavebnici osadit a zjistit, zda to funguje, nebo ne a ne to prejit a prodavat vesele dal.

Myslel jsem to tak, ze by na tom mel najit neco pozitivniho(aby nebyl zklamany ze zakoupeneho zmetka) a to, ze se necemu priucil. Uz si rozumime?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od Sendyx »

Rozumíme si, ale takhle se šlendrián omlouvat nedá.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od stepa »

Sendyx píše:Rozumíme si, ale takhle se šlendrián omlouvat nedá.
A kdo to omlouva? Me slo pouze o to, zmirnit zklamani JindryP. Myslim si, ze jsem toho vyrobce odsoudil dost.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#20 Příspěvek od Killroy »

Já jsem taky názoru že když si něco koupím, tak by to mělo být plně funkční a ne napůl nedopečené. Nicméně u stavebnic je tohle dost diskutabilní názor a předpokládá se taky určitá samostatnost a znalost věci a ne jen zapájet všechno do desky a hle - ono to nejde..
Co jsem se díval, tak tahle stavebnice je dost složitá a co když dotyčný je taky tak trochu "levák" anebo na to prostě nestačí? Co by dělal kdyby měl vinout mf cívky z přiloženého kusu drátu dle návodu a oživovat ve výsledku nějaký přijímač? Zrovna tak jako se lidi pouští do různých oprav s minimálními znalostmi jen proto aby ušetřili, tak možná staví i stavebnice. Nechci nikoho odsuzovat ani hájit, ale bylo by třeba se na to dívat s nadhledem a znát při tom všechny skutečnosti. Názor "mě to nejde, čili je to špatné", není u elektrostavebnice moc na místě.

Killroy

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Jasně, ale právě u stavebnic se stalo zvykem prodávat leckterý šmejd s tím, že se to dá svést na zákazníka. Jednou jsem se bavil s jedním dnes už doufám zkrachovalým výrobcem podobných sypanic (stavebnice to nebyly), proč dává do stavebnice konců místo původních slušných IRF640/9640 ST jakési trandy bez označení, které mají průrazné napětí o 40V menší a chovají se divně, a proč používá do sypanic stábly 78M12, které se při napětí na vstupu větším než 22V vypnou. Odpověď byla, že je to materiál vyhovující, protože se nezvýšil počet reklamací. 8O

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#22 Příspěvek od Killroy »

S tím souhlasím, taky znám pár takových. Jednou jsem stavěl nějakou polskou od Flajzara - no taktéž hnus typu "domysli a dodělej si sám". Ale tahle je navržena a vyrobena http://www.tichacek.cz/ a garantuji ti že ten člověk to fakt umí a kdyby to nefungovalo, tak by to na trh nedal. Naopak, díky skutečnosti že dlouho vyráběl vedle pro Němce, tak jeho stavebnice jsou dost dotaženy do konce. Návrhy, součástky, čistota desek, jejich popis a maska nevyjímaje. Proto jsem vstoupil do téhle debaty, protože jsem vycítil že tady je něco špatně. Nevím kde se stala chyba a možná že to potřebuje opravdu předělat, ale spíš bych řekl že jsou to ty ruce...

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 06 dub 2008, 18:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#23 Příspěvek od Sendyx »

Donutil jsi mne více prozkoumat to schéma... nemůžu si pomoct, autor není moc kompetentní v navrhování audio obvodů. Jestli je opravdu 4066 napájena tak, jak zde tazatel píše, tj. mezi GND a V+, tak si přímo troufnu napsat, že je autor pěkný kokotěnko. Navíc bude mít tohle přepínání problémy s lupanci, danými ofsetem operáků, navíc vstupní signál zesiluje, což se teda těm 4066 velice líbí... nejsou ošetřeny přeslechy...
Sorry, takhle si promakanou konstrukci nepředstavuju, tohle má zásadní vady. Víc to rozebírat nemá cenu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#24 Příspěvek od Killroy »

To nevím, to schéma jsem dál nezkoumal ani jsem to nestavěl. Ale asi jsem se tedy v tom člověku zmýlil. Myslel jsem tedy že je lepší..

Killroy

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

Jak říkala tlachací Barča : Fakta, fakta, fakta, ne dojmy ! :D

Znám pár lidí, co vyvíjeli mračno stavebnic, někteří i slušně, ale je většinou průser, když se pouští mimo svůj obor a myslí si, že nějaké audio nebo jakýsi plánek z netu dají snadno do podoby stavebnice.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od stepa »

No na ty ruce mi tam prave prislo az moc defektu a sousta dodelavek.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#27 Příspěvek od Killroy »

Sendyx mimo jiné píše:Jak říkala tlachací Barča : Fakta, fakta, fakta, ne dojmy ! :D
No pěkně si mi rozjel... :lol: Já fakt nevím a vzdávám to. Kupoval jsem tam vždycky jen kvazizvuky a bylo to zcela bez problémů. Člověk opravdu nemá dát jen na dojem, ale má dívat i víc kolem... :upset:

Killroy

Uživatelský avatar
JindraP
Příspěvky: 11
Registrován: 06 úno 2008, 01:00

#28 Příspěvek od JindraP »

Killroy píše:S tím souhlasím, taky znám pár takových. Jednou jsem stavěl nějakou polskou od Flajzara - no taktéž hnus typu "domysli a dodělej si sám". Ale tahle je navržena a vyrobena http://www.tichacek.cz/ a garantuji ti že ten člověk to fakt umí a kdyby to nefungovalo, tak by to na trh nedal. Naopak, díky skutečnosti že dlouho vyráběl vedle pro Němce, tak jeho stavebnice jsou dost dotaženy do konce. Návrhy, součástky, čistota desek, jejich popis a maska nevyjímaje. Proto jsem vstoupil do téhle debaty, protože jsem vycítil že tady je něco špatně. Nevím kde se stala chyba a možná že to potřebuje opravdu předělat, ale spíš bych řekl že jsou to ty ruce...

Killroy
Děkuji všem za rozjetou diskusi. Osobně nemám žádný problém přiznat, že můžu být levý. Strašně rád bych viděl tu stavebnici sestavenou a funkční bez těch neduhů. S panem Ticháčkem jsem mluvil, jinak moc slušný pán, říkal, že stavebnici nenavrhoval a že mé připomínky předá navrhovalteli, který prý již delší dobu u jeho firmy nedělá, a pak, že se mi ozve. Zatím se mi neozval a je to už tak 6 týdnů.
To co mi poradil Jindra2 ohledně změny zapojení CD4042 a 4012 je plně funkční. Stejně tak to co mi poradil ALTAN-udělat k 4066 symetrické napájení. Prostudoval jsem datasheets těch IO a pochopil jsem to, proč to musí být zapojeno podle nich. Zapomněl jsem někde foťák a až ho budu mít pošlu ještě obrázky osazovacího plánu ze strany spoje a součástek. Z něho bude zcela zřejmé, že celá digitální sekce je napájena nesymetricky a taky jak podivně je vedena zem. Nejpozději v Pondělí ty obrázky dodám. Poslal jsem to taky švagrovi, který je v oboru odborně vzdělán až na Phd. Ten se plně stotožnil s názorem jindry2 a ALTANa. Ten názor, že jsem se něco přiučil je pravda a našel jsem si to jako pozitivum na celé věci. Ale stejně mě stále hlodá myšlenka: Jak je možné, že tu stavebnici prodávají tak dlouho, třeba tam mám chybu. Potřeboval bych vidět v akci jejich sestavený modul, jak funguje.

Tak přikládám ještě ty obrázky, schéma je na obrázku na začátku. Zajímal by mě Váš názor na čí straně je nejspíše chyba.
Děkuji moc
Přílohy
DPS2.jpg
(108.13 KiB) Staženo 52 x
DPS1.jpg
(99.38 KiB) Staženo 62 x

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“