TV GoldStar CBT-6102

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PetrK »

No tak jsem si to pročetl, dal jsem si tu práci a pokusil se najít někde schema ale bohužel. No a bez schema fakt každá rada těžká, docela se obdivuju že ses do TV po takové destrukci pustil.

Co mě zaráží je tohle co píšeš: "......Podle datasheetu M710 ale snese jen 10V a je na nem 12V, je mozne, ze verze M710B snese vic?....."
Já teda nevím protože bez schema je to fakt těžký, ale na procesor a tedy předpokládám že i na tento IO by mělo jít napájecí napětí 5V a nikoliv 12V, proto se tam možná vyfouk i ten elyt... Jak jsem tu již někde četl, zničený IO a ty elyty atd... jsou důsledkem nějaké vady napájecích obvodů, je tedy nejdříve potřeba opravit příčinu a potom teprve pátrat dál. To znamená zprovoznit impulsní zdroj (mimochodem pokud je tam zdroj s TDA4601 tak ten začne dávat vyšší napětí většinou při vadném elektrolytu 1uF který je u regul.trimru) a zkontrolovat všechna sec.napětí zda jsou správná, docela bych například po takové destrukci předpokládal proražený některý stabilizátor (třeba onen na 5V). Teprve po opravě napájení je pak potřeba hledat a odstraňovat další závady. Proč nejde zvuk to je těžké říct když opět není schéma, nevím co je tam za obvody..., může být někde vada v obvodu MUTE, vada ve zvukové mezifrekvenci, v procesoru...., zkrátka to je moc možností.
**** Petr ****

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#17 Příspěvek od achil »

Zvuk je FM a v TV je demodulátor ZMF 6,5MHz pro českou normu a 5,5MHz pro západ. Na vstupu demodulátoru bývá fitr SFE 5,5MHz Tam bude připojen ten dobastlenej zvukovej konvertor, kterej udělá z naší 6,5 tu 5,5 a tu už původní cesta v TV umí demodulovat. Demodulátor má buď cívku nebo CDA filtr připojené k IO v ZMF.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“