ARDO chladnicka s mraznickou nefunguje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
struhanka2
Příspěvky: 10
Registrován: 24 říj 2007, 02:00

#16 Příspěvek od struhanka2 »

xxxe píše:
struhanka2 píše:
xxxe píše:Zrovna včera mě potkal doma stejnej osud u Ardo.Ráno mražák rozmražený a v chladničce teplo.Termostat v hazlu.Už mám objednaný za 400 z ame.
A ako si zistil ze je to termostat? A kde sa vlasne ten termostat nachadza? Mal si tiez taky stav chladnicky, ze je zapojena a nic nerobi, nevydava nijaky zvuk ani ked ju opätovne zastrcis do zasuvky, aj ked hibes koleckom na prepinanie urovne chladenia...?
Jasně měl jsem stejný stav a to ten že nic nedělá jen svítí žárovka,když odděláš ten plast na konektorech tak tam je konektor na motoru a svorkovnice,na tom konektoru je hnědej drát co vede od spínače termostatu,a na svorkovnici je taky a vede kabelem pak nahoru do termostatu,propoj ten hnědý ze svorkovnice s hnědým na motoru a uvidíš že ti lednice pojede.A pak už víš že to je v termostatu.Pak ti nezbyde než co mě že si koupíš tohle - Termostat 077B7004 DANFOSS pro ledničky/mrazáky .Najdeš to pod plastem v lednici co točíš tím kolečkem,ty máš myslím ještě u toho tlačítko na stálé mražení,tak pak kup termostat podle toho jaký tam máš.Sundat ten plast jde tak že tam je malinkej klobouček který vydloubneš a pod ním je šroub,tahem k sobě pak vysuneš ten plast ,sundáš kolečko na regulaci ,matku ,odpojíš konektory a pak už jen vytáhneš kapiláru,to je ten drát co vede dozadu vedle kabelu.
Este mam otazocku, ako sa da ten plast co kryje svorkovnicu vybrat bez toho aby som ho poskodil, je nanom aj navod ako nato, co som aj odfotil a dal v 1. prispevku k dispozicii, ale podla navodu neviem ako odobrat ten plast a nerad by som ho odobral nasilu, ked viem ze je nato postup a plast odoberiem bez poskodenia.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#17 Příspěvek od xxxe »

Podle toho co jsi nafotil se vycvakne šroubovákem a vysune nahoru,já tady mám na šroubek. Jinak jsem ti psal SZ že jsem na icq nebo skype,bude to rychlejší.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“