výroba plošného spoja

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#16 Příspěvek od tandel »

Destičku - přesně to jsem měl na mysli.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od stepa »

A neni to jedno?

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#18 Příspěvek od tandel »

Není, čím méně toho, co se lehko rozbije, tím lépe.

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#19 Příspěvek od nxn »

Vyrábím desky fotocestou s transparentní fólií ,ale na ty fólii je to takový mázlí a výsledek stojí zanic....koupil jsem si sprej Transparent 21 a na jakej papír to mam vytisknout.....konkrétně moje otázka zní jak vypadá ten PAUZÁK ....popř foto.....díky.....je to asi stupidní otázka ,ale já to fakt nevim :oops:
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#20 Příspěvek od masar »

Nová doba. Studenti neznají pauzák. :wink:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#21 Příspěvek od Cust »

nxn píše:Vyrábím desky fotocestou s transparentní fólií ,ale na ty fólii je to takový mázlí a výsledek stojí zanic....koupil jsem si sprej Transparent 21 a na jakej papír to mam vytisknout.....konkrétně moje otázka zní jak vypadá ten PAUZÁK ....popř foto.....díky.....je to asi stupidní otázka ,ale já to fakt nevim :oops:
skoč do papírnictví a yaptej se prodavačky, určitě tě nechá i šáhnout...
(na pauzák)

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#22 Příspěvek od nxn »

Neni to takovej ten "kopírák"...jak se na to z jedny strany nakreslí tužkou otočí obtahne a okopíruje se to... na něco..?
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od stepa »

:lol: foto pauzaku, husty. Pauzak je prusviny papir pouzivany na "smirovani" vetsinou stavarema. Koupis to v lepsim papirnictvi, nebo nejakem copycentru. ptej se po pauzaku, kazdy vi o co jde. Fotku proti svetlu mam tady:
Obrázek
Mam to v clanku o leptani:
http://stepa.wz.cz/index.php?page=DPS

Uživatelský avatar
Cybertracker
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od Cybertracker »

Mě by spíše zajímalo, jestli někde existuje ještě nějaká firma, která vám tišťáky vyrobí i po méně kusech max. tak 10ks. Kdysi dávno jsem si z AR nechával dělat tišťáky u jedné firmy (už nemám ale kontakt a předpokládám, že firma už neexistuje, tuším byla někde z Moravy) a tam nebyl problém i po jednom ks a dle přání dělali i povrchovou úpravu a i navrtávání děr a bylo to za pakatel, takže se nevyplatilo to dělat doma. Stačilo napsat číslo AR, stránku a typ zařízení, na který jsem potřeboval tišťák a přišlo to do 14 dnů domů dobírkou, prostě super. Dneska koho se ptám, tak každý jenom pokrčí rameny. Neznáte náhodou někdo nějakou slušnou firmičku, která se tím zabývá? Dneska se obtěžují firmy něco udělat jen když je toho aspoň tuna nebo na barely :(

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#25 Příspěvek od nekmil »

http://www.volny.cz/plspoj/

Já už bych se s tím dneska doma nebabral.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#26 Příspěvek od Atlan »

lenze doma to mas do 3h hotove ked nie skor :)

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#27 Příspěvek od jandu »

masar píše:Nová doba. Studenti neznají pauzák. :wink:
Hahaha...........
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Cybertracker
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2007, 02:00

#28 Příspěvek od Cybertracker »

nekmil píše:http://www.volny.cz/plspoj/

Já už bych se s tím dneska doma nebabral.
Super, díky moc, já už právě taky ne a ještě k tomu s nejistým výsledkem :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Jenys »

Chlapi, mám problém.....potřebuji udělat DPS z KTE z PDF. Ten rozměr je trochu menší než skutečný, když to vytisknu a naskenuji a zvětším, už ten plošňák je dost na okrajích roztřepený, nekvalitní. Jak to dostáváte z té PDFky, aby se s tím dalo potom pracovat, případně rovnou vyrobit třeba zmíněnou cestou zde v diskusi. Klidně bych si to dal na pauzák, či průhlednou folii, ale jak to získat v kvalitnější podobě, bez toho, to přemalovat v nějakém programu. Díky za odpověď. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od stepa »

Zadnej problem :D. V prohlizeci PDF to zvetsi na 2x nasobek toho rozmeru co chces, udelej printscreen, vloz to do grafickeho editoru(napr. irfanview), zmensi na 50%(ten rozmer co chces), to proto, aby si dostal ostrejsi hrany a uloz to do nejakeho bezeztratoveho formatu(napr PNG) a pak si s tim delej co chces...vytiskni, preved do PDF, atd atd

Odpovědět

Zpět na „Poradna“