Analogový panelový měřič 30A/DC,

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Sice je to klasika, ale na ručkáče už jsem rezignoval, používám moduly s 7106 a LCD displeji, nebo 7107 s LED - jak se mi chce a jak mi to přijde pod ruku. To, co se dá koupit, stojí za starou Belu - myslím ručičkáče. Takže bohužel zůstávají jen digitály a to, co se vyškrábe ze starých Metráckých zásob...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#17 Příspěvek od Cust »

MP80 se dělalo jako 60 mV nebo něco podobného ocejchované v ampérech - mám pár takových, jeden dokonce cejchovaný na 400 A.
Prostě klasika na měření úbytku na měřicím odporu.
Stejně tak jde využit ten LCD měřák do 199.9 mV.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Jj, přesně tak - a ještě někdy s diodami pro měření na proudovém trafu, ale ty jsem v obchodě nikdy neviděl, vždycky jen jako díl z/do nějakého rozváděče...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Kaca »

Tak ještě jednou díky. Projdu ty adresy a uvidím co bude. Taky jsem ještě našel jeden ten MP80 z RPD ale to až v krajním případě. Je to přece jenom zdržovačka dělat bočník a ještě překreslovat stupnici.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Kaca »


JJJ Z tohohle určitě něco vyberu. Nejde tam o tu přesnost. Bude s tím v zimě nabíjet německký traktor ZT300. Vyberu ten z neonu a uvidíme co vydrží. Dík

Uživatelský avatar
salzvo
Příspěvky: 219
Registrován: 03 čer 2005, 02:00
Bydliště: okres Opava

#21 Příspěvek od salzvo »

Myslím že ty nové typy s přesností 2,5% (jako má neon), se celkem dají používat. Mám s nimi celkem dobré zkušenosti. Oproti tomu ty 5% čínské zmetky (jak jinak to nazvat) jsou k ničemu. Ručku to má jak špejli, přesnost kulová a myslím, že to ani nemá lineární stupnici.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“