Jaká tolerance rezistoru?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od mtajovsky »

tandel píše:V obchodě se součástkami uviděl nějaký troll kousek drátu. Vedle bylo napsáno rezistor s nulovou hodnotou. Cena 1 Kč.

Obrázek

Troll se zeptal prodavače, jakou toleranci ma tento rezistor. Následovala místy až komická diskuze všech přítomných ohledně ceny, tolerance odporu a watáže. Skončila bez jasného závěru, jen s výsledkem, že prodavač je prý zabedněnec.
Když uvážíme na jedné straně, že rezistor je nabízen s nulovou hodnotou, ale na druhé straně, že drát má reálné vlastnosti, odpověď není zase tak jednoduchá.
Chtěl bych znát vaše názory na tuto záležitost. Co by měl prodavač vlastně říci trollovi, jaká je tolerance a watáž?
Ještě mi v nabídce něco chybí. Vedle nulového odporu mělo být prázdné místo s popisem:
"Nulová kapacita" 7.95 Kč/kus

Popřípadě
"Nekonečný odpor"

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#17 Příspěvek od tandel »

Sendyx napsal:

K nulovým propojkám z Blatné katalogový list je, proč by nebyl k jiným ?

A jakou uvádějí toleranci odporu "nulové propojky"?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

mtajovsky píše:..."Nekonečný odpor"
Nekonečný odpor jsem ochoten prakticky demonstrovat. Stačí přede mnou rozříznout meloun. Dalších důkazů nebude třeba.

Taky mě napadla jistá,pro někoho rasistická poznámka o práci,nekonečném odporu a barvě kůže, ale to nechám na jindy. Oni jsou prostě víc nemocní.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#19 Příspěvek od Cust »

ZdenekHQ píše:
mtajovsky píše:..."Nekonečný odpor"
Nekonečný odpor jsem ochoten prakticky demonstrovat. Stačí přede mnou rozříznout meloun. Dalších důkazů nebude třeba.

Taky mě napadla jistá,pro někoho rasistická poznámka o práci,nekonečném odporu a barvě kůže, ale to nechám na jindy. Oni jsou prostě víc nemocní.
ja to mam s rajcetem :-)

barva kuze - zdrava (u rajcete se meni v nezdravou...)

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#20 Příspěvek od mtajovsky »

Ja to mám taky s rajčatama. Kdybych se dostal do Španělska do té slavnosti rajčete, jak tam po sobě tím hází, to bych asi umřel.

Jeden vyučující na SPŠST v elektrodílnách měl proslavené přirovnání:

"Tak se dívám na váš výtvor studente - to je odpor téměř nekonečný."

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Sunmay »

Přidávám se k lidem s nekonečným odporem k rajčatům. Co mOhm metr (i když nevím jak se na to budou tvářit přechodové odpory, beztak budou větší než odpor oného hebla) asi lepší to připojit 4 svorkově a měřit na tom jako na bočníku a vyzkoušet i max proud :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“