Deformace části obrazu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bobecek
Příspěvky: 195
Registrován: 25 čer 2005, 02:00
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od bobecek »

Zajímavé je to,že to předtím bylo v pohodě, videoprocessor STV 2110 je téměř zapojen v katalogové zapojení, vertikální vychylování na tohle nemá vliv. Nebo se pletu? Chyba v "konstrukci" je tedy u obvodu STV ?

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#17 Příspěvek od Frenky »

Slabá obrazovka...

Uživatelský avatar
bobecek
Příspěvky: 195
Registrován: 25 čer 2005, 02:00
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od bobecek »

Dobrá tedy, ale je zajímavé, že pří vyšším jasu dochází k deformaci obrazu? Kdyby byl obraz rozmazaný, neostrý, tak to pochopím s tou obrazovkou, ale při deformaci?
No co už, jas jsem tedy stáhnul, třeba to ještě tedy nějaký ten pátek poběží. Díky Vám všem za rady.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od masar »

Dobrá tedy, ale je zajímavé, že pří vyšším jasu dochází k deformaci obrazu? Kdyby byl obraz rozmazaný, neostrý, tak to pochopím s tou obrazovkou, ale při deformaci?
K deformaci může dojít při nesprávné funkci obvodů, reagujících na velikost katodových proudů obrazovky (jako je např. ABL, stabilizace vn a pod.)). Proto se deformace projevuje při větším jasu, resp. při jeho prudkých změnách (viz TKO). A může k tomu přispívat i slabší obrazovka. Možná, že ta oprava, o které se zmiňuješ, může souviset s činností zmíněných obvodů. :wink:
Podobné zakřivení obrazu bylo dříve často patrné při naladění kanálového voliče blíže k nosné zvuku. :wink:

Uživatelský avatar
bobecek
Příspěvky: 195
Registrován: 25 čer 2005, 02:00
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od bobecek »

A zase jsem o něco chytřejší, oprava spočívala v kompletní výměně všech int.obvodů v TV krom rozkladu a zvuku. Spíše jsem si právě myslel, že bude problém v elytech v sig. části. Ale je jich tam mnoho a je celkem blbost měnit vše co nemusí být ani vadné! Ale zajímalo by mě, jaké je správné napětí na obrazovce v mřížkách R,G,B. TV má uhl.35cm

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#21 Příspěvek od masar »

Nevím jak tvoje televize, ale většinou jsou mřížky navzájem spojené a mají společné napětí Ug1 a Ug2. Neměl jsi na mysli katody R,G,B? :wink:

Uživatelský avatar
bobecek
Příspěvky: 195
Registrován: 25 čer 2005, 02:00
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od bobecek »

Jo, správně oprava katody.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“