Silelis 405

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od marostv »

nasobič som vyskušal dať druhy a nič,totiš nam 2 vraky silelisou a tie napetia boli merane s odpojenim nasobičom

Návštěvník

#17 Příspěvek od Návštěvník »

marostv píše:bolo tam TVS70P2 a dal som tam TVS70P2 tak že trafo je original
Pokud to trafo bylo originál a nikdo ho nemìnil pøed Tebou , tak tam byla další žertovná chyba "nakopnuté" budicí trafo T2 . To mìlo pomìr prim:sek 4:1 a pokud si dobøe pamatuju 200z:50z .
Banality typu freq. horizontálu jsi urèitì zkontroloval , tak takovýma malièkostma ani neotravuju .
Zdravím Ivan

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

Ještě se pokus o identifikaci odpojováním všech možných zátěží řádkového trafa, tedy postupně odpojit VD18, VD21, VD10, přívod k C1(na desce ARU), při současném měření zbývajících napětí. Pak už jen měření osciloskopem. :wink:

p.s. Taky si zkus po chvilce sáhnout na plášť vn trafa, mělo by být studené. V opačném případě je buď vadné, nebo přetížené. :wink:

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od marostv »

ok skusim ale trafo po 30min prevacky bolo studene

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#20 Příspěvek od masar »

Tak aspoň něco pozitivního. Takže se spíš zařiď podle Ivanovy rady. :wink:

Uživatelský avatar
kutilko
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2009, 01:00

#21 Příspěvek od kutilko »

Nemá niekto to trafo TVS-70 P2, prípadne vrak 405-ky? Skúšal som tam dať trafo zo staršieho šilelisu TVS-70P1 ale nie je to ono, obraz naskočí, ale je menší a má menší jas. Niekde som čítal, že je to spôsobené menšou indukčnosťou vinutia trafa, podľa toho či je budené germaniovým alebo kremíkovým tranzistorom-podľa typu telky. Takže do tohto musí byť P2-ka. Kto máte, pomôžte, kúpim. Píšte na ramater@zoznam.sk alebo kutilko@seznam.cz. +Lubo3

Uživatelský avatar
rudis
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2005, 02:00

#22 Příspěvek od rudis »

prdlajs , trafa byly dva typy jeden se dával do "šílenců" ten druhej byl do VL100 , tranzistor na konci byl GT905a - červenej , divnej , germaniovej .. , pokud to svítí je dobrej ,vadnej měl většinou zkrat.
Tuhle závadu dělal ten velkej buřt v serii z vychylovačkama.Nebo tam zkus naladit signál jestli nemáš blbej kmitočet horizontálu. Vzhledem k věku takového strojku, bych nejprve prohnal "Zajíce" většina elytů bude KO a pak teprve uvidíš nějakou vadu .Jestli se v tom někdo vrtal můžeš mít pootočený vychylovačky a vadnej vertikál ....
R.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od otakarv »

Máš pravdu,že ty trafa byly dva typy,ale to"kutilko"taky píše.Já měl kdysi také stejný problém,jako "kutilko",sehnal jsem trafo TVS-70P1 a dělalo mi to ten sám problém,co jemu.Naštěstí mi jej pak vyměnili za ten druhý typ a telka šlapala v pohodě.
To trafo TVS-70P2 bych možná ještě někde našel,neboť jsem tuším kupoval do rezérvy.

Uživatelský avatar
sonix
Příspěvky: 2
Registrován: 26 dub 2008, 02:00

#24 Příspěvek od sonix »

marostv píše:
Anonym píše:Trafo jsi sice vyměnil dobře , ale máš tam přehozené vývody . Já ze svý blbý palice nemůžu vydolovat , které dva vývody se prohazovaly . Ty jsi tam dal jiné tráfko a ty (trafa) byly nezaměnitelné bez úpravy . Budeš muset porovnat schémátka , nebo se modlit , aby Ti pomohl nějaký "restaurátor". Jestli bylo původní trafo originál , tak porovnej čísla . Pokud se neshodují není co řešit a nehledej chybu jinde .
Mám pocit , že vývod co je jako n.c. tedy prázdný se prohazoval s vedlejším nejbližším , ale myslet znamená ho*no vědět .
Zdravím Ivan
trafo je original, C38 a VD17 je OK napetie na C36 je 370V
Zdravim,

ak je to este aktualne prikladam riesenie. Jedna sa o vyvody 4 a 6 na vn trafku, ktore je treba zamenit. Ja mam originalnu schemu ale ta je odlisna od tej co je tu vo fore i ked je pre silelis 405 a 405d-1. Odlisnost je prave v zapojeni c38 a vd17 na vn trafo. V mojom pripade stacilo pripojit vychylovacie cievky nie na vyvod 6 ale na vyvod 4 a obraz bol OK

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“