Opravte mne, jestli se mýlím ve svém odhadu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od sambiliong »

Art-a-ban (psáno bez pomlček): umění a zákaz

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#17 Příspěvek od Killroy »

A co tohle: sambiliong = Emilio Salgari a Sandokan, tygr z Mompracemu... :lol:

Killroy

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

tandel píše:Odlehčené téma s názvem "Význam nicků" - blíží se apríl. Náhodný výběr.

...

EKKAR Tady jsem velmi tápal, asi něco s Tureckem

...
rezis píše: EKKAR - typoval bych neco s Reckem nebo neco z latiny
Jste oba dva vedle jak ta jedle - prostý akronym jména a příjmení, vzniklý kdysi na střední coby předmět hecu. Prostě jsme se s kamarádem šprajcovali, kdo si líp označí své bastly - a já už jsem to jaksi nepřestal používat, letos to je 21 let...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od sambiliong »

Killroy píše:A co tohle: sambiliong = Emilio Salgari a Sandokan, tygr z Mompracemu... :lol:

Killroy
Jo! Konečně znalec!!! :D

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#20 Příspěvek od Split »

mna ste v podstate odhadli
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Můžu se připojit?


jeff111 - možná i něco s F-111 RAVEN???

rnbw - RAINBOW je jednak anglicky DUHA, druhak značka hooodně předražených vysavačů...

Hill - hill je anglicky PAHOREK nebo KOPEČEK, Stones-hill je hřbitůvek na kopci (kamenitý kopeček nebo kop. s kameny - zde náhrobními...)

Maxell - výrobní značka audio a videokazet, rovnice napsal MAXWELL...

MOTOROLA - a nejen vysílačky, ale i první mobily...

Split - a také je to označení rozbočení - splitter = rozbočovač...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Jenys »

Hm, na mě jste také zapomněli... :( Asi by bylo zajímavé zkoumat můj Nick :D

No a co že se tu neřeší třeba přímo autor TANDEL :?: = Tomáš Anděl :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od stepa »

Jenys píše:No a co že se tu neřeší třeba přímo autor TANDEL :?: = Tomáš Anděl :lol:
Ty nevis co je tandel? No tos me teda zklamal...jsem si myslel ze to budes vedet. A Tandel to tady uz take vysvetloval, je to nekde na foru. Citace z jineho zdroje:
TANDEL = teplotně auiostabilisovaný nelineární dielektrický element z URE ČSAV
A docist se o nem muzes v AR 2/64 str. 34 a v ST 3/ 64 str.82

A ten tvuj nick bude asi ze tveho jmena Jan, aby ses necitil ukrivdeny, kdyz tady vyskakujes(jeste chybi plac) :lol:

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#24 Příspěvek od Radix »

O tandel se velmi zajímal sám president Antonín Novotný.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

2 Sambiliong - ještě si nosíš proviant na cesty v živém stavu na ramenou?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:
Jenys píše:No a co že se tu neřeší třeba přímo autor TANDEL :?: = Tomáš Anděl :lol:
Ty nevis co je tandel? No tos me teda zklamal...jsem si myslel ze to budes vedet. A Tandel to tady uz take vysvetloval, je to nekde na foru. Citace z jineho zdroje:
TANDEL = teplotně auiostabilisovaný nelineární dielektrický element z URE ČSAV
A docist se o nem muzes v AR 2/64 str. 34 a v ST 3/ 64 str.82

A ten tvuj nick bude asi ze tveho jmena Jan, aby ses necitil ukrivdeny, kdyz tady vyskakujes(jeste chybi plac) :lol:
Stepo, no vidíš, tak jsem tě zklamal :D Střelil jsem to jen tak od boku. Ani to nemůžu vědět, to co píšeš, neb jsem tento obor nestudoval, takže po mě přeci nemůžeš chtít, abych věděl vše :lol: Já tu nevyskakuju, jen jemně diskutuju, ale tebe to nadzvihuje :wink: Ale jo, máš výhodu, že jsi si to o mně přečetl, třeba v SZ :lol:

Tuto diskusi nesleduji tak dlouho a podrobně a abych pročítal všechny AR, tak to teda po mě prosím nechtěj. Nedělám jen elektro, ale i jiné věci :wink: :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od stepa »

Dyt pohoda ne? Rejpat mi nikdo nezakaze :twisted: . No myslel jsem, nato kolik uz toho mas za sebou, ze jsi o tandelu slysel.

Kdyz jsme u toho...tuhle diskuzi sledujes od zacatku, asi jsi myslel diskuzni forum :P .

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Dyt pohoda ne? Rejpat mi nikdo nezakaze :twisted: . No myslel jsem, nato kolik uz toho mas za sebou, ze jsi o tandelu slysel.

Kdyz jsme u toho...tuhle diskuzi sledujes od zacatku, asi si myslel diskuzni forum :P .
No asi nemám, moc za sebou. zatím jsem to v životě k ničemu nepotřeboval :)

Jojo, špatně jsem to napsal, je to diskuzní forum :oops:

hele já to beru tak, že nemusím vše vědět a co potřebuji, si někde seženu...třeba potkám sympaťáka Stepu a ten mi snad pomůže :lol:
pamatuji si ještě z učňovky, že nemusíme vše vědět, stačí jen vědět kde se to dá sehnat :) JJ rejpej si, v pohodě :)

Hele, zajímalo by mě, jak se dá něco uveřejnit, třeba s okamžitou platností na netu, aby to vidělo hodně lidí. Pořád mi v hlavě leží ten problém s tou fakturou od plynu a potřeboval bych to nějak zveřejnit. Zkoušel jsem hledat a třeba do centrumu to neumím. Jo, vím existují blogy, ale jak potom dát odkaz na ten blog veřejnosti :?: Ještě jsem nic takového nedělal, tak proto se ptám, díky :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#29 Příspěvek od Hill »

Radix píše:O tandel se velmi zajímal sám president Antonín Novotný.
Ale chápavý úsměv a poplácávání na ramena byly divadýlko jen pro noviny a televizi, jinak, kdyby to bylo jen na něm, poslal by výzkumníky fárat do dolů, pokládal totiž většinu výzkumů za naprosto zbytečnou. Tandel pro něj byla taková malá blbost dobrá ještě tak k tomu, aby zalezla za nehet.

Jinak EKKAR se celkem trefil, jen je trochu rozdíl mezi Kopečkem a kopečkem: u soudku bílého nemohl ten Kopeček nějak pobrat, že se to anglicky řekne hill. Někdo do placu hodil Forest Hills a už mi to zůstalo a celkem rychle jsem si zvykl. To bylo v třiasedmdesátém. Kopečkovi se dál říkalo Bulo, ačkoliv právě proto si chtěl nechat říkat jinak. Měl smůlu.
Naposledy upravil(a) Hill dne 30 bře 2008, 18:25, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#30 Příspěvek od sambiliong »

EKKAR píše:2 Sambiliong - ještě si nosíš proviant na cesty v živém stavu na ramenou?
:D :D "Sambiliongu, co to máš?"
"Divoký prase, našel jsem ho v lese..."

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“