robot RX1

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Aqarel »

s tou kvalitou souhlasím, je opravdu strašná. Třeba ty gumový pásy jsem si schválně objednal, že jsou určený pro merkur, ale mohl jsem se snažit jak chtěl, ale pokaždý se vyvlýkly z těch kol s drážkama a to i při jízdě rovně. Ty pásy mají nepoměrně menší výstupek, než by měl být pro ty kola, tak jsem to vyřešeil tak, že jsem je připevnil na řetěz a je klid.
Na tomto robotovi jsem chtěl otestovat spojku, díky níž, nepotřebuju na řízení pásového robota identické převodovky s motory, ale stačí jeden silnější na pohon a slabší na spojku. Na druhou stranu je to vykoupeno dlouho dobou odezvy a nemožnosti přesného řízení robota. Příště bych už použil buď 2x převodovku+motor, nebo udělám novou verzi spojky.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#17 Příspěvek od Radix »

Já ji mám z roku 1961, nějakou tu vyšší verzi, jak měla dvě poschodí.
Tu novou jsem neviděl, ale ta stará asi byla lepší kvalita.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

nechceš zkusit radši krokové motory? sraní se spojkou nejde moc dohromady s digitalizací pohybu a s přesným převáděním dráhy do programu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

Radix píše:Já ji mám z roku 1961, nějakou tu vyšší verzi, jak měla dvě poschodí.
Tu novou jsem neviděl, ale ta stará asi byla lepší kvalita.
To si piš. Já měl 2x verzi 7 komunistickou a 2x jsem o ni přišel, nakonec jsem ze sentimentu vloni koupil verzi 8 (maximální) a doteď mě čerti berou...

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Aqarel »

s krokovými motory zatím nemám zkušenosti a u tohoto robota to nemá ani smysl nijak předělávat, potom bych je třeba použil až na nového robota

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#21 Příspěvek od tandel »


Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“