Stmievanie a rozsvietenie obrazovky TV Orava Color 425?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#16 Příspěvek od ccarloss »

No stym -G- som mal taku skusenost -som vymenil obrazovku na iny typ patice- a toto mi robilo ked prisiel do obrazu vatsi jas ci kontrast uz si presne nepametam. Sniz kontrast ci to bude robit dalej.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#17 Příspěvek od Devo70 »

ccarloss píše:... Sniz kontrast ci to bude robit dalej.
Obraz mám taký nekontrastný a málo jasný, že sa už ani cez deň nedá dobre pozerať. Bude vyčerpaná obrazovka.

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#18 Příspěvek od ccarloss »

Devo70 píše:Mne robí podobne TESLA Color 423. Obraz úplne stmavne, potom jas pribúda (prevláda červená) až do normálu. Stratí sa okamžite, vráti sa v priebehu niekoľkých sekúnd. :? Je to ten istý problém?
Ja odpisoval tomu prvemu ty mas pravdepodobne zle zeravenie.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jenys »

Mám náhradní vnitřnosti z TV ORAVA 425, kdyby bylo něco potřeba....Ale obrazovku nemám :(
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#20 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 21:29, celkem upraveno 1 x.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#21 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 21:29, celkem upraveno 1 x.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#22 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 21:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Jenys »

kondik píše:
Jenys píše:Mám náhradní vnitřnosti z TV ORAVA 425, kdyby bylo něco potřeba....Ale obrazovku nemám :(
Vnutornosti je plna prdel hocikde na zbernom dvore, takze to nie je vzacne co ponukas. (vzacnejsia by bola zdrava obrazovka, ale velmi pochybujem zeby mal niekto "zbytocnu na vyhodenie").
Ale jo, to máš pravdu, ale na sběrném dvoře, nevíš jestli to ještě fungovalo, tohle bylo z ještě funkční TV, tam už byla obrazovka v háji, ale ještě to ukazovalo, byly tam už vidět zpětné běhy a také vyhazovala do většího jasu a převládala zelená. Však taky byla z 1987 a vyřadil jsem jí v roce 2005.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#24 Příspěvek od Devo70 »

Môže to stmievanie robiť MDA3505?

Obrazovke pomôžem ostriacim trimrom P701 na doske obrazovky? Asi áno.

Keď znížim jas a kontrast na minimum, vidím spätné behy. Urobilo sa to preto, že kedysi dávno bol obraz do zelena, v servise tvrdili, že je všetko v poriadku. Tak som potočil trimrami na module G (P5, P6,P7), aby som vyrovnal vyváženie farieb.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Jenys »

Když si tak zavzpomínám, tak TV byla náchylná na přepětí sítě...pokud bylo vyšší napětí v síti, tak to házelo do vyššího jasu a nebylo to ostré, zpětné běhy byly zřetelné. Po snížení napětí to šlo v celku normálně. Ale ta má obrazovka byla už dost vyčerpaná a zatěžovala generátor barev, byl už na maximu.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#26 Příspěvek od miroja »

Tak to si mal na tej TV asi problem so zdrojom,ale opravovat to asi uz nebudes, vsak :lol:

Návštěvník

#27 Příspěvek od Návštěvník »

Jenys píše:Když si tak zavzpomínám, tak TV byla náchylná na pøepìtí sítì...pokud bylo vyšší napìtí v síti, tak to házelo do vyššího jasu a nebylo to ostré, zpìtné bìhy byly zøetelné. Po snížení napìtí to šlo v celku normálnì. Ale ta má obrazovka byla už dost vyèerpaná a zatìžovala generátor barev, byl už na maximu.
Prosím , co to je u tv ten generátor barev a jak to zatìžuje ta obrazovka . Teprve zaèínám , tak by mì to zajímalo , jestli to má každá tv a kde , protože by mi to ušetøilo práci .
Dìkuji Ivan

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#28 Příspěvek od masar »

Generátor barev je taková krabička, kdysi hojně používaná, která má asi 5 nebo 6 vývodů (už si přesně nevzpomínám). Z jedné strany do ní jde čb signál a z druhý se odvádí úplný barevný signál v komplexní podobě na katodu čb obrazovky. Kdysi jsem si to nechal u někoho dělat do čb tv Mánes. Později se tento Mánes vyráběl v TESLE Strašnice již jako barevný tv.
Teda takový profík a neví to. :wink:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#29 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 21:29, celkem upraveno 1 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#30 Příspěvek od masar »

"...tak předně neříkáme hrdobec ale hrdobce...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“