Kontaktné lepidlo

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#16 Příspěvek od kevin_mitnick »

Radix píše:Jenže v Čechách ti ho neprodají, jak to je na Slovensku nevím.
KOKOTINA

Minuly tyden jsem v Baumaxu proste vzal plechovku z regalu a sel ke kase...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

6.6.2007 - Od 15.6.2007 se nesmí TOLUEN uvádět na trh, do oběhu nebo používat jako látka nebo složka přípravků v koncentraci rovné 0,1% hmotnosti nebo vyšší v lepidlech a barvách ve sprejích, které jsou určeny k prodeji spotřebitelům. Toluen lze nadále prodávat živnostníkůma firmám

UPOZORNĚNÍ ODBĚRATELŮM – zákaz volného prodeje toluenu spotřebitelům

Vážení obchodní partneři,

na základě vyhlášky 284/2006 Sb.,kterou se mění vyhláška 221/2004 Sb., kterou se stanoví seznamy nebezpečných chemických látek a nebezpečných chemických přípravků, jejichž uvádění na trh je zakázáno nebo jejich uvádění na trh, do oběhu nebo používání je omezeno, ve znění pozděších předpisů vyplývá že:

od 15.6.2007 se nesmí TOLUEN uvádět na trh, do oběhu nebo používat jako látka nebo složka přípravků v koncentraci rovné 0,1% hmotnosti nebo vyšší v lepidlech a barvách ve sprejích, které jsou určeny k prodeji spotřebitelům.

Ministerstvo životního prostředí ČR interpretuje tuto změnu vyhlášky takto:

Po 15.6.2007 se nesmí prodávat spotřebitelům:

* samotný toluen
* lepidla a barvy ve sprejích, které obsahují více než 0,1% toluenu

Prodej ostatních přípravků obsahujících toluen spotřebitelům není touto vyhláškou omezen.

Toluen lze nadále prodávat živnostníkům a firmám pro provozní účely, kteří se při nákupu prokáží živnostenským listem nebo výpisem z obchodního rejstříku, kde popis činnosti souvisí s možností použití toluenu ( např. lakýrník ). Pro kontrolu doporučujeme zajistit takový doklad o prodeji, ze kterého bude patrné, že se jednalo o prodej na IČO.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#18 Příspěvek od Radix »

kevin_mitnick píše:
Radix píše:Jenže v Čechách ti ho neprodají, jak to je na Slovensku nevím.
KOKOTINA

Minuly tyden jsem v Baumaxu proste vzal plechovku z regalu a sel ke kase...
Ale nepíšeš, co bylo dál.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

Takže koupíš barvu v prášku a ředidlo zvlášť :D .
To je zase pořádný kokotizmus.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#20 Příspěvek od konosuke »

To jsou mně novoty! další vymoženost volného trhu : toluén na indexu zákazaných látek ! No, já ho denně nepotřebuji, ale dříve se také s úspěchem používal na lepení ulomených křidýlek unášečů cívek kotoučových magnetofonů, Tesla B4, B400, B5 apod. B70, B90 a odvozené typy již měly lepší, vyztužené - zesílené v ose otáčení ocelovým šroubkem.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Toluen je na indexu už dlouho, ale furt to nemysleli až tak vážně. Zatímco nás potravinové řetězce tráví kdejakým blejnem, tak se z trochy chemie můžou v Bruselu potentočkovat.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

Jestli toho lepidla nemáš 10kilovou plechovku, tak snad ani nemá cenu zabývat se sháněním ředidla, kdyby to mělo být složité...

Když jsme u těch lepidel, taky se vám stává že koupíte (jakékoliv) vteřinové lepidlo v té malé 3g plechové tubičce a ta je už podle zvuku a váhy evidentně prázdná a lepidla z ní vyteče tak slza nebo dvě? Kdyby to bylo ojedinělé, tak držím hubu, ale poslední roky se mi to stává už pravidelně. Starý drahý Loctite v ledničce přechovávám roky, až dojde tak nevím, co bude.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Kupujem Loctite a este sa mi nestalo, ze by ho bolo malo. Ale pravidelne sa mi stava, ze ked je tuba skoro prazdna, tak sa zalepi ten plastovy nastavec a je to cele na vyhodenie.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Crifodo »

problém je (aspoň pro mě) že když potřebuju koupit lepidlo někde mimo svoji dílnu, někde v místní drogerii nebo spíš teďka v nějakém tom zk****ném "řetězci", že tam Loctite a kvalitu vůbec nevedou ale někde v blisterech u kasy se bimbají ty noname nebo rádoby německé/singapurské sračky. A ty jsou právě prázdné, ale přijde se na to až po roztržení toho blistru... Nehledě na to, že apelovat na pologramotnou 17 letou prodavačku odněkud z Mukačeva nemá valný smysl a tahat k reklamaci lepidla za 15 korun nějakého administrativního šmejdíka z kukaně v rohu řetězce asi taky ne :twisted: :barf:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

Loctite, Henkel a VariBond se pořád prodává... ty prázdné tubičky jsou jednak kdovíjaký shit, taky jsou kdovíjak skladované. Byl jsem svědkem toho, když rozbalovali v jednom velkoobchodě krabici s označením 2001...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#26 Příspěvek od Crifodo »

Já neříkám, že se neprodává Loctite, ale lepidlo za 70 nebo 120 prostě na krám pro plebs nikdo nevezme a speciálky jsou po území řídce rozhozeny...
i ten prodavač v Tetě nebo Rossmanu ví, že když bude mít lepidla v regálu pět let, jednak v nich má neprodané peníze a jednak mu projdou...

u těch šmejdů se mi jedná o princip, ne o těch zmařených pár všivých korun, ale že prostě někdo někde rozhodl, že obyvatelstvo je možno ochcávat prodejem prázdných tubiček, v druhé řadě pak o to, že někde na montáži potřebuješ zalepit xxx cm a místo 3g tuby máš 5% deklarovaného obsahu =>> budeš brát těch prázdných tub přepravku?

Jinak, doma mám Lepox metal r. v. 1988, Contactol r. v. 1984 :D obojí funguje!

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#27 Příspěvek od Devo70 »

Crifodo píše:Jestli toho lepidla nemáš 10kilovou plechovku, tak snad ani nemá cenu zabývat se sháněním ředidla, kdyby to mělo být složité...

Když jsme u těch lepidel, taky se vám stává že koupíte (jakékoliv) vteřinové lepidlo v té malé 3g plechové tubičce a ta je už podle zvuku a váhy evidentně prázdná a lepidla z ní vyteče tak slza nebo dvě? Kdyby to bylo ojedinělé, tak držím hubu, ale poslední roky se mi to stává už pravidelně. Starý drahý Loctite v ledničce přechovávám roky, až dojde tak nevím, co bude.
Lepidla je 250g, štetec na vrchnáku, použité možno 1× a zle zatvorené. Preto vyschlo. Do dielne mám cca 20m, našiel som tam toluén, takže myslím, že sa to oplatilo. :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Crifodo »

Devo70 píše:Do dielne mám cca 20m, našiel som tam toluén, takže myslím, že sa to oplatilo. :)
tak to je ideální happy end 8-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

U nas kupujem ten Loctite v Terne (supermarket - potraviny) pri pokladni :)
A su toho dva druhy - s bielym a ciernym vrchnakom. Cierny ma kovovu tycku, ktora pri zatvoreni zapcha otvor. Biely ju nema a po par pouzitiach sa to cele zalepi a uz to nikto neotvori :D

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#30 Příspěvek od Devo70 »

Zo sekunďákmi je pakáreň. Raz použiť a potom vyhodiť. Ideálne by bolo kupovať po kvapkách. :) Mne zalepilo aj vrchnák s kovovou tyčkou.

Taktiež zasychajú rôzne tmely 310ml do vytláčacej pištole. :(

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“