Legalizace OS

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od stepa »

Mendor píše:Platí to stále, ale licence je vázaná na číslo zákl. desky a až ji budeš chtít vyměnit, koupíš si další OEM verzi.
Takze mam v PC desku s cislem 123456789, na tuto desku si koupim OEM XP, deska shori, koupim si jinou s cislem 987654321 a musim si koupit novy OS?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#17 Příspěvek od rezis »

Jsem se ted koukal a oni snad ani nic jineho nenabizeji nez OEM. KDyz tak si je objednej po netu :lol: Vim ale ze na firme toto delame normalne. Melo by to byt dle infa sefa prodlouzeno v ramci legalizace. Jinak myslim ze XP konci s prodejem k 30.8.2008
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#18 Příspěvek od Radix »

Pokud používáš Mrkvosoft, nezbývá ti, než trpět.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#19 Příspěvek od rezis »

stepa píše:
Mendor píše:Platí to stále, ale licence je vázaná na číslo zákl. desky a až ji budeš chtít vyměnit, koupíš si další OEM verzi.
Takze mam v PC desku s cislem 123456789, na tuto desku si koupim OEM XP, deska shori, koupim si jinou s cislem 987654321 a musim si koupit novy OS?
Teoreticky ale normalne tam zavolas a on se pta proc a reknes oprava hardware a jede dal. zatim nebyl problem.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Mendor
Příspěvky: 223
Registrován: 16 dub 2008, 02:00
Bydliště: Kladno

#20 Příspěvek od Mendor »

stepa píše:Takze mam v PC desku s cislem 123456789, na tuto desku si koupim OEM XP, deska shori, koupim si jinou s cislem 987654321 a musim si koupit novy OS?
Ano, bude ti to po výměně desky hlásit že máš nelegální OS a už to nejde znova zaregistrovat, to neplatí u neOEM verze, ale ty jsou za jiné peníze.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od stepa »

OK, dik za info.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#22 Příspěvek od rezis »

Mendor píše:
stepa píše:Takze mam v PC desku s cislem 123456789, na tuto desku si koupim OEM XP, deska shori, koupim si jinou s cislem 987654321 a musim si koupit novy OS?
Ano, bude ti to po výměně desky hlásit že máš nelegální OS a už to nejde znova zaregistrovat, to neplatí u neOEM verze, ale ty jsou za jiné peníze.
To je blbost. Normalne ti to ukazu. Licence neni prenosna kompletne na jine pc ale po vymene desky ti to napise ze je nelegal ale kdyz tam zavolas a odpovis na otazku ze se menil hardware z duvodu poruchy tak ti daji aktivacni cislo kter musis vyplnit.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Mendor
Příspěvky: 223
Registrován: 16 dub 2008, 02:00
Bydliště: Kladno

#23 Příspěvek od Mendor »

rezis píše:... To je blbost. Normalne ti to ukazu. Licence neni prenosna kompletne na jine pc ale po vymene desky ti to napise ze je nelegal ale kdyz tam zavolas a odpovis na otazku ze se menil hardware z duvodu poruchy tak ti daji aktivacni cislo kter musis vyplnit.
To máš asi pravdu, já tam nevolal...

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od drabek06 »

Mno, jen by me zajimalo kolikrat tam takhle pujde zavolat o zmene HW a kolikrat oni to povolej. To budou mít urco taky nejak osetreny . . .

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Mourek »

Pořid si Vistu a brzy se rozhodneš že bez Linuxu to nejde

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#26 Příspěvek od rezis »

drabek06 píše:Mno, jen by me zajimalo kolikrat tam takhle pujde zavolat o zmene HW a kolikrat oni to povolej. To budou mít urco taky nejak osetreny . . .
Vis v cem je problem. Ze te nikdo nenuti soft od mrkvosrotu pouzivat. Je to jen tva volba.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#27 Příspěvek od Cust »

no, myslim, že jsme nuceni wokna používat....

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Jenys »

drabek06 píše:Mno, jen by me zajimalo kolikrat tam takhle pujde zavolat o zmene HW a kolikrat oni to povolej. To budou mít urco taky nejak osetreny . . .
Tak já už tam volal dvakrát a nebyl problém, tedy s původní deskou. Bylo to potřeba protože jsem už díky experimentům a instalacím na další disky(větší) prostě vyčerpal povolený počet aktivací přes net a nastal problém. Pak jsem se dozvděl, že se to dá řešit po telefonu, zkusil jsem to, zeptali se mě proč to chci a pak jsem nadiktoval číslo a oni mi sdělili nové a to jsem jen zapsal do PC a bylo to. Tak kdyby klekla deska, asi bych se pokusil po telefonu to zaktivovat a kdyby to nešlo, teprve bych se rozhodoval dál. Jinak OEM XP jsem kupoval známému na podzim a vůbec nebyl problém bez PC. PC měl s nějakým podivně sice v jednom servisu, ale divně instalovaným a ten mu kleknul a nebylo možné ho postavit na nohy. Byly to XP Profesionál a jelikož už strašili s tím, že mají být legální softy, tak jsem známému doporučil ať si pořídí své nové a je po problémech. Bylo to za 1900Kč :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Mendor
Příspěvky: 223
Registrován: 16 dub 2008, 02:00
Bydliště: Kladno

#29 Příspěvek od Mendor »

A komu se nechce volat, může použít "legalizátor.exe", ten upraví čísla v registrech podle stávající konfigurace.

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#30 Příspěvek od Mirda »

Kde se ten "legalizátor.exe" dá prosím "koupit"?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“