Potriasla mi rukou - priateľka elka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od Sendyx »

To znám jednoho, který kdysi pohodil měřák sobě na klín a zanořil hroty do přístroje, sedíc na štokrdleti. I škubnul s drátem, banánek z UNI11e vypadl jemu na nohu, značně obnaženou následkem obléknutí kraťas a přetopené to dílny. Opírajíc se tou samou nohou o uzemněný rám stolu, dostal ránu jako když kopne kůň, vyskočiv hrudníkem narazil na desku obrazovky, shodil TVP ze stolu do zrcadla, které měl naproti stolu a padajíc doprava, shodil na sobě nastohované opravené televizory ve dvou řadách, celkem asi 6 kusů nějakých Videotonů a Grundigů.
A poučení ? Uklízejte si dílnu včas a používejte kvalitní banánky :D

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#17 Příspěvek od jardajar »

S obrazovkou nejsou žádné srandy, jednou jsem nesl baňku z monitoru a obnovil se v ní asi náboj, já se lekl a upustil. Na lino - přežila. 8O
Jinak ran při opravě 4001A raději nepočítat.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

"Náboj" v obrazovce je mizera stěhovavá, jedním krátkým zkratem se ho nezbavíš. Na to už přišlo spousta opravářů :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#19 Příspěvek od jardajar »

Ono možná stačilo nesahat na anodový přívod. V rámci hyperaktivity. :D

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Jenys »

Stan3 píše:Kamadád takhle vyrval celé šasí z televize. Našel závadu a když chtěl popondat tišťák tak ho chytil tak blbě že dostal ránu,trhl a urval všechny propojovací dráty.Oprava mu zabrala celý den. :D
To bylo jako Tetanovka s následky destrukce :lol:

Hm, ale jestli pak si někdo z Vás potřásl oběma rukama s ještě starými dobrými 380ti Volty :?:

Jako učedníka, mě a kamaráda poslal vedoucí odpojit kabely starých rozvodů v jedné rušené místnosti....prý...kluci máte to odpojené, tak to sundejte se zdi. Tak jsme na to šli, kamarád odpojoval rozvaděčovou desku na jedné zdi a já jsem šel odpojit nad dveřmi stykač. Vyndám jeden drát, vyndám druhý a jelikož mi to překáželo, vzal jsem do ruky jeden drát a k tomu do druhé ruky druhý, že si udělám místo.... :!: :!:

Pak se dělo něco, co se snad ani moc nedá popsat...strašné brnění, stažení a hukot v hlavě :roll:

Ještě, že jsem stál na štaflích z jedné strany, převážil jsem se a spadl a tím se odpojil 8O , ..... jestli někdo pamatujete na Venclovského, když nepřeplaval kanál Lamanche....tak podobně jsem mluvil... a to, když se na mě kouknul kamarád a ptá se, co děláš :?:

Já trhaně ze sebe vydoloval...T o o b b y ll a p p p r r d d a :roll: :roll:

Na prstech jsem měl puchýřky a bolel mě hrudník, jak jsem byl staženej :( Ono, když to člověka chytne, nejde se odtrhnout, naopak jsem sevřel v křeči ruce a nebýt pádu, zůstal bych tam :roll:

Tak asi mám silné srdce, když jsem to přes obě pazoury vydržel, ale dlouho jsem byl lekavej a bolelo mě delší dobu na Solaru. K doktorovi jsem nešel....solidarita s vedoucím, měl by průser :wink:

Ono to totiž mělo v té místnosti ještě další přívod a to vedoucí nějak přehlédl a my jako učedníci neměli ještě ty zkušenosti, si vše před demontáží změřit :idea: :wink: :!: :!:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mimochodem - obrazovka z 15" či 17" monitoru puštěná/hozená ze 2.5m přední stranou na kovový dno kontejneru - ani náznak poškození. Musí se házet na hrdlo a pokud možno zavzdušněná, jinak má tendenci se vracet...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#22 Příspěvek od Sendyx »

Známý šel demontovat kabel do kanálu, tuším 3*120+90 hlínu. Vlezl do koncové skříně, vadasku mejkl na šíny - nic. Vzal pilu a řezal. Pak přišel na dílnu, měl rám pily a půl plátku, propálené rukavice a vaťák a lehce koktal. On ten kabel byl zaplý a ty šíny tak zoxidované, že si vadaska ani nevrzla 8O .

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Jenys »

To je také dobré řezat zapnutý kabel :idea: :wink:

Ale, to mi připomíná jednoho bezdomovce....byl taky vyplesklej a myslím, že i poraněnej...ale nejvíc ho štvalo, že při tom přišel o ten plátek pilky za asi deset Kč.
Ten kabel byl vysokonapěťový, pod proudem a mohl být rád, že to vůbec přežil :lol:

Jo, někdy se dějí věci :idea: :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#24 Příspěvek od helios »

Krásne kopance dávali pri opravách elektrónkové štúdiové magnetofóny Jansen. MP kondíky používané pre reguláciu ťahu motorov vydržali nabité hodne dlho... 8O
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Jenys »

Kdepak elektrika......to je sviňa :roll: :roll:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Jenys »

Jo a když už jsme u těch kondíků...tak jestli někdo pamatujete TV Rubín 102 s FM rádiem :?:

Když už odešla TV, udělal jsem si z toho šasí s FM, rádio, trochu sem to upravil a nemělo to žádnou krabici, jen holé šasi. No a jak jsem se v tom jednou pohraboval, maje to na židli a od toho přívodní šňůru stranou, šel jsem pro něco a zakopl o tu šňůru, ztratil balanc a chytaje se, abych nespadl, opřel jsem se o šasí....ouha, zrovna na kondy, jedny byly mínusem na šasí, ale ty další oddělené a už jsem jí držel :roll: :roll:

To byl fofr, jak rychle jsem se odrazil od kondů, šlupka byla řádná. No jo, pořádek musí být, jinak je to o držku a o život :lol: :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

#27 Příspěvek od borovecek »

nebo taky jsou dobrý kondiky z mikrovlnky :roll: :lol: :roll:

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#28 Příspěvek od jano2 »

Mam skusenosti,že v TV SONY,sa obrazovky nejak rychlo same vybijaju,proste,nekopu,tak ako ine.Potvrdi mi to niekto?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#29 Příspěvek od rezis »

protoze se zivim opravam pc tam moc tetanovek nedostavam. Ale opravoval jsem zdroj jednoho videa. Byl vyplý otocen tistakem ke me aby se dalo merit. Tak jsem se nad nej naklonil a z pod trika se vyhoupl retizek ktery krasne s neuveritelnou presnosti trefil kond na primaru. Nevim jak je to mozne ale i veci gavanicke nespojene se siti davaji supy jako blazen.
To spis jako varovani :lol:
Internet - metla lidstva

Návštěvník

#30 Příspěvek od Návštěvník »

Nikto tu nespomenul, že pri "dostatoènej predchádajúcej vakcinácii" staèí pichnú￾ sa na drôtiku a reakcie a následky môžu by￾ úplne rovnaké.

Dolfi

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“