Renovacia BM215

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

mtajovsky píše:S tím gumování kontaktů mám osobní zkušenosti. Někdy počátkem 80. let přijeli spřátelení soudruzi ze CCCP na instalaci M7000 (kopie minipočítače HP) a předávali zkušenosti s udržbou. Dostalo se i na stříbřené kontakty zásuvných desek a práci s резинκой. A tak vím, že pokud se pak deska neumyla - což již soudruzi neřekli - byly kontakty do půl roku černé. Jinak až za rok. :)
Nj - to oni neznali, u nich platí že voda není k mytí, natož k pití. Na vojně jsme co půl roku museli stříbrné nože CCCP konektorů poctivě vydrbat izopropylem a měkkým (relativně) žíněným kartáčem, udělaným z ustřiženého štětce - na délku těch nožů, jinak mašina vyváděla bejkárny.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od zdenoeddie »

moze mi prosim niekto napisat na ktorej strane pri pohlade z vonku na krabicu je na volici napatie prazdny pin?
Ja blbec som si vsetko poznacil okrem pozicie sipky voci selektoru :cry:
Dakujem.

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#18 Příspěvek od caven »

když napíšeš copřesně klidně ti to vyfotím..

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od zdenoeddie »

jedna sa mi o tento selektor napatia,a ide mi o poziciu volneho pinu v nom,kedze su len 2 sposoby ako to moze byt,bud je ten pin na lavej alebo pravej strane.dakujem
Přílohy
DSC04266pa.jpg
(107.84 KiB) Staženo 136 x

zdenoeddie666

#20 Příspěvek od zdenoeddie666 »

Ahojte mam taky problem.Renovaciu som ukoncil,ale na meradle nic neukazuje a neviem kde je problem. Pri stlaceni tlacidla Sit sa rucicka nevychyli,takisto ako aj pri merani Ia a S. Meradlo som pripojil priamo na regulovatelny zdroj,menil som napatie od 1.2-20V ale rucicka sa ani nepohla.Je zle meradlo,alebo je problem uplne niekde inde? Dakujem

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

No připojit měřidlo přímo ke zdroji... to je nápad :(

Buď je mrtvé měřidlo, nebo předřadník v jeho pouzdře, bývá často shnilý. Nebo je vada někde jinde :D

zdenoeddie666

#22 Příspěvek od zdenoeddie666 »

Tak meridlo sa zda byt v poriadku,ale predradnik je asi out. Aka je jeho hodnota? Menil to niekto niekedy?Dik

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#23 Příspěvek od Sendyx »

Už dávno jsem to opravoval ve 2 ks přístrojů, už jsem o tom někde i psal. Hledej šmudlo :) a jestli to najdeš, připomeň, já už si to nepamatuju, jen to, že v každém kusu byl jiný odpor.

zdenoeddie666

#24 Příspěvek od zdenoeddie666 »

Sendyx píše:Už dávno jsem to opravoval ve 2 ks pøístrojù, už jsem o tom nìkde i psal. Hledej šmudlo :) a jestli to najdeš, pøipomeò, já už si to nepamatuju, jen to, že v každém kusu byl jiný odpor.
nemas prosim nahodo jedno volne taketo meradlo?
alebo sa spytam inak :)
tu prestavbu bm215 co si raz pisal,je to prekopane tak ze neni nutne pouzit povodne meradlo (tj nahradit digitlnym V-metrem alebo ine) ? Dik

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

Nechej to tak, jak to je, instalace digitálu je do BM215 nanic. To měřidlo je přerušené ? Sundal jsi kryt a změřil jsi ohmmetrem měřící ústrojí ???
Měřák do 215 je úzký profil, já jsem jeden skládal z několika DHR a co si pamatuji, i při mých možnostech to byl problém. Ověř stav ústrojí.

zdenoeddie666

#26 Příspěvek od zdenoeddie666 »

stav ustroji sa zda byt v poriadku,meral som to multimetrom.ale ten bocnik je v :tdo:

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od zdenoeddie »

nikto mi nevie povedat aspon orietacnu hodnotu toho bocniku :?: :cry:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#28 Příspěvek od Sendyx »

Tam je snad předřadník, ne ? Už jsem o tom někde psal, každý byl jiný. A to je takový problém drát rozmotat, najít zlomené místa a po částech to změřit ? Myslet, Kefalín, myslet, jinak to nevyhrajem !

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od zdenoeddie »

ano predradnik :oops:
ok sefe,nieco som nasiel kde si to pisal ale tie odkazy nefunguju,alebo som nasiel nieco liche co neni ono co si myslel,ale aj tak dakujem :wink:

P.S. mozem to nahradit nejakym vykonovym odporom (1-2W) ,alebo ako?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#30 Příspěvek od Sendyx »

Nejdřív změř, výkonový to být nemusí, jde o přesnost. Navíc to asi kompenzovalo teplotní závislost, ale to spekuluju.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“