Mikrofony

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

jestli jde adeptovi o funkčnost, když už pořídil takový zázrak, tak na vzhled moc koukat nemůže :P
ten žebřík může mít schovaný za plentou. Jemné duše by ještě mohly použít Quad.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Viz EKKAR : A raději dvě - nezapomeň na úniky signálu vlivem odrazů atd..
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

směrovost je bohužel jediná metoda, jak z prostoru "vysáknout" nějakou energii a dodat ji přijímači, který jí má málo. Malebný izotropní zářič víc mikrovoltů na vstup neposkytne :roll:
Když pomineme vstupní předzesilovače nebo retranslátory na trase v půlce sálu.
Jen tak pro sichr si ještě zkontroluj, jestli jsou vysílač s přijímačem vůbec na sebe přesně naladěné... anby ses potom nedivil.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Myslel jsem spíš nežádoucí směrovost - Yagi má "vyzařovací" diagram ve tvaru hrušky až "šiškoidu" - čím má víc prvků, tím je "šiškoid" užší, kdežto HB9CV má charakteristiku = diagram vyzařování/příjmu hezky kulový, takže při srovnání obou typů je HB9CV méně citlivá na "vyjití" osoby s vysílacím zařízením (radiomikrofonem) z oblasti dostatečně kvalitního příjmu. Každopádně - použít nejméně 2 antény s vertikální polarizací (aby lépe přijímaly signál z volně visícího "zářiče" mikrofonu), nasměrovat je do prostoru a jejich osy odklonit zhruba o 30°až 45°od sebe. Problémem pak může být sloučení signálu z antén - může dojít vlivem odrazů k takovému fázovému posuvu, že se pouhým sečtením signálů z obou antén dílčí signály fázově odečtou a výsledný signál bude horší, než na každé jednotlivé anténě. Skutečně dobré přijímače porovnávají okamžitou úroveň signálu na obou anténách a vybírají tu momentálně se silnějším signálem.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

obávám se, že brzo překročíme hranici, kdy je napravování nedostatků dotyčného zařízení větší opruz než pořízení slušné techniky a kdy je na místě Sendyxovo doporučení "hodit do koše" :twisted:

Jára Cimrman: nechci tu slevu zadarmo...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přijímač mají dvoukanálovej a taky píše "Ak vyjdem zo saly" - takže zákaz vycházek 8-)

EDIT : Tak jsem se díval na 102 místo 202 - ten jejich nepřepíná...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#22 Příspěvek od mtajovsky »

Sendyx, Carifodo << ale, tak, pánové, nebuďte na ty chlapce tak tvrdí. Každý jsme si tyhle pokusy zažili a dokud jsme se na vlastní kůži nepřesvědčili o něčem, bylo marno něco říkat. Když mi bylo asi 9 let, chtěl jsem si po vzoru opravářovy trafopájěčky vyrobit vlastní. O nějakém trafu jsem neměl zdání, zato pevné přesvědčení, že si ji "vyrobím" taky. A tak jsem vzal síťovou vidlici, napojil smyčku zvonkového drátu - do zkratu a šup s tím do zásuvky. Proud jako proud, mělo by se to přece nažhavit ...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#23 Příspěvek od Sendyx »

Jestli by nebylo lépe koax napojit na výstupní bod vysílače, třeba vazební smyčkou, a natáhnout ho až do přijímače. Při kvalitním málo útlumovém koaxu se dosáhne velkého dosahu. Řešení s Yagi anténou znamená personál doplnit o asistenta zvuku, který bude sedět vedle přijímací antény a soustavně sledovat mikrofon a natáčet ji do správného směru, a podobný asistent bude u mikrofonu :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#24 Příspěvek od Sendyx »

2 Mtajovsky - kdybys uměl tenkrát najít pojistky a vytunit je, určitě by to hřálo :o)

Pánové, uvědomte si, že paštiku ze sloního trusu můžete pokapat citrónem, naředit kečupem, zasypat sýrem, ale pořád je to sloní trus. Profesionální mlčenlivost mi brání zveřejnit fotku, jak tento šmejd vypadá zevnitř a jak vypadá profesionální výrobek. Ono by pomohlo, kdyby si koupili soupravu s diverzitním přijímačem a ne tenhle duopaskvil pro největší šetřílky. A taky by pomohlo, kdyby někdo tu soupravu pořádně sladil a zlepšil stabilitu. Uvědomte si, že velmi podobný šmejd se v Německu prodával v akcích za 39 euro za soupravu...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

http://cgi.ebay.de/2-WIRELESS-MIKROFON- ... dZViewItem


Tady je vidět, jak si Němci cení podobné h)*s)*račky - 11 hodin do konce, cena 18 euro a ani jeden příhoz...

a tady další, taky nový, za 9 euro...

http://cgi.ebay.de/2x-PROFI-Funk-Mic-Mi ... dZViewItem

a když projdeš tenhle odkaz, tady máš souprav 2+1 tři (_i_), můžeš udělat statistiku a pozdravit svého dodavatele.

http://audio.listings.ebay.de/Funkmikro ... ngItemList


Naskýtá se otázka, jak drahá Yagi anténa přísluší k micu za 3,5 až 15 euro ? :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

Sendyxi, zapni si zalamování textu - kdo se má na ty roztažený stránky koukat? Dyť je to akorát pro zlost....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#27 Příspěvek od Sendyx »

Asi su blbé, ale to mi nějak nejde - když mám zálom, tak ty linky nefungují.

Jestli to umíš líp, překopni ty linky do svého příspěvku zalomené a já ten svůj vymáznu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Crifodo »

Sendyx píše: Pánové, uvědomte si, že paštiku ze sloního trusu můžete pokapat citrónem, naředit kečupem, zasypat sýrem,
to je zajímavý recept, mě by to nenapadlo! kam na tu inspiraci chodíš?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#29 Příspěvek od Sendyx »

Vem si lupu, podívej se v nejbližším supermarketu s potravinama na složení některých krmných směsí a zapoj trochu fantazie, k tomu slonímu trusu pak logicky dospěješ :-(. Potraviny jsou asi odvozeny od výrazu "trávit".

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od ZdenekHQ »

Sendyx píše:Asi su blbé, ale to mi nějak nejde - když mám zálom, tak ty linky nefungují.

Jestli to umíš líp, překopni ty linky do svého příspěvku zalomené a já ten svůj vymáznu.
Piš to takhle (bez hvězdiček) :
[*url=http://audio.listings.ebay.de/Funkmikro ... ngItemList]Popis odkazu[/url*]

A tohle je výsledek po umazání hězdiček :

Popis odkazu
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“