Pracka ROMO a - schema

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
morusaj
Příspěvky: 9
Registrován: 13 pro 2006, 01:00

#16 Příspěvek od morusaj »

Motor je OK, kondiky tiež. Chyba je v module programatoru - asi poškodené kontakty. Opravár mi dal zatiaľ starý programátor,ktorý nezaložím lebo vyzerá horšie ako ten môj:-) Skúšam zohnať radšej nejaký ležiak staronový. Opraviť tie kontakty asi bude dosť problém - je to celé zanitované. Kontakty, ktoré prepínajú otáčanie motora sú pod krokovacím motorčekom. Programátor je produkt "made in DDR" a asi vyrábal spolu s "krokovačom", na ktorom je uvedené typové číslo. Zatiaľ veľká vďaka za všetky rady.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Jo - to je přesný, na tyhle kontakty trpěly všechny PACky - máti kdysi dávno měla zpředu plněnou PAC 4 a za 10 let v ní "odešly" asi 3 komplety - nepočítám řídicí jednotky pro topení, ty odcházely jako na běžícím páse - nakonec jsem jednu rozdělal a zjistil, co je zač - primitivní termistorem řízený flip-flop se změnou teploty zadávanou přepínáním odporů. Hlavní výkonný člen A109D neboli uA709 - čs ekvivalent MAA50x. Výstup přes BC178 spínal jednoduché relátko, které krokovalo sekvencérem. Prostě doba kamenná v automatizaci - ale naštěstí opravitelná, po náhradě OZ typem 741 a doladěním bylo po závadách, zbývaly jen ty pecky na kontaktech...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
morusaj
Příspěvky: 9
Registrován: 13 pro 2006, 01:00

#18 Příspěvek od morusaj »

Typ programátora do PAC 4.5 (ROMO): 680.24-300. Dalo by sa to ešte niekde zohnať?

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#19 Příspěvek od tatramacek »

Ahoj. Jsem registrován na aukru a kdosi tam Romovku PAC prodává... Kdybych o tomto problému věděl dříve tak bych Ti ten program vymontoval z pračky kterou jsem před dvěma měsíci vyhazoval od přítelkyně... Též to byla Romo řady PAC
Tady je ten odkaz na to aukro : http://www.aukro.cz/show_item.php?item=401847309

Uživatelský avatar
morusaj
Příspěvky: 9
Registrován: 13 pro 2006, 01:00

#20 Příspěvek od morusaj »

Kontakty, ktoré ovládajú motor sú pod kovovým motorčekom s prevodmi (budíkom). V spodnej časti tohto "budíka" je kruhová umelohmotná doska s drážkami, ktoré prepínajú resp. spínajú kontakty. Neviete mi niekto poradiť či toto koliečko má nejaký východzí stav t.j. kľudový stav kontaktov keď má programátor krok "0".
Vložil som totiž tento "budík" do druhého progamátora (kde mi chýbal) a teraz mi okolo kroku "40" to začne blbnúť - pri vypúšťaní súčasne aj napúšťa vodu a pri odstreďovaní robí reverz!!! - mohol by mi odísť motor :-) Cyklus posledného plákania resp. odstreďovania robí už dobre. Ďakujem![/b]

Uživatelský avatar
jirka82
Příspěvky: 1
Registrován: 09 kvě 2009, 02:00

#21 Příspěvek od jirka82 »

Měl by někdo prosím návod, případně i schéma zapojení k pračce ROMO PAC 4,5? Už se tu sice nějaké soubory objevily, ale jsou bohužel poškozené. Díky moc.

Uživatelský avatar
kapone
Příspěvky: 16
Registrován: 28 lis 2005, 01:00

Romo

#22 Příspěvek od kapone »

Nemá někdo náhodou schéma pračky Romo R106

Uživatelský avatar
wiatka14mato
Příspěvky: 1
Registrován: 23 pro 2010, 01:00

#23 Příspěvek od wiatka14mato »

Aj polske wiatky ktore mali motor z mez mohlenice mali take iste zapojenie ako pracky romo tamat a tatramat.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“