nabíječka FILSON z Kauflandu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od Sendyx »

Je to jednoduché...
1. jseš pojištěný ?
- pokud ano, bude věcí pojišťovny zahojit se na Kauflandu.
2. má prodejce prohlášení o shodě k výrobku ?
- pokud ne, GOTO ČOI, a jseš na pořádném oři
- pokud ano, je třeba zjistit, kdo ho kdy jak a k jakému výrobku vystavil
- je prohlášení důvěryhodné ? pokud ne, ihned informovat ČOI
3. Jestli je prohlášení OK, jak je možné, že přístroj způsobil takovou škodu ? Odpovídá přístroj tomu, na který bylo vydáno prohlášení ?

V každém případě trosky nafotit tak, aby bylo co nejvíc zřetelné zbytky vnitřku, a nechat je v celku. Znalec by měl být schopen i z trosek zjistit některé vady atd.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

Mám obavu, že s běžným malým zákazníkem se prodejce o výrobcích na úrovni Prohlášení o shodě nebude vůbec bavit, aspoň ne do doby než bude zmobilizován právník. Navíc, pochybuju že běžný personál Kauflandu vč. úsekového vedoucího pobočky vůbec je k takovému úkonu kvalifikovaný. Obyčejně působí dojmem, že jsou to lepší závozníci...
Nevím jestli tohle je případ pro znalce, jak bylo výše řečeno, poškozenému stačí, když dostane novou vrtačku a rádio, tu garáž si už za týden ve svém volném čase vymaluje a uklidí sám...

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#18 Příspěvek od stasek »

Dělal jsem 35 let u hasičů. Požáry jsem šetřil a při zjištění příčiny jsme běžně dávali na požádání písemné stanovisko majiteli pro pojišťovnu, v daném případě třeba pro soud, pokud nejsi pojištěný. Nikdy se nikdo neohradil a vždycky to pojišťovny braly. Spíš byl problém v tom, že poškozený si obvykle navymýšlel, co všechno mu shořelo. Takto se to upřesnilo.Škodu ti musí každopádně uhradit. Rozhodně se s nima neser. Zajdi na Hasičský záchranný sbor za vyšetřovákem, co zpracovával dokumentaci o požáru, nech si vystavit posudek a zajdi s ním na pojišťovnu, pokud jsi pojištěn, nebo za prodejcem v opačném případě. Pokud nemá v hlavě kobylence, promtně ti škodu uhradí. Medializací by mu škoda mohla vzniknout daleko větší. A rychlost radost.

Pan Známý

#19 Příspěvek od Pan Známý »

Prohlášení o shodì je prodejce povinen pøedložit k nahlédnutí každému zákazníkovi, pokud to neuèiní, ÈOI to ráda øeší (jednoduchý pøípad, pokuta jistá).

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

No jo, jenže prodejci většinou mívají pouze Ujištění o Prohlášení o shodě, což jsou 3 řádky textu s razítkem. Většinou se tam dočteš, že patřičný doklad se nachází k nahlédnutí v sídle firmy v Tramtárii...

P.S. Mám radost, že i "staří vlci" pochopili moji hru s anonymy :D O jablko se prát nebudu...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#21 Příspěvek od kbulda »

Poslal jsem odkaz na tuto diskusi :
1. Hasičům Olomouc , p. Šolc
2. ČOI Olomouc

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

Být to já, tak :

1. Už dávno místní SDH viděl ten bordel se všemi důsledky - ti většinou nejlíp ví, co dál

2. Pokud by nevěděli, tak www.spotrebitele.info

3. Je to únavný, jak si ty instituce přehazují stížnosti jak horkej brambor, ale člověk se nakonec naučí a "po-hodně po(tom)-učí ". Jako já, že SZPI sice kontroluje potraviny, ale konzistenci a složení má na starosti veterinární správa, což je podle mě instituce na úplně jiný věci....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
E8723
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od E8723 »

Zdravím Vás. Kaufland se k problému postavil čelem a chce problém řešit. Ani tu nabíječku jsem u nich už neviděl. Nicméně na firmu FILSON si dejte bacha, určitě se neprodává jenom v Kauflandu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Crifodo »

Ber to jako zdvižený prst Manitoua, tentokrát jste vyvázli a zůstal ti tatínek, maminka, rodný barák i brácha :roll:
I když si vybereš lepší nabíječku, provozujte ji radši než na ponku s mastnýma hadrama někde na dlaždici aspoń 50x50 nebo na betonu, k vratům si nechávejte nebráněný přístup a k otvírání vrat dodělej nouzový zálohovaný světlo a havarijní otevírání s označením reflexní barvou... nedejte se usmažit zaživa! :twisted: :twisted: :twisted:

Uživatelský avatar
E8723
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od E8723 »

Já si dávám na elektriku docela pozor (mám 9 let elektroškol , 3 roky jsem elektřinu vyučoval a teď za elektriku ručím u nás ve firmě)
Měla to být výstraha pro každého, kdo si toto téma přečetl. Těch nabíječek je v republice určitě víc. Jirka

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#26 Příspěvek od SIDTIM »

Z Kauflandu jsem již měl doma kdeco a tak z 50 procent to bylo zcela nefunkční, nebo to nějakou poruchu vykazovalo. Nikdy nebyl sebemenší problém s reklamací. Dokonce jsem nabyl pocitu, že si je Kaufland moc dobře vědomtoho, co za šunt prodává a nestojí o problémy, které by si mohl přivodit ještě arogantním přístupem při reklamaci.
Mám elektro vzdělání, celý život dělám v oboru, zkoušky z vyhl.50/78 sb jsem poprvé absolvoval asi před 28 lety, ale tehdá se mi ani nezdálo, čeho se jednou dožiju... :(
Konkrétně: PRYČ od značek jako Filson, nebo Noell, to jsou vražedné nástroje nejvyšší třídy nebezpečnosti. Nevyhovují našim normám ani zdaleka a troufám si vyslovit názor, že za certifikování pro prodej na území ČR (tedy, pokud vůbec nějaké proběhlo), někdo zhrábl slušný balík.
A na tu Novu či ještě lépe ČT bych se opravdu obrátil.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#27 Příspěvek od Crifodo »

Mám strach (někdy opravdu docela strach), že dokud se nezmění plošně přístup lidí k těm kauflandům, tak žádný pořady v ČT nebo dokonce na Nově nic nezmění. Co udělá takový pořad? divák pokývá hlavou, televize vykáže sledovanost, umístí reklamu (na Kaufland... :P ) a divák tam zítra stejně nakoupí.
Totéž čínské šmejdy na tržnicích. Každý ví, že se tam prodává šmejd, padělky a taky třeba hračky ohrožující děti. A zkrachuje snad rákosník? Ani po deseti raziích ne.
Vada je v nás.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#28 Příspěvek od stasek »

Ještě něco z hasičský praxe. Podle normy musí garáž vestavěná, nebo přistavěná k budově pro bydlení a ubytování tvořit samostatný požární úsek. Kdo se tomu směje, dělá chybu. V praxi to znamená, že pokud je garáž spojená s obytným domem, nebo RD, musí být dveře mezi nimi jako požární uzávěr s určitou odolností, tuším že 30 minut. Při požáru v garáži musí odolávat po tuto dobu požáru, tudíž přenosu tepla a zplodinám hoření. Dveře mají v drážce nalepenou samozpěnitelnou pásku, která nárůstem teploty napění a ucpe všechny fuky. Dveře jsou běžně v prodeji a nestojí ani nějak moc. Po zkušenostech, kdy jsem viděl vykouřené celé rodinné domky, ta investice stojí rozhodně za to. Norma platí už někdy od konce sedmdesátých let a při kolaudacích se na to dohlíželo. Jenže, hasiči nemohli a nestihli chodit na všechny kolaudace rod. domků a tak dost věcí uteklo. Majitelé, aby ušetřili si osazovali papundeklové dveře, které jsou na nic. Jelikož garáž obvykle slouží jako dílna (mimochodem to je v rozporu s hasič. normami), tak se tam svařuje, rozbrušuje a všechno možný. Takže ty požární dveře opravdu doporučuji všem, kteří si mysleli, jak odrbali stavební úřad (ten obvykle nepoznal nic) a ušetřili. Mastné černé saze na všem v domě, záclonách, stěnách nábytku, prostě všem, to je na oběšení. A to je ten lepší případ. Taky jde o život otravou zplodinami.

Uživatelský avatar
Kasym
Příspěvky: 10
Registrován: 16 led 2008, 01:00

#29 Příspěvek od Kasym »

Takovej dotaz...píšeš motobaterii..byla normální a nebo taková ta rádoby gelová?ty jsou pokud je mi známo poměrně náročný na nabíjecí proud a hlavně napětí a tím že nemájí odvětrání tak pří vyšší zátěži plynují a v extremním případě může i explodovat?jen se blbě ptám nečem jsem všechny příspěvky.

ee8

#30 Příspěvek od ee8 »

byla to klasická se špuntíkama (6V). Stála dál od nabíjeèky, tak ani není moc zasažená ohnìm. Na gelovku ze skùtra mám Tronica:)

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“