TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

Na ten kondenzátor 33pF se vykašli, třeba je zevnitř, tyhle televize se nedělaly všechny úplně stejně.
Musíš rozlišit, co je důležité. A to ty kondíky nejsou. Ta televize musí chodit s 22k stejně jako 33k (je jen blokovací, důležité je, aby jeho kapacita byla větší, než asi 10k, může být i o dost).
Kondíkem 33pF se taky zabývej, až tam dostaneš vůbec nějaký obraz. Jestli tam žádný obraz není, nemáš jak poznat, jestli tam ten kondík už je někde jinde, nebo opravdu chybí. Obraz tam totiž musí být s ním či bez něj.
Když máš zkrat na vstupu AVC, napřed ho najdi a odstraň a nezdržuj se blbostmi, které teď nejsou důležité.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#17 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:Tak jsem to zkontroloval, vypadá to, že mezi vývodem AVC a zemí není žádný zkrat.Mezi vývodem OMF a zemí mi ale chybí kondenzátor C706 s hodnotou 33, jak je označeno ve schématu, možná proto mi to neladí.Měl bych kondenzátor C705 mezi vývodem AVC a zemí s hodnotou 22k vyměnit za hodnotu 33k?
Ty jsi provokatér že??? jo klidně to vyměň a napiš jak si dopadl...neladí ti to né protože tam máš kondík 22 nF místo 33nF ale proto že je závada mezi židlí na který dřepíš a tou televizí, zkus to zkontrolovat a vadnej celek vyměň, jo???

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od pajosek2 »

Jestli máš pomocný zdroj napětí a připoj ho na kanálový volič místo toho napětí AVC. Nastav tam tak 9V,ale samozřejmě odpoj ten přívod od OMF. musíš nastavit omezení proudu tak na 10mA ať Ti tam něco neshoří a uvidíš.Pokud Ti to půjde je chyba v OMF -/napětí AVC je měké. Pokud Ti spadne napětí na Kanálovém voliči máš tam zkrat přímo v Kan. Vol. Ještě mne napadlo,že nemusíš použít pomocný zdroj,stačí zapojit odpor tak. 1Kohm mezi těch + 12V a napětí AVC

Prosím Tě,možná si to pletu,ale v nějakém vlákně jsem viděl,že jsi snad někde ze Zlínska,je to pravda? Pokud ano možná bych Ti mohl pomoct osobně,jsem z Bystřice pod Host.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#19 Příspěvek od martinbbb »

10mA je málo, tomuto autorovi bych radil tak 10 A aby ten kanálák pořádně profouknul.....

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od pajosek2 »

martinbbb píše:10mA je málo, tomuto autorovi bych radil tak 10 A aby ten kanálák pořádně profouknul.....
Dobrý :lol: :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Raz-dva zisti, kde bol skrat :D

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#22 Příspěvek od Oberleutnant »

Díky za radu,
zkusím tam připojit pomocný zdroj napětí a uvidím, co to udělá.Ještě by mě zajímalo, co by musela ta TV dělat, aby se muselo nastavit AVC a pracovní bod AVC.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#23 Příspěvek od Peterseal »

Keby sa ti zo zmenou sily signalu menil obraz,napr pri malom by bol dobri,ale pri silnejsom by sa TV napr. rozsynchronizovala.Si mylism.
AVC=automaticke vyrovnanie citlivosti

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od pajosek2 »

ProsímTě hlavně sem napiš výsledek.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#25 Příspěvek od martinbbb »

To "Automatické vyrovnání citlivosti" je taková Česká a Slovenská specialitka...vymysleli to v minulosti ještě v dobách lampových rádií aby měli jak přeložit (Automatic Volume Control) tzn. automatické řízení hlasitosti....protože při příjmu na SV,DV a KV se vždycky při změně síli signálu rádio bez AVC buď samo zesílí, nebo ztiší.......jinak všude jinde se to v případě TV značí AGC (Automatic Gain Control) tzn. automatické řízení zesílení.....no a to se taky blbě překládá aby tam zůstaly ty tři počáteční písmena.....proto AVC.......

Oberleutnante to AVC se musí nastavovat na kanálu kde má KV největší zesílení, né na libovolném!!! a většinou se to nastavuje tak, aby to napětí kleslo zhruba o jeden až dva volty při připojeném signálu, oproti měření při šumu.....přitom je nutné vizuálně kontrolovat jestli se TV nerozjíždí synchronizace nebo na obrazovce nejsou vodorovné pruhy (při přebuzení)..nebo naopak obraz není "zašuměný" (při nízkém napětí AVC).

Ty máš na obrazovce pouze zrnění, tak radši nic nenastavuj, není to pro lamy...a navíc závadu nemáš ve špatně nastaveném pracovním bodu (teda pokud jsi to už nerozvrtal), ale máš zkrat v KV..říkám to už asi po čtvrtý, ale je to marný, je to marný, je to marný.....už jsi tam připojil ten zdroj??? připoj tam zdroj, kterej dá aspoň 10 A, přilož své oko k nějaké škvírce do KV a hezky popros manželku aby ten zdroj zapnula, v KV uvidíš silný záblesk, potom zdroj odpoj a KV rozeber, tam kde to bud nejvíce začerněné byla závada.....

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#26 Příspěvek od Oberleutnant »

Prosimtě, snad tě napadlo, že nastavit 10A je úplná blbost, to by byl ten KV úplně v háji a jiný bych těžko sehnal.Prostě tam připojim pomocný síťový zdroj, nastavim tam asi 9V a uvidim...

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#27 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:Prosimtě, snad tě napadlo, že nastavit 10A je úplná blbost, to by byl ten KV úplně v háji a jiný bych těžko sehnal.Prostě tam připojim pomocný síťový zdroj, nastavim tam asi 9V a uvidim...
Kdyby ten KV byl v pořádku tak tam můžeš nastavit třeba proudový omezení třeba 10000000 A a nic se nestane.....protékající proud se omezí podle zátěže....je vidět že neznáš základní a elementární věci....pleteš volty s ampérama, jako hrušky s jablkama, jsi si jistej že opravuješ televizi?? co když je to třeba vysavač....už to chápeš??? napětí není to samé co proud....

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#28 Příspěvek od Oberleutnant »

Já vím, že volt a ampér je něco jiného, ampér je veličina proudu a volt veličina napětí, ale i když tím obvodem bude protékat vyšší proud, nemusí to vydržet.Ty vývody u voliče jsem důkladně propájel a zkontroloval, takže vůči zemi by tam teď neměl být žádný zkrat, ale napětí 10,9V pro napájení AVC se stejně po připojení toho červeného vodiče k vývodu ztratí, takže by klidně mohl být zkrat uvnitř voliče, sice mi bývalý majitel toho voliče říkal, že je plně funkční, ale lidem se nedá věřit, určitě se ho chtěl zbavit, tak mi řekl, že je funkční.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od pajosek2 »

No co se týká toho proudu,tak to,že nastavíš 10mA jak jsem Ti radil neznamená že tam tem proud poteče.Je to hodnota kdy začne zdroj limitovat napětí aby nastavený proud nebyl překročen jink je proud dán podílem napětí a odporu zátěže. Co se týká toho kan.voliče,tak sis právě ověřil,že je opravdu zkrat uvnitř,ale neměl by být problém to opravit.Máš schema toho kan.voliče,nebo alespoň co je tam za typ?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#30 Příspěvek od ccarloss »

Tak ma napadlo ze by si mohol ten cerveny drat zapojit cez ampermeter a napisat kolko ti ukuzuje ?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“