Zvětšení dosahu Wifi

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#16 Příspěvek od RadekB »

JInak vsesmerovky maji pomerne specificke vyzarovani a dost casto mrtve uhly, proto radim zkusit tu sektorovku.
Samozrejme - nejspravnejsi reseni je natahnout drat, s tim se plne ztotoznuji.
Pokud ma byt ten Ovis jako klient, ta mala sektorovka pomuze a to dost vyrazne.
Mody opakovac, repeater a cetrt vi co jak se to jemnuje nema vliv na sireni signalu, ale na to jak se zachova k IP vrstve, MAC apod... Na Ovisu funguje WDS, cili klient a AP zaroven, takze ho na to muzes umistit nekam kde jeste je signal a takto pouzit, ale pak stejne potrebujes dalsi kartu jako klienta.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od stepa »

to RadekB: vubec nezpochybnuji tvoje znalosti a "vim co jsi zac", ze se timhle zivis. Zase tolik se tomu nevenuji, zajima me spise jina oblast, ale neco o tom vim.
Pochybuji ze vubec vis neco o GP !
Mozna by ses divil, nebo to pravo nalezi jenom tobe?

Nehodlam si tady honit ego a plevelit Artabanovi vlakno. A jestli jsem te nejak urazil, tak sry. HOWG
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#18 Příspěvek od RadekB »

OK, to je jenom dobre.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od workhard »

To Artaban: Jaké máš důvody pro nenatažení kabelu? Já jsem se třeba prokopal s internetem po zahradě až do dílny a vše funguje naprosto OK :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Hezky jste si pokecali :wink:
25 cm prutu pro WiFi je tedy fakt mimo moje chápání, asi jsem se málo díval v supermarketech. V paneláku v šestém patře mám router od Edimaxu (standard) a přes dvě panelové zdi dolů na parkoviště signál chytám bez problémů a na noťasu internet šlape. Takže bych si dovolil tvrdit, že jedno podlahové topení to sice dost omezí, ale záleží na obou stranách příjmu a vysílání. Takže pár dvou panelovek se směrem jedna dolů a druhá nahoru a je pokoj.
GP si přečtěte pořadně a až tam najdete něco o povoleném výkonu, tak sem uveďte příklad jeho součtu z APéčka a antény. Dovolím si tvrdit, že standardní AP se sítem 18 dB bude vyhovovat GP a lze s tím jít klidně na 2-3 km.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#21 Příspěvek od RadekB »

p32 píše:Hezky jste si pokecali :wink:
Dovolím si tvrdit, že standardní AP se sítem 18 dB bude vyhovovat GP a lze s tím jít klidně na 2-3 km.
Dovolim si tvrdit ze bez regulace nebude. Vetsina starsich AP nema regulaci vubec a nebo neumi stahnout vykon o tolik dolu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

RadekB píše:
p32 píše:Hezky jste si pokecali :wink:
Dovolím si tvrdit, že standardní AP se sítem 18 dB bude vyhovovat GP a lze s tím jít klidně na 2-3 km.
Dovolim si tvrdit ze bez regulace nebude. Vetsina starsich AP nema regulaci vubec a nebo neumi stahnout vykon o tolik dolu.
Jo, to jsem asi blbě napsal. Mě to jede s Edimaxama a to jsou sice šunky, ale docela spolehlivé.
Teď mě ale napadá jiná věc. Co tak se na všechno vykašlat a koupit si dvojče do zásuvek (net přes 220 V) za asi 1500-2500 Kč. Teď fakt nevím, kolik to stojí, protože něco jde s cenou dolů rychleji jak Euro vůči koruně. :lol:

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#23 Příspěvek od RadekB »

Edimax neni nahodou tak spatny. Hodne lidi na tuhle znacku plive, ale na siti mam treba switche od Edimaxu, celkem kolem 20 a nevim o nich. Zadne tuhnuti, vypadky apod...
Jinak ty APcka jsou na stejnem zaklade, nektere napr. po oddeklovani jsou uplne identicke (ALFA, MINITAR, EDIMAX, CONCEPTRONICS,..., jine maji stejne radio ale maji navic napr, switch - to jsou ty Ovislinky)
Spolecnou nevyhodu techto krabicek je mizerna regulace a bidna citlivost. Ono neco jineho je udaj na papire a neco jineho v realnem provozu, navic je treba si uvedomit, ze tyhle veci byly puvodne urceny k necemu jinemu nez se masove uzivaji u nas.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“