APC Back-UPS CS 350 nesepne při výpadku 230V

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#16 Příspěvek od xxxe »

rici.trebic píše:Zdravím,
u APC CS350 mi odešly vedle průhledného relé 2 mosfety, první má na tišťáku označení Q31, druhý je úplně vypálen. Sháním jejich typ. Díky za odpovědi.
Mám tady pár schémat tak je hodím tady na upload.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#17 Příspěvek od xxxe »

Tak je máš TADY a vyber si to tvoje.

Ondra78
Příspěvky: 4
Registrován: 18 črc 2009, 02:00

#18 Příspěvek od Ondra78 »

Nevím jak kolega, ale mě ty schémata moc pomůžou. DÍKY!!!
OG

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Lukas-Peca »

Kolegovi odešla UPS, tak jsem mu dal starou APC CS350, co jsem měl v zásobách. První den to fungovalo, druhý den zapl celou sestavu do zásuvky a během self testu, kdy UPS přepne na baterii, to vyrazilo jistič v bytě a UPS od té doby při zapínání vypískala poruchu. Donesl mi to zpět, doma jsem to rozdělal a na výstupu trafa střídavé napětí je, ale na výstupních konektorech chybělo. Po několika zapnutích a vypnutích se to samo spravilo a UPS už funguje normálně. Předpokládám, že se tím zkratem opálilo relé a po procvakání zase začalo fungovat. Otázka ale je, proč to vyrazilo ten jistič. PC sestava po připojení přímo do zásuvky prý normálně funguje. Narazili jste na to někdy? Jediné, co mě napadlo, že se v relé při přepínání natáhl oblouk a šlusl se přívod sítě na výstup měniče. Relé jsou tam ta bílá.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Vyrazeny istic som od tychto UPS este nevidel, ale vadne rele som uz mal. UPS sa tvarila normalne, ale na vystupe nebolo napatie a rele malo divny zvuk. Myslim, ze biele - znacku teraz neviem, ale mam v robote jeho vrak. Kontakty boli pekne opalene.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Lukas-Peca »

Buď se to nějak seplo do sebe nebo byla za UPS nějaká chyba. Zkoušel jsem ještě změřit izolační stav a je to v pořádku i při 1 kV. Jen je nutné odpojit odpory pro měření přítomnosti sítě. Když jsou na svém místě, je izolační odpor mezi přívodem a kostrou asi 0,5 Mohm.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty relátka odchází, vzhledem k jejich ceně se dá risknout výměna naslepo. Ideál je, když tam výrobce/servis dá relé s průhledným krytem.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Lukas-Peca »

Já bych ho rád vyměnil, ale musel bych ho mít. Poštovné se mi kvůli jednomu relátku platit nechce.

Jinak pokud je vše v pořádku, bere UPS z baterky asi 0,5 A. Pokud je připojení trafa na výstup porušeno třeba kvůli tomu relé, nefunguje zpětná vazba a měnič jede naplno. Pak to bere asi 10 A a po cca dvou sekundách se to vypne.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kdybys tam měl dát třeba poctivý relé Finder, tak to maloobchodně vyjde 1:1. A těch relátek je tam nejspíš víc.

Jo, polskej Relpol stojí 30Kč. Teda tady, ne že se zase přižene Termit a zdrbe mě, že to kupuje za korunu z Číny. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“