CUC 6300 Grundik

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#16 Příspěvek od Killroy »

CUC6300 a CUC6310 jsou v podstatě jedno a i řízení hlasitosti je tam stejné:
http://fileshare.eshop.bg/downloadsm/31 ... C6300.html
Tu filtraci napájení snad prošel.

Killroy

Návštěvník

#17 Příspěvek od Návštěvník »

[/quote]

vymenit kondiky u procesoru, a znova merit muze byt vadny kondiky !![/quote]

Docela rád bych si vyslechl na kterých pinech , tøeba jsetli zaèít na vstupech , nebo ident , èi clock , snad reset , možná v. sync. , tøeba h. sync. , též zkusit remote , asi i blk.
Jinak z HK jsem mìl tu èest poznat krajského komisaøe , sice jako odborník blbec , ale asi mu to politicky dobøe myslelo . Zøejmì se vydáváš v jeho šlépìjích .
Ivan

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od pajosek2 »

Na TDA7145 ,co dělá napětí na pinu5?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#19 Příspěvek od Carel »

xxxe píše:
zslaby píše:
vamservis píše:Ještě to upřesním, ve stavu MUTE na obrazovce svítí zvuk vypnut a on se pravidelně vypíná a zapíná.
Původně TV nešla vůbec,ale byla vadná jenom pojistka.
vymenit kondiky u procesoru, a znova merit muze byt vadny kondiky !!

Že tebe už někdo nepřetáhne v tom H.K.
Nechte ho žít,časem se naučí psát i česky.Asi to bude asijský kamarád,který chce také přispět" trochou teorie"do našeho prostředí a jestli si plete pojmy,má je nabyté z povolání prodejce.Nedávno jsem chtěl LEDbaterku.Řekl :"Nemam,mam taky to"a nabídl mě hrst rachejtlí.Také svítí.Sorry,asi jsem odbočil od tématu a nerad bych někoho urazil,ale stalo se.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#20 Příspěvek od vamservis »

Zkoušel jsem vše okolo 5V D+ které napájí procesor a výsledek stále stejný, výměna elka + keramik 100k a 330k. Na napájecím napětí nejsou patrné žádné nežádoucí průběhy měřeno osciloskopem 10mv/cm ani na jiném pinu procesoru.
Po odpojení pinu 35 od obvodu R844,843,842 je na výstupu nula (otevřený kolektor) náhradní odpor proti plusu průběh závady stejný.
Hlasitost klesá pozvolně vždy po 10 s měřeno stopkami a to tak ,že proporcionální průběh na výstupu 35 klesne na nulu a naběhne v jiné střídě kladný průběh se plynule zkracuje.

P.S.
Sitovou šnuru jsem ještě neměnil.

Návštěvník

#21 Příspěvek od Návštěvník »

[Takže , když odpojíš pin øízení hl. tak se to nerozeøve , ale je to stejné ? Ivan

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od pajosek2 »

No,pokud odpověď na Ivanovu otázku zní ano,tak nemáš chybu v procesoru.
Já osobně jsem nepochopil, co jsi chtěl říct tím popisem změn na pinu 35. To,že proporcionální průběh klesne na nulu a objeví se v jiné střídě.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#23 Příspěvek od vamservis »

Ano napětí (proporcionální řízení) klesne na nulu rovněž na nulu klesne napětí na vstup pin 8 IC 920 měřeno na elyt 911 , po opětovném naběhnutí řízení na výstupu procesoru 35 se změnou poměru střídy jak jsem popisoval dříve napětí se sníží hlasitost klesne.

Když odpojím odpor R 911 hlasitos je stejná a nezáleží co se děje na procesoru, ale určitě se bude snižovat s vybíjením elka 911.

Návštěvník

#24 Příspěvek od Návštěvník »

vamservis píše:Ano napìtí (proporcionální øízení) klesne na nulu rovnìž na nulu klesne napìtí na vstup pin 8 IC 920 mìøeno na elyt 911 , po opìtovném nabìhnutí øízení na výstupu procesoru 35 se zmìnou pomìru støídy jak jsem popisoval døíve napìtí se sníží hlasitost klesne.

Když odpojím odpor R 911 hlasitos je stejná a nezáleží co se dìje na procesoru, ale urèitì se bude snižovat s vybíjením elka 911.
Pak Ti nezbyde nic jiného , než mìøit na komparátoru a tam zjistit zda to mrší request , èi current value . Zdravím Ivan

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“