Maximálne zaťaženie hliníkového vodiča ?

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od zdenoeddie »

dudo02 píše: //
zdenoeddie píše:. Po 3. si das varit caj na sporak, takze sporak atd - 3,5mm2. :D
No tak takyto kabel kde vyrabaju? :wink:
:oops: chybicka se vloudila :lol:

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#17 Příspěvek od honza_jan »

Marcelto píše:... To boli kedysi tí starý majstri, všetko to len polepili asi čo našli to tam dali !

Jo a teď jsi sám postavený do role "takového majstra", k terý má za málo peněz, nejlépe zadarmo, udělat hodně muziky. Dřív šlo vždycky nějaký kus kabelu někde šlohnout. Dneska musíš vypláznout nějakou tu tisícovku za kabely a dělat můžeš zadarmo.
Taky mám z garáže udělanou trucovnu a vybavení obdobné. Přívod do podružného rozváděče mám 5 x 6 CYKY o délce 14 m a to mám v suterénu v baráku. Odjištěné jističem 20 A / B, protože hlavní jistič na baráku mám jenom 25 A. Pokud to jenom nějak ubastlíš a necháš se natlačit do kouta, tak i o tobě za 30 let někdo prohlásí, že jsi to pěkně zk... V případě, že ti to je jedno, tak si zaděláváš akorát na problém, protože když dojde k průšvihu, tak to máš na krku ty a ne kamarád, který tě natlačil k takové práci.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#18 Příspěvek od kbulda »

Marcelto píše:Chybička sa vyskytla AL – alumínium, tak má veľkí kompresor ktorí potrebuje istenie 10A ale nie som si 100% istý či nie je aj vyššie ! Ďalej CO-zváračku, rozbrusovačky, najhoršie je to že sú traja a chce to tak že keď jeden zvára tak aby napríklad ten druhý mohol brúsiť a tak podobne ja som mu povedal svoj názor, komplet nová elektroinštalácia ale z výš popísaných dôvodov to zatiaľ nie je možné !
Dál už psát nemusíš.
Natáhni tam 5C x 6, nebo minimálně 5C x 4.
Jištění 3 x 32 nebo 3 x 25 A.
V garáži podružný rozvaděč s jističi, ale hlavně chrániči na všechny zásuvky.

Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Marcelto »

Ja som mu svoj názor povedal, je teraz len na ňom ako sa rozhodne, inakšie mu do toho nejdem, najhoršie je na tom že on chce dať do kopy len zásuvky ale svetelný okruch je tiež v dezolátnom stave, nejako ako tu už bolo písané čo kde našiel, je tam asi každým metrom čokoládka, nie je tam ani jeden kábel vkuse ! Popravde niečo také som za svoju prax ešte nevidel !
Čo ta nepáli nehas ! :wink:

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#20 Příspěvek od kbulda »

Je to prostě na blití

Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Marcelto »

Keď tam ešte pôjdem a nezabudnem fotoaparát tak nejaké kuriozity pofotím a dám to sem na zhodnotenie.
Čo ta nepáli nehas ! :wink:

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“