DVD + Video na SCART

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#16 Příspěvek od achil »

Taky bych přidal do nového tématu NEDIS:AME. Z Nedisu beru taky asi od 91roku. To poštovný mě samozřejmě taky s..e. Teď Nedis má už e-obchod a tam je vidět i stav a nemusím se bavit s těma inteligentníma krasavicema co netušej. Dřív to od nich chodilo o den později teď se polepšili. Souhlasím že AME klape jako hodinky. Jednou jsem se ale naštval, když přibalili ten jejich ceník a naúčtovali i když jsem si ho neobjednal. Jednali se mnou nefér a že mi odeberou zákaznický číslo, když stejně málo odebírám. Prostě reklamaci řešili nejdřív zjištěním kolik mám odběrů jestli mě můžou poslat do prd... nebo se omluvit kdybych byl pro ně zajímavější. To mě více přitáhlo k Nedisu. Ame má taky e-obchod, ale nějak vyšší ceny. Možná bych se mohl nějak zaregistrovat v tom obchodě, abych viděl svoje ceny. To aby si Nedis nemyslel, že je jedinej.

Uživatelský avatar
Jarda02
Příspěvky: 3
Registrován: 13 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Jarda02 »

riker píše:Nejlepší je si zakoupit scart rozbočovač/slučovač s přepínačem vstupů.
Znamena to, ze bych musel pak manualne prepinat mezi videem a DVD? Pokud ano, tak to uz mohu zrovna prehazovat kabel. Prosim o objasneni.

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#18 Příspěvek od xmarty08 »

Konečně návrat k tématu... :lol: Nějak tak by to bylo-chceš sledovat dvd-přepni na dvd, chceš video-tak naopak... :( a to je na prd. Taky mám ten problém, ale zatím stále přehazuju Scarty, nebo teď video sleduju přes anténní propojení a DVD tam mam na pevno, ale ztrácím kvalitu na VCR... Tak mě tak napadlo (ale ještě jsem to moc nepromýšlel), využít spínacích 5V z každého přístroje k nějakému ovládání relátka, které by přepínalo buď DVD nebo VCR,teď to jen stačí domyslet :lol:

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od DjRix »

xmarty08 píše:Tak mě tak napadlo (ale ještě jsem to moc nepromýšlel), využít spínacích 5V z každého přístroje k nějakému ovládání relátka, které by přepínalo buď DVD nebo VCR,teď to jen stačí domyslet :lol:
Jo takhle jsem to kdysi řešil,použil jsem malé relátko na přepínání videa a zvuk zapojil přes odpory paralelně,celý se to vešlo do scart konektoru. :wink:

Jestli se nepletu tak to napětí je 12V a ne 5V,to relátko mělo tak malej odběr že se dalo spínat přímo tím napětím na scartu. :idea:
Klídek chlapi,to je nulák...

Návštěvník

#20 Příspěvek od Návštěvník »

No vida, tak to i funguje :) To napìtí jsem støelil od boku, byl to jen neovìøenej nápad... Snad to taky tak nìkdy pøedìlam. :P

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od PetrK »

Jarda02 píše:
riker píše:Nejlepší je si zakoupit scart rozbočovač/slučovač s přepínačem vstupů.
Znamena to, ze bych musel pak manualne prepinat mezi videem a DVD? Pokud ano, tak to uz mohu zrovna prehazovat kabel. Prosim o objasneni.
Přesně tak to je, ale nevidím v tom zase tak velkou nevýhodu. Určitě jednodušší je přepnout přepínač než pořád vytahovat kabel ze zásuvky Scart například na TV, ze zadu špatně přístupný a hlavně za chvíli je to neustálou manipulací ta zásuvka v pl.spoji TV "vyčochtaná" :D

Nedis nabízí i "automatický" přepínač, asi na proncipu který zde kolegové napsali. Nevím nyní přesně jeho označení ale cena byla mám pocit něco přes 600Kč.
**** Petr ****

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “