Vadné DVD

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#16 Příspěvek od SIDTIM »

Někdo vůbec nedoporučuje používat na čištění optiky jakoukoli chemii-jen dýchnout a smotkem vaty na párátku jemně vyleštit. A opakovat.
Já s lihem nebo isopropanolem nemám špatnou zkušenost, faktem ale je, že potom ještě čočku znova přeleštím, už ale jen suchým vatovým smotkem.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#17 Příspěvek od LOYZA »

Už se tu tu probíralo mnohokrát, jak čistit čočku. Nedoporučuje se použít nic jiného než lékařský éter. Proč? Na té čočce je napařeno několik speciálních vrstev, které tam mají jasný účel. Lihem a ani iso... bych opravdu nedoporučoval. Raději jen dýchnout jak tu někdo napsal. Pak taky vyfoukat stlačeným vzduchem. Pokud toto nepomůže, pak krom mnoha jiných závad, nutno nejprve zjistit, je vada v lejzru - častá závada. Jo a k motůrku. Osobně doporučuji dát nový, určitě se tím nic nepokazí když je v provozu pár roků. Nedávno jsem dával taky v jednom přehrávači nový i když vše bylo skoro OK! Moudře tu někdo napsal, měřit při 3V a dívat na to, kolik odebírá proudu na prázdno. Když odebírá pár mA je to OK, když to začne jít do desítek, je moudré ho vyměnit.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#18 Příspěvek od silio »

LOYZA,súhlasím,ale niekedy som nútený čistiť optiku chémiou,pretože mám na stole aparáty z krčiem a optika je zanesená dymom,vtedy používam stlačený vzduch a čistenie na objektívy,používal som voľakedy lieh,ale dal som na rady skúsenejších a doteraz som to neobanoval.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#19 Příspěvek od LOYZA »

Silio, jasně že když je to z hospody kde je dehet nanesený všude, tak jako poslední možný pokus to už není stejně mnohdy co pokazit. I tak je moudré si sehnat éter a použít raději než líh. Přeji mnoho úspěchů každému při opravování. Loyza.

Uživatelský avatar
Ambyk
Příspěvky: 69
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#20 Příspěvek od Ambyk »

Zdravím a děkuji za rydy.Byl špatný motorek,oprava 195 kč.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “