Kvalita diskuse

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Sendyx píše:Já osobně jsem zvědav, jestli se někomu podaří dotáhnout do konce projekt placeného profesního fóra v ČR a aspoň 2-3 roky to provozovat včetně placených administrátorů.
To lze - ale jedině formou politické strany = placení členských příspěvků, obdržení členské stranické legitimace, možnost/povinnost se podílet na stranické práci, možnost být zvolen do stranických orgánů... To chceš? Stejně je ta politika jen o jednom - jak se dostat ke korytu a udržet si ho co nejdéle a co nejplnější, takže ení potřeba se to nějak zvlášť učit - a za prachy v ní jsou lidé schopní všeho.

Jinak 100% souhlas s Crifodem.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

forbidden píše:Nekdy v dubnu jsem posilal Alovkovi clanek na uverejneni, ale zatim tam neni. Nejspis ma hodne prace, to chapu, dela to zadarmo ve svym volnym case. Ale ozivit by to fakt chtelo.
Tohle je "v moci" i mě a Hilla, ovšem teď jedním dechem dodávám, že nejbližší měsíc to určitě v mé moci není.

Náhodný výběr z článků je věc engine fóra, nevím, jestli to tohle fórum zvládne.

Novinky/bleskovky asi opravdu vypnu, už jsou značně opelichané.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jezevec »

Sendyx píše:Já osobně jsem zvědav, jestli se někomu podaří dotáhnout do konce projekt placeného profesního fóra v ČR a aspoň 2-3 roky to provozovat včetně placených administrátorů.
Profesní fórum zaměřené na servis elektroniky již několik let perfektně funguje. Není sice placené, pouze se skládáme na jeho provoz.
http://www.cs-servisforum.com/

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od pajosek2 »

Tohle fórum je jen pro zvané nebo i pro širší veřejnost pokud přispívá na provoz?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od jezevec »

pajosek2 píše:Tohle fórum je jen pro zvané nebo i pro širší veřejnost pokud přispívá na provoz?
S placením to nemá nic společnýho.
http://www.cs-servisforum.com/faq.php?

rip

#21 Příspěvek od rip »

To pajosek2: Web je asi jen pro vyvolené jako je nejchytøejší Crifodo, protože nìkomu nebylo umožnìno se tu zaregistrovat a nic nezmìnil ani dopis adminùm - bez odpovìdi.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#22 Příspěvek od Devo70 »

forbidden píše:Ja vidim problem spis v tom, jak se nektery temata zvrhnou. Od jednoho problemu se plynule prejde k druhymu, tretimu a za chvili je 5 stranek zasekano diskuzi o necem, co s puvodnim tematem az tak nesouvisi.
Mňa to tiež štve. Ako východisko vidím aspoň premenovanie témy zakladateľom, prípadne tým, kto má na to právomoc. Takisto by mali byť ihneď premenované témy s názvom nevystihujúcim danú problematiku.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

jezevec píše:
pajosek2 píše:Tohle fórum je jen pro zvané nebo i pro širší veřejnost pokud přispívá na provoz?
S placením to nemá nic společnýho.
http://www.cs-servisforum.com/faq.php?
Ony i ty FAQ jsou locked for anonymous.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Crifodo »

rip píše:To pajosek2: Web je asi jen pro vyvolené jako je nejchytřejší Crifodo, protože někomu nebylo umožněno se tu zaregistrovat a nic nezměnil ani dopis adminům - bez odpovědi.
ripe, nejchytřejší Crifodo se tu přihlásil před 2 roky bez nejmenších problému a po něm x dalších účastníků, jestli jste si s adminem nějak šlápli na kuří oko, musíš zaplakat správným směrem, já ti v tom asi nepomůžu...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mimochodem - jsme na bastlírně, nikoliv na vojně. Na brněnským CB se vyskytuje jeden vysloužilý zelený politruk, co neustále otravuje všechny kolem sebe větama "neodbíhej od tématu", "to jsou jednotlivosti" a "cos pro to udělal?" . Jeho obliba je "obrovská"...

P.S. Ta statistika na prvním obrázku taky mluví sama za sebe : http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... s&op=Stats
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#26 Příspěvek od Hill »

ZdenekHQ píše:
forbidden píše:Nekdy v dubnu jsem posilal Alovkovi clanek na uverejneni, ale zatim tam neni. Nejspis ma hodne prace, to chapu, dela to zadarmo ve svym volnym case. Ale ozivit by to fakt chtelo.
Tohle je "v moci" i mě a Hilla, ovšem teď jedním dechem dodávám, že nejbližší měsíc to určitě v mé moci není. Náhodný výběr z článků je věc engine fóra, nevím, jestli to tohle fórum zvládne. Novinky/bleskovky asi opravdu vypnu, už jsou značně opelichané.
Jo, Ekkar mi taky poslal článek, ale nemůžu ho vložit - místo editoru se mi zobrazí prázdné okno a "sorry vole error". Už přes rok.
V posledních měsících je to navíc tak, že vždy po tři neděle (včetně i těch sobot a nedělí) sem jednou dvakrát denně na chvilku vlítnu, zkontroluji, a, když jde o nějaký hořák, tak zasáhnu. Pak mám týden, kdy jezdím z práce celkem včas (někdy i za světla), ale čeká na mne toho víc, nač jsem předtím neměl čas. Inu, nejen Bastlírnou živ jsem a, když se přestavuje fabrika, většinou to nejde zapíchnout před pátou. A zaskočit sem o přestávce? Co je to, přestávka? A kdy to je?
Tím se tedy omlouvám všem, kdo ode mne čekají stálou službu online.

Jinak statistiky hovoří o tom, že je tu živo docela dost, řekl bych, že akorát dost na to, aby to server zvládal. Čili pojem "oživit" je relativní.
Myslím, že Bastlírna je někomu užitečná víc, jinému méně, někomu prostě nepomůže vůbec. Vzhledem k počtu podobných stránek si ale rozhodně nevedeme špatně, i když to děláme jen z enthusiasmu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#27 Příspěvek od mi-ro »

..urážet začátečníky a nováčky, to snad ne. Někdy je ale na zvážení zda vysvětlovat a radit a vysvětlovat a když zjistíš že to nemá smysl tak sorry. Že sem občas proložím něco pro zasmátí, to snad každej (většina) pochopí a jedeme dál né? I do mletýho masa je třeba dát suchej rohlík jinak se to zacpe. :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#28 Příspěvek od rezis »

Devo70 píše:
forbidden píše:Ja vidim problem spis v tom, jak se nektery temata zvrhnou. Od jednoho problemu se plynule prejde k druhymu, tretimu a za chvili je 5 stranek zasekano diskuzi o necem, co s puvodnim tematem az tak nesouvisi.
Mňa to tiež štve. Ako východisko vidím aspoň premenovanie témy zakladateľom, prípadne tým, kto má na to právomoc. Takisto by mali byť ihneď premenované témy s názvom nevystihujúcim danú problematiku.
To je sice pěkná představa, ale nerealná. Být moderátor je fajn ale asi tak prvních 14 dnů pak to přejde. A když pak trávíš denně i dvě hoďky tím abys přečetl i to co tě vůbec nezajímá máš toho po chvíli plnou prdel.
ZdenekHQ píše: Novinky/bleskovky asi opravdu vypnu, už jsou značně opelichané.
Prosím prosím nechat. Nedokážu si představit že bych prolézal celé fórum. :cry:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od ZdenekHQ »

"Nové v diskusi" zůstanou. Je ty zprávy od Alovky z roku 2004 už nejsou aktuální.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#30 Příspěvek od TomasX »

Pánové je pravda, že se většinou pozná "odborná" zdatnost každého tazatele už z první otázky. Přesto mě napadá, že by si každý mohl do podpisu dát hodnocení svých znalostí (třeba - učeň, mistr, praktik, teoretik). Pokud by se někdo s "označením mistr" ptal na nefunkční vertikál, tak mu neodpovím: " Vyměň elyty ve vertikálu".
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Odpovědět

Zpět na „Provoz fóra“