MASCOM MC7124 M2 stereo

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mifa
Příspěvky: 115
Registrován: 13 úno 2008, 01:00

#16 Příspěvek od mifa »

Není to foťákem, je fakt, že foťák ukazuje na displeji 50Hz, ale fotka je taková, jak to vidím já na tý bedně. Stejně jsou lepší obyčejný obrazovky, než LCE a PLAZMOVKY, teprv něco vyvijej a něco dobrýho zabijej. Doporučuji všem, at´se nespěchá nikam s kupováním TV, neví ani s tou Mg2 na Mg4, trpělivost přináší růže.
Děkuji za pozornost.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od kozoka »

njn ale full HD si na CRT nepustíš

Uživatelský avatar
mifa
Příspěvky: 115
Registrován: 13 úno 2008, 01:00

#18 Příspěvek od mifa »

To ještě nikdo nezná a ke všemu to nevysílají. Jen kdo má satelit jinak. Je to ještě v začátcích. DG TV to má očesaný, mázlí obraz, jediný cslink to má nejlepší. Jinak ten datový tok omezují, kde se dá.

Uživatelský avatar
mifa
Příspěvky: 115
Registrován: 13 úno 2008, 01:00

#19 Příspěvek od mifa »

Tento týden mě poslali VN trafo a závada je stejná, tak 100% trafem to není a 500kč je zatím v háji. Člověk se učí, tak jdu dál. Pokud´ někdo ví, co a jak dál, budu rád. Dík

PS: posílám schéma
Přílohy
MASCOM chassis PT92.pdf
(563.51 KiB) Staženo 275 x

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#20 Příspěvek od masar »

Doporučuji zkontrolovat (nejlépe výměnou) elyty CD10, CD28,CD57,CD54 a CD58. Dělá se to také přikládáním "zaručeně"dobrého elytu k tomu kontrolovanému. Je to rychlejší. :wink:
Dalšími "adepty" jsou elyty CD06 popř. CD004(na desce obrazovky).

Návštěvník

#21 Příspěvek od Návštěvník »

mifa píše:Tento týden mì poslali VN trafo a závada je stejná, tak 100% trafem to není a 500kè je zatím v háji. Èlovìk se uèí, tak jdu dál. Pokud´ nìkdo ví, co a jak dál, budu rád. Dík

PS: posílám schéma
Zkus koneènì hnout jasem a jestli se budou mìnit ty pruhy , nebo budou stále stejné . Ivan

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#22 Příspěvek od masar »

Zkus konečně hnout jasem a jestli se budou měnit ty pruhy , nebo budou stále stejné . Ivan
Kdyby věděl, že mu to poskytne informaci o zdroji závady, udělal by to jako jednu z prvních věcí. Tady je vidět rozdíl mezi přístupem profíka a laika. :wink:

Návštěvník

#23 Příspěvek od Návštěvník »

Ono by to požalovalo víc vìcí , ale to víš , nìjakej blbej anonym ......
Mimochodem já si myslím , že mu kmitá koneèník , tedy na Boucherot , nebo kondy kolem nìj , ale tím by je buï vylouèil , nebo potvrdil , když nemá osciloskop . Ivan

Uživatelský avatar
mifa
Příspěvky: 115
Registrován: 13 úno 2008, 01:00

#24 Příspěvek od mifa »

Tak konečně, už telka jede. Vše jsem po vyměňoval a pořád stený. Nezlobte se na mě, ale byl tam vakl na RD507 u vertikálu. BEZ SVĚTLA TO PROSTĚ NEJDE,posvítil jsem na desku a byl nepatrnej. Už jsem nevěděl co.
DĚKUJI VŠEM ZA POMOC A ZKUŠENOSTI.
S pozdravem
MiFa

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od pajosek2 »

Pěkný výdrb. No,ale máš to.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#26 Příspěvek od kokun »

mifa píše:Tak konečně, už telka jede. Vše jsem po vyměňoval a pořád stený. Nezlobte se na mě, ale byl tam vakl na RD507 u vertikálu.
Tak teď mě zajímá - čemu říkáš "vakl" (studentovi)?
Dále mne zajímá, na kterémžto rezistoru (RD507)? Vždyť všechny součástky mají "dvojmístná poziční čísla"!!! O který rezistor se tedy jednalo?

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#27 Příspěvek od Mysteri »

Šlo zrejme o stuďák na RD57 - 220R. Malo by to zmysel.

Uživatelský avatar
mifa
Příspěvky: 115
Registrován: 13 úno 2008, 01:00

#28 Příspěvek od mifa »

Ano, vakl je studený spoj. Rezistor má dva vývody a jeden z nich byl nepatrně oddělen od desky, to poznáš sám. SVĚTLO TO OPRAVILO ZA MĚ. Začal jsem s VN trafem a pak už z byl jen vertikál. Nejhorší je, když člověk vymění všechny součástky a závada je stejná. Ještě je, že u čeho strávíš spousta času, tak to je vždy prkotina.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od otakarv »

Čistá svatá pravda. :roll:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#30 Příspěvek od kokun »

mifa píše:Ano, vakl je studený spoj...
Ono to většinou vždy bývá "prkotina" - jen na ni přijít! Ale to je už náš úděl - a pro ten pocit, že "sis něco dokázal" to ještě většina z nás ještě i v této době dělá.
Ale stejně to neodvratně spěje k tomu (jak tady na EB často čtu!), že to naše "řemeslo" je na vymření - za pár let už budou jenom "xefty a SD".

Edit: že má rezistor dva vývody, to je pro mne "novinka"!!?? - už jsi ale neodpověděl, kterýžeto rezistor byl "nepatrně oddělen od desky"!!! Byla tu řeč o RD57 - ten je ale 1W-aťák, takže jak byl "nepatrně oddělen od desky"??? (Od desky bych si ještě dovedl představit "odchlípnutou" nějakou "blechu - SMD"!!!)
A "studentů" jsem opravil, za svoji opravářskou "kariéru", snad už několik tisíc (a to kolikrát také po "svých kolezích - opravářích"!!!). Dosud tvrdím, že kdo se nenaučí pájet, tak nemá v TVP co dělat - měl by se to jít napřed naučit k některému "klempíři"!

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“