Stabilizovany zdroj - maturitni prace

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#16 Příspěvek od SMITH »

Xfire píše:takze.

mno moc horuci zas ten chladic z cpu nieje, nanom je KD503 tranzistor, spodok tranzistora som natrel special pasou na cpu ktora na 1cm2 ma 4gramy striebra, takze dobre odvadza teplo.... ale rozmyslam fakt este este tam hodin dozadu nieco na odsavanie.... lebo to je dost prace vyzeraz dieru ma vetrak... tak 5-6cm


dalej meraky som kupil tu: http://www.alextronic.sk/?akcia=showkat ... vyber=8838

a posledna odpoved:) jasne upnu ti nieje problem ten toto som trosku upgradoval tento zdroj, takze nie vsetko mam este v dokumentaci... muzu ti ju poslat zakladnu, pop ked si chvilku pockas tak ti to dam cele :)
TAk ten merák je sila . Hlavne cena :cussing: :cussing: :cussing: :cussing: :cussing: :cussing:
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od forbidden »

Ta bedna, ve ktere je to zastaveny je odkad? Zatim jsem zadnou podobnou nikde prodavat nevidel, celkem se mi libi.
Jinak musim pochvalit, celkem slusna prace.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od Sendyx »

Jak máš jištěné to malé trafo ?

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#19 Příspěvek od Milan_F »

Xfire píše:mno moc horuci zas ten chladic z cpu nieje, nanom je KD503 tranzistor, spodok tranzistora som natrel special pasou na cpu ktora na 1cm2 ma 4gramy striebra, takze dobre odvadza teplo....
Pozor na tu pastu s přídavkem stříbra. Kdysi Vojta Voráček psal v amaru, že s ní měl velké potíže, když s ní namazal trandy v zesilovači. Pasta způsobila svody mezi vývodama tranzistorů a vedlo to až k odchodu tranzistorů do křemíkového nebe.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#20 Příspěvek od jasin »

Proč bez zatížení ukazuje 10 mA :?:
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Xfire

#21 Příspěvek od Xfire »

jasin píše:Proè bez zatížení ukazuje 10 mA :?:

ten merak je tak citlivy... preto.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#22 Příspěvek od mtajovsky »

Pěkná a přehledná konstrukce. Hezká krabice. To větrání by možná vyřešilo pár otvorů ve dnu pod větrákem.

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Sunmay »

Xfire píše:
jasin píše:Proč bez zatížení ukazuje 10 mA :?:

ten merak je tak citlivy... preto.
ty jsi komik ne pokud tam neteče žádný proud tak jak může něco ukazovat i kdyby byl sebecitlivější
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Myslím, že mu to ukazuje proud nějakým z těch měřidel - i když teda na voltmetr je 10mA docela dost! To je starý problém, jestli zapojit voltmetr až za ampérmetr nebo obráceně...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od taz »

Pánové , nasďte brejle, ono to ukazuje -10mA

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#26 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
stačí asi těch 5-6mA a údaj je pak zaokrouhlen na těch 0,01A. Jest pravda, že u A-metru "jen tak sám údaj nelítá". Asi má ten A-metr zapojen tak, že opravdu měří nějakou tu trvalou zátěž na výstupu - LED,..prostě cokoliv, co je zapojeno za ním, vlastně jako ta zátěž.
Ta skříň je opravdu pěkná! Odkud ji máš? Pls, přiznej barvu! Jsou tu zájemci ....
-- Gepard --

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#27 Příspěvek od gepard »

taz píše:Pánové , nasďte brejle, ono to ukazuje -10mA
... třeba jen prohozený vstupy +/- A-metru.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#28 Příspěvek od mtajovsky »

Údaj na posledním místě může u těchto měřidel lítat, jestliže teče nějaký svodový proud mezi jejich napájením a měřeným obvodem. Potřebují dobře izolované napájení. Často stačí kapacitní proud trafem. Mě takto lítal údaj v rozmezí -+ 3 cifry, když jsem to experimentálně zapojil na neuzeměný zdroj. Zkratovaný vstup, jinak nikam nepřipojeno. Destička ležela na PVC dřevěného stolu. Uzemění zdroje nebo zvednutí měřidla asi 2 cm nad stůl to odstranilo. Pro spolehlivé odstranění tohoto jevu používám následující zapojení, abych se vyhnul dalšímu síťovému trafu: (na sekundární straně může být i více vinutí)

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#29 Příspěvek od gepard »

mtajovsky píše:Údaj na posledním místě může u těchto měřidel lítat, jestliže teče nějaký svodový proud mezi jejich napájením a měřeným obvodem. Potřebují dobře izolované napájení. Často stačí kapacitní proud trafem. Mě takto lítal údaj v rozmezí -+ 3 cifry, když jsem to experimentálně zapojil na neuzeměný zdroj. Zkratovaný vstup, jinak nikam nepřipojeno. Destička ležela na PVC dřevěného stolu. Uzemění zdroje nebo zvednutí měřidla asi 2 cm nad stůl to odstranilo. Pro spolehlivé odstranění tohoto jevu používám následující zapojení, abych se vyhnul dalšímu síťovému trafu: (na sekundární straně může být i více vinutí)
... jo tak to je taky pravda, už jsem měl taky tu čest, u dig. voltmetru s ICL-kem. A ten spínanej zdroj, toť šikovný zapojení, to se hodí!
-- Gepard --

Xfire

#30 Příspěvek od Xfire »


Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“