konečně na to někdo přišel :-)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#16 Příspěvek od SIDTIM »

Vše je jinak. V té škatulce je ukryt magnetický motor. Made in Germany, ISO, TS, TUV, Zertificate, Alles Gute!
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#17 Příspěvek od jasin »

Dvě minuty stačí. Sto vteřin 10A = deset vteřin 100 A :)
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#18 Příspěvek od SIDTIM »

zdenoeddie píše::lol: to je teda blbost. Ale zisla by sa mi ta krabicka do zasuvky 12V, chcem do toho integrovat pipatko na mysi, ku+rvy vyzieraju mi auto :?
Mně vyžíraly auto kuny, vymýšlel jsem elektrošoky, nakonec poradil kamarád-automechanik: Koupil jsem takové ty gelové vůně na WC, co nejintenzivnější, a kuny zvolily jiné auto.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#19 Příspěvek od helios »

zdenoeddie píše::lol: to je teda blbost. Ale zisla by sa mi ta krabicka do zasuvky 12V, chcem do toho integrovat pipatko na mysi, ku+rvy vyzieraju mi auto :?


Do Trabanta naištaluj mačku, vyjde to najlacnejšie. :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Trabant nie je auto a zasuvka na zapalovac sa tam velmi nevyskytuje :D

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od zdenoeddie »

No jedna sa o feliciu, a ani nie tak moju (skor nasu, ja si auto este dovolit nemozem), a mam to osvedcene to pipatko na nasej povale, odkedy je tam tak za tie 5 ci 6 roky tam boli asi 2 mysi, co inak kazdy rok ich tam bolo desiatky urcite (mama kazdy den vynasala pasce, boli tam 3, a kazdy den aspon jedna "pouzita")

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#22 Příspěvek od SIDTIM »

Také trpím Felicií...
Na STK jsem ztěží vysvětloval, proč mám v motorovém prostoru nádherně ohlodané kosti, ještě, že na mne nezavolali Policii ČR. To už bych nerozdýchal.
Ty ludry kuničky si mou feldičku oblíbily tak, že tam nejen chrápaly, ale i pořádaly rauty. Smrad z vůně WC gelů je přesvědčil o tom, že změna je život.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#23 Příspěvek od kevin_mitnick »

Tenhle startovaci zazrak mam doma z Nemecka uz par let. Uvnitr je pomerne inteligentni step-up DC/DC menic z cehokoli nad 8V na 14,4V a baterku to nabiji proudem tusim kolem 500 mA.

Jasne, ze na baterku vyzhavenou na nulu pres noc zapomenutymi svetly to nepomuze, ale kdyz je baterka treba jen mirne vybita tak na oziveni staci ctvrt nebo pul hodiny a v pohode nastartujes.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#24 Příspěvek od SIDTIM »

Na udržování životaschopné baterie si již nějaký rok vozím za zadním oknem fotovoltaickou desku. Ta dá v létě na plný pegl slunce až 0,8 A, ale i na podzim a zimě nějakých 100-300 mA do baterky dá. Skeptici nejdřív kroutili hlavou, dnes se vyptávají , kde fotovoltaickou desku sehnat...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Jindra2 »

Už jste někdy rozebrali startovací kabely koupené u pumpy? Silná je jenom PVC izolace, vevnitř je tak maximálně 2,5 měď. Tyto kabely slouží k propojení baterek aut, potom běžící motor dobíjí prázdné aku (stačí pár minut), po oživení se už startuje z oživeného aku.
Jindra

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#26 Příspěvek od Crifodo »

jasin píše:Dvě minuty stačí. Sto vteřin 10A = deset vteřin 100 A :)
Nad takovou účinností by každý klasický akumulátor zašuměl závistí :twisted:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#27 Příspěvek od jandu »

Šak im daj najesť a autu dajú pokoj. Len klúčiki od zapalovania skovaj, aby ho tie potvory neodniesli.

Môžem im nasypať také do červena sfarbené semená pšenice a čo ja viem, čo to ešte v tom balíčku je - majú to celkom rady a po 2-3 dni je po nich.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od zdenoeddie »

jandu píše:Šak im daj najesť a autu dajú pokoj. Len klúčiki od zapalovania skovaj, aby ho tie potvory neodniesli.

Môžem im nasypať také do červena sfarbené semená pšenice a čo ja viem, čo to ešte v tom balíčku je - majú to celkom rady a po 2-3 dni je po nich.
to uz by vyzeralo aby som este aj mysi krmil.........
a tie psenicne zrna poznam, odskusane uspesne-neuspesne, mysi zdochli, a v zime ked sa kurilo, coze taky smrad z kurenia, a to oni tam pozdychali (chvalabohu sa to nestalo mne, ale znamemu), preto ich chcem len odplasit, nie usmrcovat, na to mam rafinovajnesie metody s okamzitym ucinkom smrti, moja vzdchovka by toho narozpravala :wink:

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#29 Příspěvek od SIDTIM »

Na diverzanty v motorovém prostoru nejlépe IR čidlo a plyn. Ať je to lasička, kuna, potkan, nebo myš.
Vyžrali mi tlumení dočista dočista, *ajzli. A má Feldička je teď jen o málo tišší, než Grípen...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#30 Příspěvek od Hill »

rnbw píše:Trabant nie je auto a zasuvka na zapalovac sa tam velmi nevyskytuje :D
První půlka dobře, Trabant je často lepší, než auto.
Druhá půlka špatně, protože zásuvka se v Traboši vyskytuje vedle levého řidičova kolena. Jen jde o typ poněkud zastaralý a zapalovač se do ní nevejde.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“