Panasonic TC2195 píská zdroj

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#16 Příspěvek od mi-ro »

Někdy jde jen opravdu těžko radit když ty pruhy uvidím tak už dokážu určit co je způsobuje, zrovnatak charakter zvuku ale tady může bejt klidně v kopru i VN trafo-proraženej primár do některýho sekundáru nebo i obrazárna-taky dělá "mlíko a zp. běhy". Pokud by tam byl stuďák, dobře se hledá za šera a koukáš zespod na desku (jiskří).
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
vedek
Příspěvky: 39
Registrován: 07 říj 2005, 02:00
Bydliště: Blansko

#17 Příspěvek od vedek »

Nazdárek, vyměnil jsem elity ve zdroji a drnčení ustalo, pruhy zmizely, DO funguje, ale obraz je značně rozmazaný. Pro příklad při zobrazení čísla převolby je číslo tak asi trojnásobné. Poraďte na co se zaměřit nyní. Díky všem profikům.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#18 Příspěvek od denis15 »

Tak bych ještě zkusil vyměnit elity u rozkladu řádku a pokud to nepomůže-a nejde to doostřit ani trimrem na ostření, pak bude asi nakřáplé to VN trafo-pokud jo, není to zrovna levné. :wink:

Uživatelský avatar
vedek
Příspěvky: 39
Registrován: 07 říj 2005, 02:00
Bydliště: Blansko

#19 Příspěvek od vedek »

Zdravím všechny, tak jsem zase kousek pokrocil, ale televize stále není 100%. Pokusil jsem se obraz zaostřit trimrem na VN trafu. Docela to šlo, ale v určitém bodě nastavení , se jakoby rozkmital, ozvalo se znovu to drnčení a obraz se ztratil a v rytmu drnčení po obrazovce naskakovaly jakoby různé fleky a někde kolem VF tarfa jako by se ozývalo jiskření, prskání, ale okem není nic vidět. Při pootočení trimrem zpět drnčení ustalo, obraz naskočil, ale rozmazaný. Pokud jsem se zase pokusil obraz zaostřit, obraz se opět rozpadl na blikající fleky a ozvaly se ty rezonanční zvuky. Stále nemám schema a jako amatér jsem v koncích. Ale mám dost času, nikdo na ni nečeká a je mně ji líto vyhodit. Dík za rady.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od gumickar »

Jen malý dotázek, Když nastavíš G2 na jinou hodnotu, mění se ostření?
Pokud ano, tak je VN v pr..čicích, pokud nastavuješ fokuzaci a začne ti to "vrčet", tak si myslím, že ti přeskaluje jiskřiště,ale bez toho, abych to viděl se radí u tohoto fakt těžko.
Držím palce

Uživatelský avatar
vedek
Příspěvky: 39
Registrován: 07 říj 2005, 02:00
Bydliště: Blansko

#21 Příspěvek od vedek »

Jo ostření se mění. I jas jde řídit, ale jen do určité hodnoty, pak se to rozdrnčí a musím to stáhnout. Dá se nějak s určitostí zjistit jestli je VN trafo v háji. Abych nekupoval něco zbytečně. Dík.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od gumickar »

VN se měřit nedá. Jde pouze o skušenost, jiná metoda než pokus-omyl není.
Nehází ti v jiskřišti náhodou?

Uživatelský avatar
vedek
Příspěvky: 39
Registrován: 07 říj 2005, 02:00
Bydliště: Blansko

#23 Příspěvek od vedek »

Nerozumím otázce, jsem amatér, myslíš na patici obrazovky? Tam jsem to kontroloval, na pohled se to zdá dobré.
Mohu se zeptat odborníka nač je kolem obrzovky natažený ten odizolovaný drát? Je tam dokola demagnetizační vinutí a ještě jedna smyčka připojená na patici obrazovky. Dík za vysvětlení, budu zase o něco chytřejší.

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od dudlaxx »

vedek píše:Nerozumím otázce, jsem amatér, myslíš na patici obrazovky? Tam jsem to kontroloval, na pohled se to zdá dobré.
Mohu se zeptat odborníka nač je kolem obrzovky natažený ten odizolovaný drát? Je tam dokola demagnetizační vinutí a ještě jedna smyčka připojená na patici obrazovky. Dík za vysvětlení, budu zase o něco chytřejší.

nejspise GDN obrazovky ...

jinak ja co jsem mel ted panasonic tak ve Zdroji je nejaky IO STR a pri jasnejsich scenach piskalo VN ........ stacilo zchladit VN nebo to STR fenem
a piskani ustalo ...... tobe to STR muze { pokud je to obdobne zapojeni }
delat taky psi kusy .....
stepanska.no-ip.ido.cz
-Czech-Dc-Hub-

Uživatelský avatar
vedek
Příspěvky: 39
Registrován: 07 říj 2005, 02:00
Bydliště: Blansko

#25 Příspěvek od vedek »

Závada se projevuje hned po zapnutí, s chlazením to nemá nic společného.
Včera se mi podařilo obraz nějak nastavit, ale je stále rozmazaný a dost tmavý. Při pokusu zaostřit obraz pootočním pot. naVN trafu se obraz rozbil a zase se ozvaly ty podivné zvuky z obrazovky. Při vrácení pot. zpět drnčení z obazovky zmizelo, obaz naskočil, ale rozmazaný a tmavý. Připadá mi to jako že nějaký obvod zakmitává. Profici poraďte co ještě vyzkoušet, než ji hodím do kontejneru. Dík.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Mourek »

těžko radit, nemáš zkušenosti a může tě to zabít. Já bych změřil VN ,ale máš měřák se sondou na 25KV? asi ne. Tím nemůžeš změřit ani ostřicí napětí, jedině tak g2. Pusť tu televizi večer a za tmy koukej jestli někde neprská. Ještě mě napadá upálený přívod VN k obrazovce může tam bejt i odpurek a může být uhořelý. Jenže báň je veliký kond takže i od vypnuté televize dostaneš ránu. To se opravdu těžko radí. Ten rozmazaný tmavý obraz svědčí o snížení VN, zřejmě je to celé nestabilní, může být v nepořádku napájení řádkového rozkladu, možností je hodně.

Návštěvník

#27 Příspěvek od Návštěvník »

Dík za rady, mrknu ještì na to veèer. Jasnì že takový mìøák nemám, mám jen multimetr. Asi to dám nìjakému profíkovi, abych se aspoò dovìdìl ze zajímavosti co to bylo. Pak mu ji klidnì daruji. Chtìl jsem jen zažít ten dobrý pocit když se nìco podaøí opravit, to asi všichni zde znáte :wink:

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od DjRix »

gumickar píše:VN se měřit nedá. Jde pouze o skušenost, jiná metoda než pokus-omyl není.
Nehází ti v jiskřišti náhodou?
Jen mimo téma: Samozřejmě že existuje tester na VN trafa,mají ho třeba v Nedisu,ale je to dost drahá hračka.Takže měřit lze. :wink:
Klídek chlapi,to je nulák...

Návštěvník

#29 Příspěvek od Návštěvník »

Prosím ještì jednou, nemá nìkdo schéma od této TV? Tam z toho PL servru se mi nepodaøilo stáhnout. dík

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#30 Příspěvek od achil »

Vždyť to může dělat obrazovka. Zkus ji přižhavit a uvidíš.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“