CTV 2123 TXT

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#16 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#17 Příspěvek od Killroy »

Myslím že Iskra nejsou tak špatné kondy. Pro zajímavost - ta továrna v bývalé Jugošce nyní patří (nebo patřila) koncernu Philips. Výsledkem je, že některé typy svitků Philips jsou vlastně přebalená "Iskra".

Killroy

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od otakarv »

kokun píše:
kokun píše:To "otakarv" - dnes dovezli CTV 2154.
Chová se to podobně jak píšeš, jen se mi zdá, že to vidím jen při OSD a TXT - ráno jdu "bádat".
Tak "PCEL" to trefil - pomohla výměna X-talu u uC! (Tady bylo "jen" to vytrhávání řádků - pouze v OSD a TXT. Na svislicích se "vytrhávaly" tak cca 4 - 5-ti mm bílé řádky. cca 3 mm od sebe. Skupiny třeba 10-ti ř., pak pauza třeba 1 cm a znovu skupina).
Už jsem ho měnil někdy v červnu v CTV 2159-ce. Tam se choval tak, že TVP "zamrzal", kousnul se a nešel ovládat. Když ovládal, tak třeba jen něco.

Edit: Ještě jsem zapomněl napsat:
Když to chodilo s novým X-talem, tak jsem tam na zk. zase "vrazil" ten původní - a on chodil. Že by se "zpravil" zahřátím při pájení?
Taktéž to chodí s tím pův. z té 2159-ky (ale o něm vím, že se rozchodil v té 2159-ce i bez vypájení a "běhal s ním" ještě cca 2 roky - nevím jak jej ten kolega "rozchodil" /či poklepem, nebo freonem?/, ale pájený 100% nebyl - přesto byla na opravence uváděna jeho výměna).
To samé se mi stalo u jednoho Philipsu,nějak zamrznul.Tak jsem na zkoušku vypajkoval X-tal,abych zjistil údaje.Znovu jsem jej zapajkoval,zkusil pustit telku a ona šlapala jako by se nechumelilo.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#19 Příspěvek od Killroy »

otakarv mimo jiné píše:Tak jsem na zkoušku vypajkoval X-tal,abych zjistil údaje.Znovu jsem jej zapajkoval,zkusil pustit telku a ona šlapala jako by se nechumelilo...
Ale když ho ohřeješ páječkou, tak to chcípne. Bude v háji a měl by se vyměnit. Anebo tam byl student?

Killroy

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od otakarv »

U toho Philipsu myslím že nebyl student,alespoň to na něj nevypadalo.Nahřívat jsem to nezkoušel.Nyní jsem vyzkoušel dát X-tal z té CTV 2123 do druhé TV CTV 256 STEREO a nic se neděje,telka běží normálně jak má.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“