žhaveni elektronky

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
zdenoeddie666

#16 Příspěvek od zdenoeddie666 »

valla píše:tiez sa to stacalo preto aby sa vedelo ze je to zhavenie :wink:
neviem ako moze mat problem zo zhavenim a brumem,ja som stacal aj nestacal vodice a brum ziadny,treba vediet ako to zhavenie viest a nemoze byt problem tak isto aj jednosmerne zhavenie je podla mna zbytocne staci mat vyvedeny stred a ten uzmenit alebo si tam dat dva odpori na zem hodnoty akolo 22R az 100R :wink:
najvecsi problem z brumom su zemne slucky a to sa neda poriadne vysvetlit ja som maval stym vzdy problemi a mohli mi radit kolko chceli a stale to brumele az som si prisiel na to sam ako kde mam co uzmenit a teraz nemam problem lebo secky zeme si zapajam podla vlastneho postupu z ktorim nemam ziaden problem a nebrumi mi ziadny zosik :D
prezrad nieco zo svojich postupov, rad sa priucim

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#17 Příspěvek od valla »

a co take by si chcel vediet? :lol:

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od zdenoeddie »

valla píše:a co take by si chcel vediet? :lol:
tak kde sa to ma zemnit, akym sposobom atd....

Uživatelský avatar
Vakuum
Příspěvky: 75
Registrován: 28 kvě 2006, 02:00

#19 Příspěvek od Vakuum »

Ale to je stejné u všech přístrojů - každý dílčí obvod zemnit do jednoho místa a tyto místa spojit silnějším vodičem. Nikdy zeměním nedělat uzavřenou smyčku. Nepoužívat jako zem kostru přístroje - ke kostře zem připojit zase jen v jednom místě......
V elektronkových přístrojích je navíc vyšší napětí - tedy i silnější elektrické pole. Je pořeba myslet na to, co kam může vyzařovat a odstínit to od sebe. Elektronky dost často nejsou uvnitř nijak stíněné - kdysi se používaly kryty - teď ale lampy musí být vidět :P
Pak vazby magnetickým polem - tlumivky, výstupní trafa, zdrojové trafo - vše závisí na orientaci a vzájemné poloze.
Je toho hodně - chce to trpělivost, pečlivost, a něco si o tom možná i přečíst...

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od jade »

Ukostření je swinja, kolikrát člověk dodrží striktně všechna pravidla a nehraje to, to se mi stalo u superreakčního přijímače s elkou.Nehrál a nehrál, až jsem to ukostřil ještě v druhém bodě na chasis - v přesně vymezeném okruhu asi 2 cm od ladícího kondenzátoru, tak se to najednou rozehrálo. O kousek vedle ne. Nechápu to...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Ale to je právět ta superreakce . Musí to zakmitávat , ale správně . Kdysi jsem stavěl přijímač pro modely a tam vše viselo na emitorové tlumivce . Jinak kostření je věda . Ale co sem viděl v továrních výrobcích , tak tam je často použito chassis , jako kostra . V podstatě u každé lampy je ukostřovací očko , někde dvě a plech prostředkem patice . I na tento plech je občas přímo připájeno .

Odpovědět

Zpět na „Poradna“