Šikovná holka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Však kdo má zájem, ať si zkusí ten vercajk sestřelit či jinak ulovit. Nějakou tu korunu určitě stál :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#17 Příspěvek od jardajar »

Jirky píše:Když si zjištíš čas a místo přeletu, bude vhodný počasí, tak je krásně vidět. A obzvlášť v době, kdy je u ní raketoplán. Je to v noci snad nejjasnější objekt na obloze.
http://www.google.cz/search?q=p%F8elety+ISS
http://www.heavens-above.com/
Díky, slušný web. Jestli ale budou mraky jako teď, tam budu moci tak leda mířit antény.. :D

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#18 Příspěvek od SIDTIM »

Tak mne ta ztracená kabelka té americké letušky tak zaujala, že jsem si koupil naprosto profesionální hvězdářský dětský dalekohled v Tesku za celých 254 Kč i se stativem.
Umístěn i s ním na balkóně jal jsem se dnes představení na nebi očekávati, tu přišel vítr a vzal mi dalekohled i s pokrývačem, i s...

Ten šmejd z Tesca ten pád přežil! :lol:
Kabelka však vidět nešla, bo po obloze bylo roztaženo množství mraků...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#19 Příspěvek od jardajar »

Dnes se z ISS ozývaly náznaky SSTV (Robot36), plný krásně čistý signál. Bohužel díky mé technické chybě bylo z obrázku přijato pouze asi 10%, takže kdybych nevěděl co to je, myslel bych, že je to šum... Tak snad zítra...
Pro ty kteří by to chtěli zkoušet musím upozornit, že výpočty na webech se můžou o pár minut lišit, takže je dobře být ostražitý o pár minut před i po.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#20 Příspěvek od SIDTIM »

to JardaJar:

Na webu jsem našel letový řád vztažený k našemu městu, máme to štěstí, že tu máme celkem renomovanou observatoř, takže jsme byli uvedeni mezi Prahou, Brnem, Ostravou...
Ten hrozný vítr honil však po obloze takové kvanta svinstva, že nešlo vidět nic.
Budu ostražitý už před udávaným přeletem, to tam prý letí ta brašna...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#21 Příspěvek od kevin_mitnick »

SIDTIM píše:
Na webu jsem našel letový řád vztažený k našemu městu, máme to štěstí, že tu máme celkem renomovanou observatoř, takže jsme byli uvedeni mezi Prahou, Brnem, Ostravou...
Nezalezi na tom, zda mate ve meste observator nebo ne. Na Heaven above si muzes sam nastavit ve svem uzivatelskem profilu souradnice libovolneho mista na zemi (nebo nekolika mist) a pak tyto mista budto sdilet s jinymi uzivateli nebo si je nechat jen pro sebe. Ve spolupraci s Google maps nebo s GPS navigaci si tak treba muzes jako ja zadefinovat naprosto presne treba terasu sve chaty v lesich a obdrzet predpoved preletu prave pro toto misto pozorovani.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“