Plazmová tv panasonic problém

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od kozoka »

Tomas027 píše:No nejdříve mi u teto televize vypadla při zapnutí spodni polovina obrazu a když jsem ji chtěl vypnout a znovu zapnout dalkovým ovladačem tak jsem ji vypl ale podruhé již nenastartoval.Při pokusu o zapnuti stisknutim tlačitka na ovladači zašala pouze na televizi problikavat červená dioda a nic se nedělo.Tak jsem ji odpojil uplně od síte na hodinu poté zapl a již na televizi se nerozsviti ani ta červená kontrolka.Nevím co mohlo odejit.Že by nějaká řetězová reakce a postupně se to posmolilo všechno?
hmm tak asi jeste zdroj :o
Radsi koupit novou... ale je nepravděpodobné že by odešlo tolik věcí najednou - někdo tomu asi pomoh :(

Uživatelský avatar
Tomas027
Příspěvky: 16
Registrován: 06 pro 2008, 01:00

#17 Příspěvek od Tomas027 »

Jak dlouho se vyrábějí náhradní díly na dva a pul roku starou plazmu?Díval jsem se ruzně možně třebas na ame elektro a nikde jsem na žádné díly nebo moduly do plazem nenašel.Našel jsem jen moduly na plazmy LG.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od kozoka »

Tomas027 píše:Jak dlouho se vyrábějí náhradní díly na dva a pul roku starou plazmu?Díval jsem se ruzně možně třebas na ame elektro a nikde jsem na žádné díly nebo moduly do plazem nenašel.Našel jsem jen moduly na plazmy LG.
LG je nejporuchovější z Plazem... nedívím se že moduly sou k dostání za takovou cenu

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#19 Příspěvek od Quest »

Ja pracuji na pájecí lince Panasonic, a chodí to tam přesně tak jak píše Tomas027. Jako kdyby to viděl u nás. Procesory i ostatní SMD postupně odpadávají po opětovném projíždění vlnou, kde se pájí bezolovnatými pájkami, které mají zhoršenou smáčivost oproti olovnatým a tudíž studeńáků hafo, desky teplem pokroucené až to někdy způsobí prasknutí pouzdra procesoru, nebo R,C. Nedivím se zdejším rádcům, že většinou doporučují nejdřív vyměnit elyty, ty totiž už při opouštění fabriky mají polovinu životnosti za sebou. Všechny komponenty a součástky made in China, na linkách pracují lidé, kteří nemají profesně s elektronikou nic společné, prodavačky, kadeřnice, na vedoucích odborných postech inženýři chemie a vojenství, ale i učitelky, v mnoha případech ani nemluvící česky. Hlavní parametr kvality výroby je kvantita. Mohl bych popsat celou knihu, kam došla japonská kvalita. Je to jen otázka náhody, jak dlouho ten který výrobek vydrží, není přece vyroben proto, aby fungoval 10 let. :P :blood:
PS: Doporučuji zhlédnout film "Průkopníci japonské techniky" (SONY), který běžel před časem na ČT2.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od kozoka »

Quest píše:Ja pracuji na pájecí lince Panasonic, a chodí to tam přesně tak jak píše Tomas027. Jako kdyby to viděl u nás. Procesory i ostatní SMD postupně odpadávají po opětovném projíždění vlnou, kde se pájí bezolovnatými pájkami, které mají zhoršenou smáčivost oproti olovnatým a tudíž studeńáků hafo, desky teplem pokroucené až to někdy způsobí prasknutí pouzdra procesoru, nebo R,C. Nedivím se zdejším rádcům, že většinou doporučují nejdřív vyměnit elyty, ty totiž už při opouštění fabriky mají polovinu životnosti za sebou. Všechny komponenty a součástky made in China, na linkách pracují lidé, kteří nemají profesně s elektronikou nic společné, prodavačky, kadeřnice, na vedoucích odborných postech inženýři chemie a vojenství, ale i učitelky, v mnoha případech ani nemluvící česky. Hlavní parametr kvality výroby je kvantita. Mohl bych popsat celou knihu, kam došla japonská kvalita. Je to jen otázka náhody, jak dlouho ten který výrobek vydrží, není přece vyroben proto, aby fungoval 10 let. :P :blood:
PS: Doporučuji zhlédnout film "Průkopníci japonské techniky" (SONY), který běžel před časem na ČT2.
Hlavní parametr kvality výroby je kvantita - to snad je u každé fabriky. PDP Panely Matsushita se vyráběji pouze v japonsku. LG PDP se vyráběli v Koreji a tedka v čině. řekni mi, co je v Plazmě Panasonik vyroboené v čině... a nevykladej mi tady bludy.. ani si nevzpominam kdy sem naposledy měnil desku v Panaku

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#21 Příspěvek od Quest »

Tak si rozdělej jakýkoliv přístroj Panasonic, Sony, nebo jakýkoliv jiný, třeba ještě funkční, vezmi si dílenský mikroskop, řádně si osvětli kontrolovanou plochu a pak si prohlédni kvalitu zapájení všech pinů procesorů a všech ostatních součástek. Určitě si poopravíš názor. Neopoměň se dobře podívat zblízka i na ty spoje, které jsou tvarem povrchu pájky zdánlivě dokonalé, ale jakost povrchu je jemně pórovitá nebo matně šedá (viditelné pouze při zvětšení 10-20x), kontakt ještě funguje, ale po pár letech, vlivem oxidačních procesů dojde k "rozpadu" struktury pájky a zvýšení přechodového odporu pájeného spoje, až k jeho přerušení. Chvíli to je citlivé na pohyb a ohyb desky, a když se nepodaří v krátké době místo stuďáku objevit zavčas, přestane i to, protože se přidá další nově vzniklý a dalši a je hotovo.To jsou pak ty závady, o kterých je psáno výše a velmi těžko se odhalují, protože jich bývá současně několik a stále přibývají, jakmile se někdo začne snažit o opravu. Kvalita tzv. značkových přístrojů je naprosto na stejné úrovni, jako ty neznačkové a nejenom z důvodu pájení. Podobné to je s optickými systémy CD/DVD, konstrukčním provedením tzv, svičů, které se spínačema již nemají mnoho společného atd atd.
To že jsi neměnil ještě žádnou Pa desku, to je asi pouhá náhoda, ovlivněná ne zase až tak velkou rošířeností plazem. Mnoho jich mezi lidmi není. To co tu píši, se však týká všech výrobků, ne jen plasmy. A to, že je něco vyrobeno v Japonsku, to v dnešní době vůbec neznamená, že to je kvalitnější. Mohl bych Ti ukázat, co "dokáží" v Japonsku, i na profesionálních studiových zařízeních, která jsou kvalitativně i cenově o dva řády výše než běžná spotřební elektronika. Jesli máš možnost, podívej se na ten filmeček o Sony. Velmi poučný !
Ale to by bylo na velmi dlouhou diskuzi a tento portál není určen k těmto diskuzím, ale k řešení problémů z toho vyplývajících.
Takže zdraví a štěstí při opravách přeje Quest

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#22 Příspěvek od kozoka »

Quest píše:Tak si rozdělej jakýkoliv přístroj Panasonic, Sony, nebo jakýkoliv jiný, třeba ještě funkční, vezmi si dílenský mikroskop, řádně si osvětli kontrolovanou plochu a pak si prohlédni kvalitu zapájení všech pinů procesorů a všech ostatních součástek. Určitě si poopravíš názor. Neopoměň se dobře podívat zblízka i na ty spoje, které jsou tvarem povrchu pájky zdánlivě dokonalé, ale jakost povrchu je jemně pórovitá nebo matně šedá (viditelné pouze při zvětšení 10-20x), kontakt ještě funguje, ale po pár letech, vlivem oxidačních procesů dojde k "rozpadu" struktury pájky a zvýšení přechodového odporu pájeného spoje, až k jeho přerušení. Chvíli to je citlivé na pohyb a ohyb desky, a když se nepodaří v krátké době místo stuďáku objevit zavčas, přestane i to, protože se přidá další nově vzniklý a dalši a je hotovo.To jsou pak ty závady, o kterých je psáno výše a velmi těžko se odhalují, protože jich bývá současně několik a stále přibývají, jakmile se někdo začne snažit o opravu. Kvalita tzv. značkových přístrojů je naprosto na stejné úrovni, jako ty neznačkové a nejenom z důvodu pájení. Podobné to je s optickými systémy CD/DVD, konstrukčním provedením tzv, svičů, které se spínačema již nemají mnoho společného atd atd.
To že jsi neměnil ještě žádnou Pa desku, to je asi pouhá náhoda, ovlivněná ne zase až tak velkou rošířeností plazem. Mnoho jich mezi lidmi není. To co tu píši, se však týká všech výrobků, ne jen plasmy. A to, že je něco vyrobeno v Japonsku, to v dnešní době vůbec neznamená, že to je kvalitnější. Mohl bych Ti ukázat, co "dokáží" v Japonsku, i na profesionálních studiových zařízeních, která jsou kvalitativně i cenově o dva řády výše než běžná spotřební elektronika. Jesli máš možnost, podívej se na ten filmeček o Sony. Velmi poučný !
Ale to by bylo na velmi dlouhou diskuzi a tento portál není určen k těmto diskuzím, ale k řešení problémů z toho vyplývajících.
Takže zdraví a štěstí při opravách přeje Quest
Jestli se ti nelibí v Plzní tak dej vypoved :o Připadá mi to tady jako velká nenavist k firmě Panasonik. ja vím že se všechno odrbává ve výrobě a šetří se na všem. V tovarnách v polsku se montovali thomsony, nyní LG, philips, nějaké turecké smetí a tolik předprodejních oprav co sem měl... jak se může stát že v TV Thosmon nejsoi zapojené vychylovačky nebo v LG LCD nezapojený LVDS do Panelu. a nebyl to pouze jediný případ. Desky u Samsungů sou normálně projeté nějakou kapalinou a dopajované. Oxiduje to a jde to do pak haje. Nechpu co tady mluvíš o rozšiřenosti plazmy... Dost lidí má pravě Vieru od Panasoniku a Panasonik zcelá ovládá trh z PDP. Hodně lidí pravě přešlo z LCD na PDP. LCD patří k počítači :lol:

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#23 Příspěvek od Quest »

Jak jsem již jednou napsal, nemíním tady zabírat místo těmito diskusemi, které sem už nepatří, dosti jsme odbočili a navíc když Ty ani pořádně nečteš co jsem napsal, "já o voze, Ty o koze". Moje psaní je oněčem jiném, nikoliv o nenávisti k jedné firmě.
Takže ještě jednou - KONČÍM TUTO DISKUSI na tomto portále. Pokud máš zájem v diskusi i nadále pokračovat, napiš mi svůj e-majl a můžeme si podiskutovat dále, tady na naši výměnu názorů není nikdo zvědav.
Quest

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#24 Příspěvek od kevin_mitnick »

Proc myslite ze nam vnutili ROHS? Kvuli te trose olova ? Blbost...

Bezolovnate pajeni je naprosto idealni zpusob, jak zajistit aby zivotnost jakehokoli elektronickeho vyrobku nepresahla 2-3 roky, aby oprava vyrobku byla skoro nemozna a aby vyroba, spotreba i mnozstvi odpadu stale utesene rostlo a kola spotreby se utesene tocili dal. Jednou nas za to budou nase deti a vnuci nenavidet...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#25 Příspěvek od helios »

kevin_mitnick píše:Proc myslite ze nam vnutili ROHS? Kvuli te trose olova ? Blbost...

Bezolovnate pajeni je naprosto idealni zpusob, jak zajistit aby zivotnost jakehokoli elektronickeho vyrobku nepresahla 2-3 roky, aby oprava vyrobku byla skoro nemozna a aby vyroba, spotreba i mnozstvi odpadu stale utesene rostlo a kola spotreby se utesene tocili dal. Jednou nas za to budou nase deti a vnuci nenavidet...


Nezostáva nič iné než súhlasiť. AMEN.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#26 Příspěvek od RadekB »

kozoka píše: Připadá mi to tady jako velká nenavist k firmě Panasonik. ja vím že se všechno odrbává ve výrobě a šetří se na všem. V tovarnách v polsku se montovali thomsony, nyní LG, philips, nějaké turecké smetí a tolik předprodejních oprav co sem měl... jak se může stát že v TV Thosmon nejsoi zapojené vychylovačky nebo v LG LCD nezapojený LVDS do Panelu. a nebyl to pouze jediný případ. Desky u Samsungů sou normálně projeté nějakou kapalinou a dopajované. Oxiduje to a jde to do pak haje. Nechpu co tady mluvíš o rozšiřenosti plazmy... Dost lidí má pravě Vieru od Panasoniku a Panasonik zcelá ovládá trh z PDP. Hodně lidí pravě přešlo z LCD na PDP. LCD patří k počítači :lol:
Ne, neni, to se pletes. Akorat ten Panasonic je (skoro) stejna sracka jako vsechno ostatni. Meli jsme nekolik zakazniku, kterym Viera odesla 1-2 mesice po zaruce. Dnes jsem byl u zakaznika neco dodelavat, ptam se kde ma tu plazmu, povida na reklamaci, byla jen pulka obazu a to po ani ne roce provozu.
Proste jenom nedelam z Panasoniku zadnej zazrak, kdyz to proste neni.

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#27 Příspěvek od dolac »

Akurát sa chystám kúpovať plazmu Panasonic TH-37PX80E, resp. TH-42PX80E a po tejto debate však teraz neviem na čom som? Čo teda odporúčate Radku, Kozoka kúpiť?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#28 Příspěvek od RadekB »

dolac píše:Akurát sa chystám kúpovať plazmu Panasonic TH-37PX80E, resp. TH-42PX80E a po tejto debate však teraz neviem na čom som? Čo teda odporúčate Radku, Kozoka kúpiť?
Myslim ze Kozoka dela servis a je rozhodne vetsi odbornik nez ja, takze pokud rika ze koupit ten Panasonic, tak asi jo. LG je podle me a zkusenosti vyrazne poruchovejsi. Ja osobne servis jiz delsi dobu nedelam (delal jsem cca 3 roky zpet, takze jsem uz trochu mimo obor), delam slaboproude elektro a sem tam neco dodam nebo pri jine me cinnosti zapojim, naladim nastavim.
Ja osobne mam plazmu Samsung, v dilne Philips LCD, a premyslim o necem vetsim (cca 150cm) a pujdu asi taky do Panasoniku (na HD je vyrazne lepsi nez to, co jsem zatim videl v provozu, u toho Samsungu se nam zda lepsi obraz v SD).
Jen si myslim, ze vsechno je to stejne nebo horsi. Dnes si proste nevyberes co se spolehlivosti a kvality tyka. Kup si podle obrazu, ktery se ti libi.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

Možná je to trochu OT, ale nedá mi to. Nedávno jsem viděl v Makru v oddělení BIO česnek. Byl z Číny :D
Takže součástky v Panasonicu budou taky z Číny. Něco jiného asi bude jak dlouho to vydrží.

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#30 Příspěvek od Quest »

Přesně jak píše RadekB (p32). Vyber si ten, který se Ti líbí, provedení, design, kam jej potom umístíš, vezmi v úvahu, jaké má ten který přípojná místa v návaznosti na připojený zdroj signálu. Je dobrým zvykem nekombinovat různé značky, mezi sebou propojené. Sice jsou jisté standardy a komunikační protokoly, ale přeci jenom spolu budou vždy nejlépe komunikovat přístroje téže značky. Máš-li možnost, vezmi si ssebou testovací disk, z něho si nech někde v prodejně zobrazit zkušební barevné plochy, a případně další testovací obrazce a uvidíš.
Co se týká kvality (spolehlivosti) jednotlivých výrobců, je to v podstatě všechno na stejné úrovni. Vzhledem k počtu součástek v dnešních přístrojích, je to stejně sázka do loterie. Buď to vyjde, nebo ne. V tom Ti nikdo zodpovědný nemůže poradit. Možná trochu dobré je, nekupovat úplně žhavou novinku, může mít nevychytané mouchy. Barevné podání bych moc neřešil, nechá se doladit podle vkusu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“