Čím se liší Marcon CE-JS od CE-BS?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#16 Příspěvek od Pesko »

Andrea píše: Nebyli, kdyžtak za něj někdo zaskočí :lol:
Ochota tu na fóre určite bude maximálna.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od Andrea »

Pesko píše:
Andrea píše: Nebyli, kdyžtak za něj někdo zaskočí :lol:
Ochota tu na fóre určite bude maximálna.
No tady radši ne.

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od radekrd »

Začíná se to tu ubírat zajímavým směrem, třeba se i něco dozvíme :)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Andrea »

radekrd píše:Začíná se to tu ubírat zajímavým směrem, třeba se i něco dozvíme :)
O těch kondíkách? To by bylo super. :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

EKKAR píše:
Andrea píše:Ten můj mladej starej dělá do měření radioaktivity, tak mu je dám nejdřív "očuchat" :)
A ve spermabance už jste byli - na horší časy...???
každý dělá do něčeho jiného, holt podle zvyku :roll:
nejlepší mi v tomto ohledu připadá Renčín
Obrázek

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#21 Příspěvek od Killroy »

Andreo já myslím že ho tam dali prostě proto že ho měli k dispozici když dělali návrh a kalkulaci. Někde jim zbyl a vešel se tam jak velikostí, tak i cenově. A bylo vyřešeno.

Killroy

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#22 Příspěvek od Andrea »

Killroy píše:Andreo já myslím že ho tam dali prostě proto že ho měli k dispozici když dělali návrh a kalkulaci. Někde jim zbyl a vešel se tam jak velikostí, tak i cenově. A bylo vyřešeno.

Killroy
To jo, ale něčím ten velký bude výjimečný, jinak by nebyl 5x větší. Když i ten malý typ je do spínaných zdrojů, tak do čeho je pak určený ten velký? Třeba je to speciální typ do raketoplánů a dal by se za velký prachy vydražit na aukru :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

Když nemáš v ruce (na obrazovce) datasheet s údaji, je to jen domýšlení.
Můžeš je rozkuchat a provést srovnávací měření. Sice o ně přijdeš ale ukojíš si zvědavost. Může to být jak říkáš a taky to může být tak, že ten menší je do nejsprostší spotřebky a ten větší do spínaných zdrojů :roll:
Technologicky je větší pouzdro proto, že obsahuje větší objem tlustší fólie, která nemá větší kapacitu ale větší povolený maximální proud, robustnější vývody a větší dovolenou střídavou složku (ripple current) protože větší objem má menší teplotní zatížení na jednotku plochy. Koeficient spolehlivosti je u rozměrnějších typů lepší.
U asijských výrobců je ale technologické hledisko dost vzácné, u těch je možné všechno ostatní, včetně klamání tělem.
Kvalitní typy s nízkým ESR které jsme kdysi kupovali z GB do spínaných zdrojů byly objemově oproti standardním ani ne 2:1. Cenově zhruba taky.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:Když nemáš v ruce (na obrazovce) datasheet s údaji, je to jen domýšlení.
Můžeš je rozkuchat a provést srovnávací měření. Sice o ně přijdeš ale ukojíš si zvědavost. Může to být jak říkáš a taky to může být tak, že ten menší je do nejsprostší spotřebky a ten větší do spínaných zdrojů :roll:
Ten zdroj byl Sanden - Japan z minulého století, tak nevím, jestli to Japonci tak šidili, že jediný kondík do spínaných zdrojů byl právě ten jeden a ostatních 15 byly obyč.

Já jen myslela, že se mezi místními experty na výměny kondíků najde znalec Marconu a bude vědět rozdíl mezi JS a BS.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

Neni rozdíl mezi JS a BS jiný rok a týden výroby? :roll:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:Neni rozdíl mezi JS a BS jiný rok a týden výroby? :roll:
Je, ten menší je o 13 týdnů mladší, tak asi ještě nedorost :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#27 Příspěvek od Crifodo »

Andrea píše:
Crifodo píše:Neni rozdíl mezi JS a BS jiný rok a týden výroby? :roll:
Je, ten menší je o 13 týdnů mladší, tak asi ještě nedorost :wink:
http://www.chemi-con.co.jp/e/company/history.html - viz poznámka u roku 1995.
Můžeš použít tlačitko v pravém horním rohu "Contact us" a vznést dotaz přímo u kováře, místo hádání u kováříčků :wink:
Určitě ti podají minimálně tak vyčerpávající odpověď jako nedávno jistý polovodičový výrobce :wink:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#28 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:http://www.chemi-con.co.jp/e/company/history.html - viz poznámka u roku 1995.
Můžeš použít tlačitko v pravém horním rohu "Contact us" a vznést dotaz přímo u kováře, místo hádání u kováříčků :wink:
Určitě ti podají minimálně tak vyčerpávající odpověď jako nedávno jistý polovodičový výrobce :wink:
No vídíš, našel jsi odpověď i na další debatu, která se tu vedla a to jestli je tantal elektrolytický kondík:

1995 Apr.
Purchase stake in MARCON ELECTRONICS CO., LTD. ( in city of Nagai, Yamagata Prefecture) to help expand Aluminum Electrolytic Capacitor Division and to support exploration of Tantalum Electrolytic Capacitors and other new technologies.

:wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#29 Příspěvek od Crifodo »

Andrea píše:[No vídíš, našel jsi odpověď i na další debatu, která se tu vedla a to jestli je tantal elektrolytický kondík:
k tomu jsem jaksi nepotřeboval čekat na debatu v EB, tuto otázku mi zodpověděly hodiny ET na SPŠ nekdy v roce 1977 cca :roll:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#30 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:
Andrea píše:[No vídíš, našel jsi odpověď i na další debatu, která se tu vedla a to jestli je tantal elektrolytický kondík:
k tomu jsem jaksi nepotřeboval čekat na debatu v EB, tuto otázku mi zodpověděly hodiny ET na SPŠ nekdy v roce 1977 cca :roll:
Já taky už od základky vím, co je to mikrospínač, ale tady nikdy nevíš :wink:

Odpovědět

Zpět na „Součástky“