Otvírání plastových zacvakávacích krabiček

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Tyhle porůznu poschovávané šroubky nejsou specialitou žehliček - většina radiomagnetofonů má nějaký schovaný v prostoru pro baterie, nejlépe někdy ještě přelepený "kovovou" samolepkou s technickými údaji nebo varováním, že před otevřením je třeba vytáhnout šňůru ze zásuvky aby byl co nejnenápadnější. Mobily taky, další příklady mě tak rychle nenapadají. Západky jsou ale zákeřnější - šroubek se dá vyhmatat špičkou šroubováku, západku najít jen tak z voleje je kumšt...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Sendyx »

Což mi připomnělo, jak jsem kdysi rozebíral jeden obrovský přenosný jezevčík. Byl to takový obrkus, tuším se napájel ze 20ks monočlánků, měl 9" basáky, 3" výšky + pieza, dvě kazetové mechaniky a bylo to širší než tehdy běžný televizor. Bylo to dost placaté, ale zadní kryt byl v kuse, kromě prostoru pro baterky. Mračno šroubů různé délky, západky po boku (aby to nerezonovalo), dvě monstr prutové antény... a furt to nešlo. Pak různým páčením a pozorováním jsme našli, kde to zhruba drží. A ejhle, jpředu se musel vyndat kryt ekvalizéru, pod ním dva šrouby skrz, a vyndat dvířka kazet, v prostoru mechanik 2 šrouby, pod mechanikama ozdobná lišta - přístup k seřizování hlav - a další tři. :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

"Hezkej" podraz je taky nutnost otevřít šachty mechanik, když chceš nějakého takového "jezevce" otevřít - dvířka se vyklápějí na pantíku v čelní stěně, mechaniku drží šroubky ve zbytku "kastle" - a dvířka zavřená drží "Ejectem" posouvaná západka na mechanice. Takže vyšroubuješ zezadu X šroubků, ale čelní stěna se furt ne a ne dát oddělit... Kdo to neví a snaží se čelní stěnu uvolnit páčením, ulomí si zobáčky (samozřejmě plastové) na dvířkách a může se jít klouzat...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od forbidden »

EKKAR píše:"Hezkej" podraz je taky nutnost otevřít šachty mechanik, když chceš nějakého takového "jezevce" otevřít - dvířka se vyklápějí na pantíku v čelní stěně, mechaniku drží šroubky ve zbytku "kastle" - a dvířka zavřená drží "Ejectem" posouvaná západka na mechanice. Takže vyšroubuješ zezadu X šroubků, ale čelní stěna se furt ne a ne dát oddělit... Kdo to neví a snaží se čelní stěnu uvolnit páčením, ulomí si zobáčky (samozřejmě plastové) na dvířkách a může se jít klouzat...
Jo, tak presne toto jsem uz ze zkusenosti taky zjistil, sice jsem je neulomil, ale od te doby si to otevirani dvirek pamatuju. Byl to tehdy po revoluci dost hojnej typ jezevcika, kastle furt stejna, ale samolepky vyrobce ruzny (International, First ...)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od Sendyx »

Jo, to je docela klasika. A rozebíral jsi někdy nějaký moderní chytrý fotoblesk ? To bývají zážitky...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Sranda je, ked mas kazetak s elektronickym ovladanim, kvoli rozobratiu potrebujes otvorit dvierka, ale je tam kazeta a je to zablokovane (napr. rozpadnute gumicky).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

2 forbidden: vidím, že jsme byli oba zásobováni stejným dovozcem šikmého pohledu... Fergusson, Professor a jen šikmooký Bůh ví, jak se ještě ty všecky šmejdy jmenovaly - všecko zuřivě opajcovaný Panasonic z 85. roku. Vlastně ani ne tak opajcovaný - takhle ty značky řešily a řeší výběh výroby - prostě odmakanou technologii prodají "chudším bratrům" žijícím o málo západněji - a to včetně forem na lisování kastlí a nadlimitních zásob součástek. Takže vlastně taková nepřímá forma "licence"... Kupodivu ty tunery z nich jsou snad nezničitelný - šlapou a šlapou furt... Na rozdíl od mechanik, který přežily tak nanejvýš 2 roky... A co jich mezi lidmi bylo a ještě je. Myslím, že ty, co mi v jakékoliv podobě prošly rukama, by odvážel solidní náklaďák...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Tiez som ich videl kopu, v mechanikach odchadzali gumicky a tie tunery doteraz funguju.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od forbidden »

No tuner sice jeste funguje, ale to ladeni bylo tak tuhy, ze se porad samovolne rozladoval. Sehnal jsem si pak tuner z Condora a to bylo uplne jiny kafe, porad ho jeste mam zabalenej na pude. Nevim co vsechno od Panasonicu opajcovali, ale zaznamovej zesilovac a obecne predmagnetizace a mazani kazet byla dost hruza. Ty nahrany kazety sumely jak more :evil:
Ale tenkrat jsem za nej byl vdecnej, stastnejsi (bohatejsi) spoluzaci meli ruzny Aiwy, SONY, Technicsy, nebo i Teslackou SM260 a to bylo uplne neco jinyho.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

A mazacia hlava s permanentnym magnetom - to je nieco :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

forbidden píše:...Nevim co vsechno od Panasonicu opajcovali, ale zaznamovej zesilovac a obecne predmagnetizace a mazani kazet byla dost hruza. Ty nahrany kazety sumely jak more :evil:
Přesně jak píše rnbw - kde bys tam chtěl najít nějakou předmagnetizaci? Ať visím, jestli to mělo nějaký oscilátor kromě toho v tuneru - mazalo to kouskem permanentního magnetu, předmagnetizaci to mohlo mít leda stejnosměrnou... A kdo se odhodlal použít funkci "High Speed Dubbing" ke kopírování nějaké kazety, tak se taky dost divil - že by se při přepisu někdy i víc než dvojnásobnou rychlostí přepínaly nějaké korekční články, aby se dorovnala záznamová charakteristika, to ani náhodou - jediné, co se přepnulo, byl odpor ve zpětné vazbě regulátoru otáček motorku, aby se to celé točilo rychleji...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od forbidden »

Ja osobne jsem mel ten International a ten mel mazaci hlavu. Nezkoumal jsem to tehda tak podrobne, ale podle vysledku to melo asi fakt jen tu stejnosmernou predmagnetizaci.
Dost vazne jsem tehda uvazoval nad zapojenimi pana Belzy, chtel jsem si dovnitr zabastlit neco pouzitelnejsiho.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

A nebola nahodou ta mazacia hlava odklapacia - pri play odklopena prec od pasky? Ak ano, tak je to hlava s permanentnym magnetom. Okrem toh, ze poriadne nemaze, tak postupne maze vysky pri play.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#29 Příspěvek od bu2520 »

já používám různě natvarované šroubováky a nehty , no žádná sláva.

Za komančů si kamarád přivezl z německa takového obrovského jezevce Royal vychvaloval ho jak ti Němci umí udělat špičkovou techniku a jak u nás v RVHP jsme sto let za opicema. Až potřeboval vyměnit řemínek tak jsme ho otevřeli a hele uvniř všechno polské zřejmě nějaký klon Unitry pak ho ta euforie přešla :-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#30 Příspěvek od Crifodo »

bu2520 píše: Až potřeboval vyměnit řemínek tak jsme ho otevřeli a hele uvniř všechno polské zřejmě nějaký klon Unitry pak ho ta euforie přešla :-)
Krátce po komančích si kamarád z Itálie přivezl "minivěž" s dvěma bedničkama, design proti Tesle úžasný. Za měsíc potřeboval vyřešit chrastící potenciometry tak věžičku rozebral a pobaveně mi předváděl, jak je ten zázrak vlastně slepený ze sololitu a na přední straně zevnitř úzký proužek tišťáku s veškerou elektronikou na zvonkových drátkách. Myslím že už se ani nechtěl přesvědčit jak je to s třípásmy v těch bedničkách :twisted:
Důležíté bylo, že ten sololit uměli dobře načerno nalakovat a plasty dobře pokovit jakochromem.
Nakonec se Západ s Východem docela srovnal :roll:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“