ohrev motora

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#16 Příspěvek od kbulda »

Tady máte česká topná tělesa, přímo do motorových vozidel, atestovaná, ceny myslím že příznivé. Tam si vyberete na e - shopu. Jsou tam i rozměry těles.

http://www.backer-elektro.cz/cz/telesa- ... alog.shtml

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Lukas-Peca »

Když tak vidím ty žehličkové zásuvky na těch topných tělesech, napadá mě, jestli se k tomu ještě dá sehnat protikus. Potřeboval jsem to na vařič a nikde to neměli... :roll:

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#18 Příspěvek od Rostik »

Dá se sehnat,ten samej byl mám pocit i u starejch Remosek.
Kupoval jsem ho v Elzimexu v Poličce okr.Svitavy

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Jenomže BYL , u nových Remosek je přívod natvrdo .

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#20 Příspěvek od Rostik »

No teď už je to natvrdo,ale na ty starý se to normálně prodává a dokonce i s vypínačem.Před čtvrt rokem jsem je tam viděl.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#21 Příspěvek od kbulda »


Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

#22 Příspěvek od Radek156 »

Rychlovarné konvice se dělají i na 12 V do auta, cena od cca 300,-, to by bylo asi bezpečné řešení...

Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 127
Registrován: 25 lis 2007, 01:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od MartasBrno »

Zdravím, opravdu mi jako nejčistší řešení připadne topné těleso do otvoru místo mrazové zátky na bloku motoru. Už tu pár lidí zmínilo Zetor, běžně se to dávalo do těchto traktorů, do Liazek, autobusů, vzv Desta, no a u osobáků by neměl být problém podobné těleso přizpůsobit. Jedna firma to na zakázku za lidské ceny dělá, bohužel adresu sem potratil... Jinak třeba takový žigul je na to taky nachystaný, nedivil bych se kdyby to snesla většina rozumných aut, hlavně dieselů.

Uživatelský avatar
xpo
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00
Bydliště: PnT

#24 Příspěvek od xpo »

Ja mam zasa znameho, ktory mal na strej skode 100 na spodnej gumenej hadici do chladica (prerusena) kusok ocelovej rurky a v nej ponornu spiralu na 230V, na kavu, caj, (vykon nepoznam, ale podla mnozstva vody v systeme sa odhadne). Bolo to izolovane, stacilo mu rano pred ranajkami zapnut vypinac, pretoze ked vecer zaparkoval pod orechom, zapojil vidlicu snury varica do zasuvky na dome. Pri odchode z domu to vypol a pri aute vytiahol zo siete. Stocil privodny kabel pod kapotou a motor bol pripraveny na teplejsi start. Bol maximalne spokojny.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“