RAM-skutocna velkost?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#16 Příspěvek od Nagant »

No, na to Packard Bell fóru píšou, že paměti
DDR2 PC2-4200 • UNBUFFERED • NON-ECC • DDR2-533 •,
kdo má kliku, jede mu v tom i DDR2 PC2-4300.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#17 Příspěvek od dudo02 »

p32 píše:Jestli mohu poradit, tak jsi konečně napsal, že je to vidět i v BIOSu, což znamená pouze jediné. Deska je možná zná, BIOS ne. Asi bych neztrácel čas ve woknech (neukážou víc než BIOS) a hledal bych upgrade BIOSu.
BIOS som upgradol uz davno-mam tam najaktualnejsiu verziu.Pisal som to uz predtym...
Nagant píše:...
Ohladom dual chanel.Doska to nepodporuje a ja som s tym nikdy nepocital a nesnazil sa tam rozbehat dual chanel...

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#18 Příspěvek od Nagant »

A odkud tu RAM máš? Lze-li, tak vrátit pro nekompatibilitu...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#19 Příspěvek od keemo »

dvojkanal je vecou cipsetu a az potom vzajomnou kompatibilitou pamatovych modulov,nieje to o rozbehavani...ked to chipset nepodporuje tak s tym nic neurobis...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

dudo02 píše:
p32 píše:Jestli mohu poradit, tak jsi konečně napsal, že je to vidět i v BIOSu, což znamená pouze jediné. Deska je možná zná, BIOS ne. Asi bych neztrácel čas ve woknech (neukážou víc než BIOS) a hledal bych upgrade BIOSu.
BIOS som upgradol uz davno-mam tam najaktualnejsiu verziu.Pisal som to uz predtym...
Nagant píše:...
Ohladom dual chanel.Doska to nepodporuje a ja som s tym nikdy nepocital a nesnazil sa tam rozbehat dual chanel...
Tak jsem se asi špatně díval. Spletl jsem si to s jinou deskou. Hledal jsem tady k této něco a dělá ji ještě i Gigabyte a Foxconn a mají vlastně stejný problém. 512 MB nebo 1 GB v jednom kanále nebo 2 stejné paměti do každého kanálu. Ale jen prej 400 nebo 533 MHz pro FSB, tak bych se mrkl ještě do toho BIOSu a mělo by tam být zvlášť nastavení FSB pro paměti a zvlášť pro CPU a zkontroloval to.
Popiš ty paměti, co jsi tam dával, podrobněji. Třeba to k něčemu bude.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#21 Příspěvek od dudo02 »

http://www.crucial.com/uk/store/mpartsp ... 69A5CA7304-su tam presne tieto RAM.Na ten BIOS sa mrknem pozdejsie,nakolko teraz nemam pristup ku PC,ale ja som tam skusal nastavovat snad uz vsetko...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Jenys »

Jen jsem se koukal na Googlu po té tvé základní desce a narazil jsem na tuto stránku, kde se lidé také zabývají stejným žroutem paměti. Asi to bude spíš problém této desky, než té paměti, asi je vybíravá :lol:
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id= ... uage=en-us Co ty na to :?: :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#23 Příspěvek od dudo02 »

No problem toho kto zalozil vlakno je v tom,ze pouziva 32bit operacny system a ten zhltne max.nieco okolo 3G...Avsak ako som sa hrabal netom,tak som zistil,ze tieto problemy ma viacej ludi.Aj ak maju napr.64bit...

Neviem cim to je presne-ale chyba je urcite v MB,ako pises..Normalne by som ju siel reklamovat,ale je kupena na e-bay,takze si mozem akurat tak piskat :? .

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Jenys »

dudo02 píše:No problem toho kto zalozil vlakno je v tom,ze pouziva 32bit operacny system a ten zhltne max.nieco okolo 3G...Avsak ako som sa hrabal netom,tak som zistil,ze tieto problemy ma viacej ludi.Aj ak maju napr.64bit...

Neviem cim to je presne-ale chyba je urcite v MB,ako pises..Normalne by som ju siel reklamovat,ale je kupena na e-bay,takze si mozem akurat tak piskat :? .
Hm, tak asi tyto nákupy na dálku jsou risk a pak levné vyjde draho :cry:

Proto tyto PC komponenty raději kupuji někde poblíž, abych to mohl dojít reklamovat. Ani nenakupuji v Alfacompu, pro mě je Ostrava daleko :lol:

Ta tvá deska je dosti k nenalezení i na Inetu, bůhví co to je za xindl. Pokud vím, tak Asus není až tak dobrá značka. Vím, že se nadávalo i na Notebooky Asus :roll:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“