Kombo LG LH-C6230Y

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od otakarv »

Tak i já mám na opravu toto domácí kino,jen je tam malinký rozdíl v označení:LG LH-C6231Y.Jak bylo studené a zapnul jsem DVD,tak jej načetlo,spustilo a vyplo.Vzpomněl jsem si na tento příspěvek,tak jsem kontroloval teplotu jednotlivých stabilizátorů.Jsou tam osazeny KIA 7805A.Po zapnutí se začal hned jeden zahřívat,až byl horký,že na něm nešlo udržet prst.Ten druhý se zahříval pomaleji,ale teplota se také vyšplhala dosti vysoko.Oba jsem vybral i s chladičema.Ten,co se méně zahříval,tak pod ním byl tišťák zčernalý.Z toho jsem usoudil,že se přehříval,až se narušil.Měl odlišné parametry,tak jsem vybral z desky,co byl zapájený vedle ten samý,měl shodné parametry s tím druhým,přišrouboval na chladič a osadil.Na místo toho vypájkovaného jsem dal druhý.
Po zapnutí,vložení DVD se spustilo načítání,spustilo play.Kontroloval jsem netrpělivě teplotu.Ta začala stoupat u obou stáblu skoro stejně,až po asi 5minutách jsem to raději vypnul,neboť teplota vzrostla nebezpečně vysoko.
Hřeje se to jak při videu tak i tuneru i DVD-ečku stejně.Tak budu experimentovat.Vyzkouším asi ty výkonnější stabilizátory.Na to řešení s tím tranzistorem je tam vskutku málo místa,ele uvažoval jsem jej nějakým způsobem umístit vně do izolované krabičky.Mám na to celkem čas,tak pošpekuluji.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od workhard »

I já to tu mám zase. Připojovali to za chodu k PC a odpráskli audioprocesor :roll: po jeho výměně ještě bručí lineární audio z videa,takže k.o. LA71750 :upset:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Jenys »

Tento problém je asi u všech těchto comb :D http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic686056.html
Dofám, že se něčeho podobného nedočkám u mých zařízení LG. V DVD rekordéru co mám, je už spínaný zdroj :lol: U domácího kina nevím, ale vzhledem k tomu, že je to dosti nízké, tam bude také spínanej. :wink: :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od otakarv »

Tak pozoruji,že tento problém mají také v Polsku a určitě všude tam,kde se tento přístroj prodává.
Opravdu je zajímavá věc,že to po určitou dobu "fachčí" bez nějakých těch problémů,až po čase nastanou. :upset: :nevim:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Jenys »

otakarv píše:Tak pozoruji,že tento problém mají také v Polsku a určitě všude tam,kde se tento přístroj prodává.
Opravdu je zajímavá věc,že to po určitou dobu "fachčí" bez nějakých těch problémů,až po čase nastanou. :upset: :nevim:
Asi dobře vyvinuté "Kurvítko" :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od durkovic »

zdrar chlapi,

tak mám na stole tiež tento kórejský kombo zázrak. taktiež po zapnutí asi do 2-3 minut vypína, príčina ako už bolo popísané - vysadzujú stabíky dôvodom prehriatia, dá sa na tom variť vajíčko ako to topí. samozrejme "kvalitné" elyty SAMYOUNG 220uF/16V majú už ESR "ta tam" samozrejme že sú natlačené pri tých stáblach s sú len na 85°C (ako inač že :roll: ) to vypínanie asi porieším vybratím oboch stabíkov a nahradím ich jediným na 3A + chladič. samozrejme nové elyty na 105°C displej tiež žhaví už nejako pomenej, síce je špinavý predný panel a plno prachu ale elyt vo vetve žhavenia displeja je už tiež zrelý na výmenu. nechápem ako to dokázali skonštruovať tak aby to zdochlo po 2 rokoch a cca 2 mesiacoch. holt "plánované zastarávanie" klobúk dole.... :evil:
Přílohy
SAM_5132 (Large).JPG
(154.17 KiB) Staženo 31 x
SAM_5131 (Large).JPG
(108.48 KiB) Staženo 39 x
SAM_5130 (Large).JPG
(90.09 KiB) Staženo 32 x
SAM_5129 (Large).JPG
(90.4 KiB) Staženo 32 x
SAM_5128 (Large).JPG
(89.57 KiB) Staženo 38 x

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od durkovic »

zdar,

tak som teda vymenil tie stabíky, pochodil som mesto no nikde už nedržia 78T05 takže som kúpil dva kusy 78S05 teda 5V/2A teoreticky by sa malo dať teraz z 5V vetvy ťahať až 4A, po výmene elytov a osadení všetko fachčí pristroj ide, načítá, prehráva /nahráva VHS, receiver funguje, zosilňovač taktiež, ale furt sa na chladičoch tých 5V stáblov nedá prst udržať, jedine čo som si všimol, je na zadnej stene pre podporu odvodu tepla tvoreného zdrojom osadený ventilátor. hol netočí sa, napájacie napätie má 12V no netočí sa, tak ho vyberiem a skusím ešte na stole cez lab. zdroj. bez prúdenia vzduchu a ventilácie by ani tie nové stabíky asi dlho nevydržali :roll:

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od durkovic »

tak som prezeral schému toho zdroja a další poznatok je ten že oba ventilátory sú spínané (ich - pól) cez tranzistor ktorý má bázu riadenú termistorom, problém je ale v umiestnení toho termistoru, on je skôr v blízkosti chladiča pre NF KS. tie sa ale pri tichom posluchu muziky skoro nehrejú, ale zdroj sa ide pritom upražiť, premýšlam že ventilátor pre chladenie zdroja dám na trvalo na 12V a ventilátor chladiča NF KS zostane spínaný cez tranzistor.

EDIT:

už fachčí aj tá ventilácia, problem bol v tom termistore, po jeho výmene sa do cca 3 minút pomaly roztáčajú aj ventilátory, samozrejme z narastajúcou teplotou zdroja už po cca 10 minútach točia FANy už pomerne dosť, hlavne že odvádzajú to šialené teplo z toho malého priestoru.

dnes som trocha "hulil" to kombo s dobrou muzičkou z VHS a zatial všetko šlape ako má , zdroj pečia ako panvica ale nevypína a maká dobre. a to je hlavné.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od durkovic »

tak sa kombo u majiteľa dlho neohrialo, a mám ho naspäť. tentokrát pravdepodobne s poškodenými KS - TDA7265. doma to pripojil len s reproduktormi FRONT L a R + SUBWOOFER, potichu to hralo, ako tomu potom prikúril tak to len vyplo a keď to potom založil do zostavy a zapojil aj ostatné reproduktory tak zistil že mu nefungujú REAR repro a CENTER + subák nejako bručí, s tým že po pripojení všetkých repro, prestal reagovať DVD prehrávač na povely a VCR samo vypína.

tak som to premeral a aj kľukový odber koncákov je neúmerne vysoký, je ale zaujímavé že predné repro fungujú aj subák hraje.

dúfam len že to budú len konce, že to nevzalo do kytek zo sebou aj audioprocesor. :roll:

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od durkovic »

chlapi,

tak ma napadlo veď tento stroj má Dolby digital Dekoder a nejaké tie Prologic I/II

či to náhodou stroj nesníma ku ktorým koncákom bola či nebola pripojená záťaž (reproduktory) a podľa toho prepína dekodér z 5.1 na 2.1. Ale aj tak sa mi nepáči zamrznutie stroja po pripojení zadných repro k prístroju a to že subák "bzučí" ako pri prenikajúcej ss zložke. (ked su pripojené zadné repro a stroj ešte stihne načítať disk alebo zaviesť pásku do mechaniky tak pekne počuť zmenu toho rušivého zvuku v subáku ako sa mení jeho hladina podľa zaťaženia zdroja. Niečo s tými koncákmi bude :? :roll:

skúsim ešte od majiteľa vypýtať DO a skúsim prepnúť audio režim na nejaký iný, teraz to zobrazuje pri prehrávaní disku CD tzv. "BYPASS"

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od durkovic »

tak a už sa zase hraje, vymenený 1kus TDA7265 pre SUB + center, taktiež vymenené 2 kusy kondíky 4700uF/25V a už sa hraje, samozrejme zmenený pomocou origo DO zvukový mód na Prologic II.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “