Definice KURVÍTKA

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

BOBOBO píše:Problém je v tom , že většina servisáků kotlů vznikla z topenářů . Co k tomu dodat . On má i tabulku , v jakém rozmezí má napětí být . Nezaplatil bych mu to ! Je to stejný , jako vyměnil jsem BU a zapnul .
A když ty si náhodou svépomocně nainstaluješ topení, i kdyby blbý kotel na pevné palivo, mají keců jak ve Vltavě vody, žes tuhle a támhle něco pos.ral - "Kterej blbec sem tohle dával?" - i když je to podle tabulek a norem, pečlivě posháněných v knihovně - nekecám, vlastní zkušenost.

SIDTIM píše:U nás máme "opraváře", ale elektroniky.
Tak dlouho vyměňuje trubičkové pojistky ve zdroji, až mu dojdou, pak konstatuje, že přístroj je neopravitelný z důvodu nedostupnosti náhradních dílů a po zákazníkovi žádá 600,- za diagnostiku.
Takového "kurviče" (protože to není žádný opravář) bych asi shodil se schodů. Jeden to na mne kdysi dávnou zkoušel - byl od tehdejších VČE a zkoušel na mne dělat "bububu" kvůli závadě evidentně na zařízení "před hodinama", že opravu budu platit já - letěl z baráku jak střela, měl kliku, že jsem nepustil psa a nesundal ze skoby nade dveřma brokovnici...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od radekrd »

Otázka do pranice: Jak spolehlivé je kurvítko? Může se 🤐 tak, že zbytek přístroje funguje jak má?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Hodně často pomůže preventivní výměna, pokud člověk ví, která součástka je do funkce kurvítka nasazena, za odolnější typ. Málokdy pomůže odstranění.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od stepa »

EKKAR píše:Hodně často pomůže preventivní výměna, pokud člověk ví, která součástka je do funkce kurvítka nasazena, za odolnější typ. Málokdy pomůže odstranění.
Rozebrat do sroubku a zase slozit...to co zbyde je kurvitko :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od pajosek2 »

Naskýtá se jedna otázka. Pokud opravář svým zásahem vytvoří kurvítko a nespokojený zákazník zavolá jiného opraváře a ten vytvoří opět kurvítko,tak se kurvítka nulují nebo vnikne tupl kurvítko. Vycházím z poučky,že mínus násobený mínusem dává plus,tak nevím. :taunte:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Někdy navzdory vší matematice mínus na druhou, zapomínáš dodat, Pájo. O to je to pak horší, když přijde třetí opravář nebo bastlíř a musí tu kombinaci rozmotat...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od drabek06 »

Mno vyrobce si dava peknou praci s tim "Kurvitkem". Presne vypocita aby ono zarizeni bezelo 2 roky a pak kurvitko zapusobi a ozije :?

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Oldradio »

U firmy, kde dělám, nebýt kurvítek, tak si ani nevyděláme. Většina z nich se projeví ještě v záruce, takže zákazníka se to nijak nedotkne.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od stepa »

drabek06 píše:Mno vyrobce si dava peknou praci s tim "Kurvitkem". Presne vypocita aby ono zarizeni bezelo 2 roky a pak kurvitko zapusobi a ozije :?
:D problem byl, kdyz se zavadela 2leta zarucni lhuta misto rocni, a kurvitka byly "zajety" na rok a neco...to potom odchazelo v pulce zaruky a meli po kseftech :lol:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od drabek06 »

Mno to museli čínští inženýři spojit mozky a předělat kurvítko na dvouletý :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

drabek06 píše:Mno to museli čínští inženýři spojit mozky a předělat kurvítko na dvouletý :lol:
Ano. Dali dvě do serie.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Straw

#27 Příspěvek od Straw »

Do série nééééé!!!! Ty by bylo kurvítko pùlroèní. Musí vydržet dvojnásobek, tedy paralelnì.
Straw

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mají jinou logiku. Dvě v serii se (podle nich) méně opotřebovávají. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#29 Příspěvek od keemo »

Ja sa opytam-ked nejaku vec rozoberiem a opat zlozim a nic,vobec nic mi neostane-kurvitko sa v nej nenachadza alebo som tak "sikovny" ...??

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od stepa »

keemo píše:Ja sa opytam-ked nejaku vec rozoberiem a opat zlozim a nic,vobec nic mi neostane-kurvitko sa v nej nenachadza alebo som tak "sikovny" ...??
Urcite ti spadlo pod stul :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“