Mikrovlnka Samsung - nehreje !

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od zdenoeddie »

cabernet píše:
zdenoeddie666 píše:Este ma napadlo.Skuste preskusat magnetron. Zoberte ziarovku 40-60W na 220V a zapojte do serie s magnetronom,samozrejme vybit kondenzator, magnetron odpojit, ruru nechat vypnutu, v sieti bude len ziarovka a magnetron, ak svieti je dobry ak nie je zly.Ale pozor pri odpajani magnetronu od trafa na vyvody jeden je F a druhy je Fa,takze naspat to treba potom zapojit tak isto. A este prilozte ziarovku na jeden vyvod a kostru a potom druhy vyvod a kostru, nesmie svietit!. Dufam ze sme sa porozumeli :)
Ako sa da verit tejto metode kontroly magnetronu. Prave mam podozrenie na zavadu magnetronu. Spominanou metodou sa javi ako dobry, lebo ziarovka svieti. Opravujem teraz tiez Samsung. Bola vadna VN dioda. Po vymene je odber striedavo 50W a 350W podla spinania mechanickeho casovaca. Rura nehreje.
no je to podobne ako s tym esr meracom vedla. ak nesvieti tak je magnetron zly, ak svieti este nic to neznamena.
obycajne ak chcem overit ze je ozaj zly magnetron dam nejaky iny. Ale prave pozeram ze 350W je trochu malo. po zopnuti casovaca by mal byt odber asi 3-4A a potom vyskocit na 6-8A.Pri 350W mi to vychadza nieco cez 1-2A co je trochu malo. Neskusal si rozobrat ten casovac, ci nahodou netreba precistit kontakty (dost casta zavada - nehreje). Neviem no, este mozno by som vypojil trafo a zmeral vinutia ci nahodou nejake neprdlo.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#17 Příspěvek od cabernet »

zdenoeddie píše:
cabernet píše:
zdenoeddie666 píše:Este ma napadlo.Skuste preskusat magnetron. Zoberte ziarovku 40-60W na 220V a zapojte do serie s magnetronom,samozrejme vybit kondenzator, magnetron odpojit, ruru nechat vypnutu, v sieti bude len ziarovka a magnetron, ak svieti je dobry ak nie je zly.Ale pozor pri odpajani magnetronu od trafa na vyvody jeden je F a druhy je Fa,takze naspat to treba potom zapojit tak isto. A este prilozte ziarovku na jeden vyvod a kostru a potom druhy vyvod a kostru, nesmie svietit!. Dufam ze sme sa porozumeli :)
Ako sa da verit tejto metode kontroly magnetronu. Prave mam podozrenie na zavadu magnetronu. Spominanou metodou sa javi ako dobry, lebo ziarovka svieti. Opravujem teraz tiez Samsung. Bola vadna VN dioda. Po vymene je odber striedavo 50W a 350W podla spinania mechanickeho casovaca. Rura nehreje.
no je to podobne ako s tym esr meracom vedla. ak nesvieti tak je magnetron zly, ak svieti este nic to neznamena.
obycajne ak chcem overit ze je ozaj zly magnetron dam nejaky iny. Ale prave pozeram ze 350W je trochu malo. po zopnuti casovaca by mal byt odber asi 3-4A a potom vyskocit na 6-8A.Pri 350W mi to vychadza nieco cez 1-2A co je trochu malo. Neskusal si rozobrat ten casovac, ci nahodou netreba precistit kontakty (dost casta zavada - nehreje). Neviem no, este mozno by som vypojil trafo a zmeral vinutia ci nahodou nejake neprdlo.
Ked nameriam na vstupe trafa sietove napatie, potom by mali byt kontakty v poriadku. Nechce sa mi to zatial rozoberat. Drzim sa toho.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od zdenoeddie »

cabernet píše:
Ked nameriam na vstupe trafa sietove napatie, potom by mali byt kontakty v poriadku. Nechce sa mi to zatial rozoberat. Drzim sa toho.
aha tak potom to dobre, som myslel ze tam neni. Tak len zober odpoj privody trafa mali by byt 5 plus jeden na kostru. A zmeraj F a anod. vinutie

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#19 Příspěvek od sr71 »

jakým zpùsobem je u mechanických mikrovlnek øešena regulace výkonu? u elektronických to bude, dle schématu, asi prodlužováním doby rozepnutí kontaktu relé v primáru trafa

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#20 Příspěvek od Carel »

sr71 píše:jakým způsobem je u mechanických mikrovlnek řešena regulace výkonu? u elektronických to bude, dle schématu, asi prodlužováním doby rozepnutí kontaktu relé v primáru trafa
To samé,ale s mechanickým rozpínáním.Motorek,soustava kolečkových převodů ,táhla a rozpojovacího kontaktu. 8O

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od zdenoeddie »

Presne tak

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#22 Příspěvek od sr71 »

pøikládám jedno schéma mikrovlnky - zajímalo by mì k èemu je tam ten obvod s relé, pøed primárem trafa?, relé je na 24V takže souèástky okolo cívky relé jsou jasné, ale jde mì o ten odpor paralelnì ke kontaktu (15R/20W) a o ten samotný kontakt, napadá mì jediné, že by to tam bylo kvùli proudovému nárazu po zapnutí, kdy krátkodobì, než sepne relé, je proud do primáru omezen odporem,
je tento obvod nutný? protože u každé MT není
Přílohy
mt.jpg
(95.02 KiB) Staženo 717 x

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od zdenoeddie »

sr71 píše:přikládám jedno schéma mikrovlnky - zajímalo by mě k čemu je tam ten obvod s relé, před primárem trafa?, relé je na 24V takže součástky okolo cívky relé jsou jasné, ale jde mě o ten odpor paralelně ke kontaktu (15R/20W) a o ten samotný kontakt, napadá mě jediné, že by to tam bylo kvůli proudovému nárazu po zapnutí, kdy krátkodobě, než sepne relé, je proud do primáru omezen odporem,
je tento obvod nutný? protože u každé MT není
tak ako pises - soft start - neni nutny ale je dobre ked tam je :)

Uživatelský avatar
lantros7
Příspěvky: 452
Registrován: 22 lis 2010, 01:00

#24 Příspěvek od lantros7 »

Též se mi přepálila VN pojistka.
Jen mám problém s diodou HVM12,která není propustná ani z jedné strany.Nevíte,jestli se dá tato dioda sehnat?
Měla by to být dioda 12kV.
Díky za radu.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#25 Příspěvek od ok1hga »

lantros7 píše:Jen mám problém s diodou HVM12,která není propustná ani z jedné strany.Nevíte,jestli se dá tato dioda sehnat?
dá se sehnat náhrada,
třeba tahle

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Cim si tu diodu meral?

Uživatelský avatar
lantros7
Příspěvky: 452
Registrován: 22 lis 2010, 01:00

#27 Příspěvek od lantros7 »

Obyč mult. nastaven na 20M.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#28 Příspěvek od ok1hga »

lantros7 píše:Obyč mult. nastaven na 20M.
aha, ta se musí zkoušet alespoň na 230V a se žárovkou 40W !
při napětí 3V co má multimetr nezměříš nic !

Uživatelský avatar
lantros7
Příspěvky: 452
Registrován: 22 lis 2010, 01:00

#29 Příspěvek od lantros7 »

Já zkoušel měřit odpor,jako klasickou diodu.
Jen sem chtěl vědět,proč odešla ta VN pojistka.
No a u vrchu byla trošku opálená mikanitová izolační deska.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#30 Příspěvek od cabernet »

Pravdepodobne budes mat vadny magnetron.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“