OVP CTV 2128

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Tomikt »

kondy jsem menil, ted jsem objevil na desce obrazovky lehce prismáhlej odpor R07 na privodu +12V

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Tomikt »

tak nevím, zatím me nic nenapadá, odpor R07 jsem vymenil za nový, napetí +12V je v pořádku ..

rád bych vyloučil nebo potvrdil vadu obrazovky, i když puvodní majitelka tvrdí že pred závadou byly barvy zcela v pořádku ..

prosím o radu : mám tady funkční ctv 141 (r.v.98 uhl. 37cm, vertikál tda 8356), je možné na zkoušku z nej vzít desku obrazovky do TV ctv 2128 r.v.2000 uhl.51cm ? šasi vypadá na první pohled skoro stejne, vertikál je osazen stejným tda 8356 a na desce obrazovky jsou stejné TDA 6101Q

nebo to radeji nedelat ? co zmerit, nebo jak otestovat obrazovku ?

diky za jakoukoliv pomoc

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Tomikt »

meřil jsem napeti na katodach obrazovky : červená 127V , zelená 125V, modrá 128V dle toho si myslim že obrazovka by mohla byt ok, neni tam vyrazny rozdíl, jdu ješte prohodit signály ke katodám at se presvedcim o stavu obrazovky a uvidim

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#19 Příspěvek od stevo59 »

Obrazovku jednoducho otestuješ takto : pri tých napätiach, čo si nameral, by mala byť obrazovka tmavá. Ak je, pokračuj - odpoj jednu z katód od RGB zos. a pripoj ju cez odpor cca 10k na 0V.Obrazovka sa musí rozsvietiť do príslušnej farby, nie len tak "akože" ale poriadne. Zopakovať pre každú katódu. Ak jas pri každej farbe je zhruba rovnaký, mala by byť obrazovka dobrá. Kond, ktorý si nahradil inou hodnotou ( upozornil ťa kokun) radšej nahraď správnym. Nezabudni, že v TV je napätie v okolí 25 kV, tak si dávaj bacha!

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Tomikt »

stevo59 píše:Obrazovku jednoducho otestuješ takto : pri tých napätiach, čo si nameral, by mala byť obrazovka tmavá. Ak je, pokračuj - odpoj jednu z katód od RGB zos. a pripoj ju cez odpor cca 10k na 0V.Obrazovka sa musí rozsvietiť do príslušnej farby, nie len tak "akože" ale poriadne. Zopakovať pre každú katódu. Ak jas pri každej farbe je zhruba rovnaký, mala by byť obrazovka dobrá. Kond, ktorý si nahradil inou hodnotou ( upozornil ťa kokun) radšej nahraď správnym. Nezabudni, že v TV je napätie v okolí 25 kV, tak si dávaj bacha!

pri týchto napatiach obrazovka tmava neni !!! normálne svieti a zrní, ale fialovo?! prečo ?

Ten kondik 7n5 som predpokladal že je vadný, preto som ho vymenil, nič iné ako 8n2 som nezohnal - mohol by takýto rozdiel sposobovat mnou popisane problémy ?

vrátil som spat povodný, a po zapnutí zo stand by začal zdroj cyklovať a bučko je v ťahu .. takže kond vadný bol ..

inak po tom ako som zmeral katódové napatia tak som odpojil katodové odpory a prehodil medzi sebou zelenú a červenú katódu, obraz bol rovnako fialový bezo zmeny ako predtým ..

Dík za rady.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#21 Příspěvek od stevo59 »

Ech, blbo som prečítal tie hodnoty napätí, sorry. Ide regulovať jas? Ak áno, nastav tak, aby bola obrazovka tmavá a urob ten test. Ten kond som ti neradil vrátiť, ale vymeniť za správny.

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Tomikt »

inak obrazovka je thomson

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

Tomikt píše:
stevo59 píše:Obrazovku jednoducho otestuješ takto : pri tých napätiach, čo si nameral, by mala byť obrazovka tmavá. Ak je, pokračuj - odpoj jednu z katód od RGB zos. a pripoj ju cez odpor cca 10k na 0V.Obrazovka sa musí rozsvietiť do príslušnej farby, nie len tak "akože" ale poriadne. Zopakovať pre každú katódu. Ak jas pri každej farbe je zhruba rovnaký, mala by byť obrazovka dobrá. Kond, ktorý si nahradil inou hodnotou ( upozornil ťa kokun) radšej nahraď správnym. Nezabudni, že v TV je napätie v okolí 25 kV, tak si dávaj bacha!

....
Ten kondik 7n5 som predpokladal že je vadný, preto som ho vymenil, nič iné ako 8n2 som nezohnal - mohol by takýto rozdiel sposobovat mnou popisane problémy ?

vrátil som spat povodný, a po zapnutí zo stand by začal zdroj cyklovať a bučko je v ťahu .. takže kond vadný bol ..
....
Z mojí odpovědi jsi mohl vyrozumnět, že je v ohrožení trafo, ne že to může způsobovat "tvé problémy"!

Psal jsem čti a"studuj" - nesprávná hodnota C146 (byť o "blbých" 10%!) - má vliv na "rozladění" celého ŘKS z 5. harmonické => VN-trafo v ohrožení :!: - je mi jasné, že v tak krátké době jsi ani nemohl nic "naštudovat" - nebýt steva59, který tě upozornil (stejně doporučuju - dostudovat).
Když jsi tam vrátil "původní kond." (psal jsi, měl studeňák - prohlídni si tu "nohu", na které byl - okolí zčernalé a zřejmě boční stěna toho plastu "vyboulená", byť jen mírně). Vlivem toho jiskření se celý vývod "nadměrně zahříval" => přívod k polepu uvnitř "uhořel", tj. dnes je kond bez kapacity. Důkaz: to BU-čko "v háji".
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Tomikt »

boční strana kondu vyboulená není, ale když se na nej dívam zespoda pod lupou tam je to kolem toho vyvodu kde byl studeńák nahnědlé, to bu-čko to potvrdilo že byl v háji.

Jsem amatér začátečník, televize delám jenom občas a to jako hobby, takže se rád neco nového naučím,
muzete mi teda nekdo vysvetlit co se teda vlivem odchodu toho kondu v obvodu kolem delo, pripadne jake jine nasledky to mohlo mit krome špatného bu-čka ? pripadne nejaky link kde si o tom neco počtu a nastuduju ? dik

jinak se teda chci zeptat na ty katodové napetí, která jsem nameril - všude se píše že maji byt kolem 150-160V a nesmi byt mezi jednotlivými rozdil vetsi nez 15V ? rozdil jsem nenameril, ale 127V není málo ? co u tyhle televize primo ovlivnuje velikost napeti na katodách ? je tam nejaka prima souvislost s obvody kolem bu-čka ?

Omlouvám se za ponekud hloupé dotazy, budu rád kdyz nekdo pomuze nebo vysvetlí.

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Tomikt »

Chlapi - začal jsem více měřit ! na privodu k desce obrazovky mám místo 190V naměřeno 200V a co je důležité - nemám žhavení !!! stuďákem to není, žhavení jde přímo z VN trafa z pinu č.3 přes odpor 2R7 , zkoušel jsem odpor přemostit a nic, napětí je v podstate neměřitelné, ale pokud ho odpojím uplne tak obrazovka se pochopitelne nerozsvítí ! žhavící vlákno obrazovky je ok, napadá mě vada VN trafa - je to možné ? Nebo chyba kolem pinu č.8 u VN trafa ? vycházím ze schématu ctv 2131 .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#26 Příspěvek od Hill »

Nesmysle vtělená, jak a čím chceš něco naměřit na žhavení? Multimetrem? Zapomeň. Je tam střídavé napětí řádkového kmitočtu ale neharmonického průběhu, takže bys to musel měřit porovnáním - jakým stejnosměrným napětím nažhavíš vlákno na stejnou teplotu, jakou má připojené v televizi.
Ergo - když obrazovka žhaví, nehledej závadu ve žhavení.
A jestli má napájení konce RGB 190V nebo 200V není v tomto případě (a hromadě dalších případů) důležité.

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#27 Příspěvek od Tomikt »

Hill píše:Nesmysle vtělená, jak a čím chceš něco naměřit na žhavení? Multimetrem? Zapomeň. Je tam střídavé napětí řádkového kmitočtu ale neharmonického průběhu, takže bys to musel měřit porovnáním - jakým stejnosměrným napětím nažhavíš vlákno na stejnou teplotu, jakou má připojené v televizi.
Ergo - když obrazovka žhaví, nehledej závadu ve žhavení.
A jestli má napájení konce RGB 190V nebo 200V není v tomto případě (a hromadě dalších případů) důležité.

díky, tak jsem zase o neco málo chytřejší :oops:

můžeš mi vysvetlit jak mám podle návodu výše odzkouset tu obrazovku s 10K odporem proti kostře ? psal tam že pri napeti ktere jsem nameril by mela byt obrazovka tmavá ? ale není

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Tomikt »

tak jsem si to precetl ješte jednou a dle toho obrazovku otestoval,
stahnul jsem jas i kontrast na minimum aby byla obrazovka zcela tmavá a jednotlivé katódy jsem postupne pres 10K odpor pripajel na zem,
jas ve všech pripadech stejný, červená, modrá, zelená ok, takže obrazovka by teda mela byt ok?!

kde mám dál hledat pricinu ? na desce obrazovky ? televize vubec nereaguje na stahovani barev.

Tom

Uživatelský avatar
pevier
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2007, 02:00

#29 Příspěvek od pevier »

Skús vymeniť pozistor T250 možno máš zmagnetizovanú obrazovku ---------------- maj sa.

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#30 Příspěvek od Tomikt »

VYLOUČIL JSEM VADU NA DESCE OBRAZOVKY (desku jsem otestoval v jiném OVP) a je ok

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“