ORAVA C460

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

zajemce píše:Omlouvám se-přehlédl jsem,že jde teletext (jinak,jak jsem psal-velmi častá závada).
Přidám se k zajemci - taky jsem na ten TXT zapomněl.
Ale za "poruchovostí K.V." si stojíme oba dva - já jsem jich opravoval více než 10 :!: (A nejen v OTF-kách, hlavně v GRUNDIcích!).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jef111 »

A uplně nejradši ten IO odchází když střílí VN trafo, případně násobič. Mimochodem v C460 ten násobič ssebou občas bere taky TDA4580.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
drahul
Příspěvky: 23
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#18 Příspěvek od drahul »

Televize si asi začíná vybírat svou starobní dan,protože 15let nic a ted druhá porucha.Takže znovu klekla,tentokrát to vypadá na něco ve vn dílu,protože to začalo pískat,obraz se ztratil a na displeji odpočítává 4r,3r,2r,1r furt dokola.Zatím sem neměl čas na to mrknout,ale hrozím se vn trafa nebo násobiče,uvidíme,každopádně nemám doma ani jedno.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jef111 »

Odpočítávání znamená, že nenaběhne hlavní zdroj, pokud píská tak je asi ve zkratu. Nejspíš to bude právě v tom řádku, v 80% případů násobič. Trafo jsem měl vadné u této koncepce snad jen jednou.
Odpoj výstup trafa na násobič a uvidíš, pokud se to rozběhne (samo že bez VN) je to násobičem. Hodí se tam pěkně násobič např. z BTV Libuše nebo pokud přidáš trimr na nastavení ostření tak z jakékoliv Tesly žady 416. Občas se ve sběrech objeví tyhle telky s měněným násobičem, který je třeba jen pár let starý, takový s největší pravděpodobností poběží ještě hodně dlouho. Nad novým bych u takové telky váhal, no pokud má v obrazovku v pohodě tak by to šlo.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od pajosek2 »

Tahle telka má násobič Měl jsem za to,že se to u téhle už nepoužívalo.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#21 Příspěvek od Pesko »

pajosek2 píše:Tahle telka má násobič Měl jsem za to,že se to u téhle už nepoužívalo.
V C460 je šasi ako v C428.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od pajosek2 »

Tak to mi uniklo.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
drahul
Příspěvky: 23
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#23 Příspěvek od drahul »

jef111 píše:Odpočítávání znamená, že nenaběhne hlavní zdroj, pokud píská tak je asi ve zkratu. Nejspíš to bude právě v tom řádku, v 80% případů násobič. Trafo jsem měl vadné u této koncepce snad jen jednou.
Odpoj výstup trafa na násobič a uvidíš, pokud se to rozběhne (samo že bez VN) je to násobičem. Hodí se tam pěkně násobič např. z BTV Libuše nebo pokud přidáš trimr na nastavení ostření tak z jakékoliv Tesly žady 416. Občas se ve sběrech objeví tyhle telky s měněným násobičem, který je třeba jen pár let starý, takový s největší pravděpodobností poběží ještě hodně dlouho. Nad novým bych u takové telky váhal, no pokud má v obrazovku v pohodě tak by to šlo.
Takže sem zkusil pro začátek odpojit ten násobič,ale nic,zdroj nenaskočil.Proměřil sem přívodní napětí 140,200V na desku rozkladu,bylo o.k.VN trafo vypadá taky dobře i když jen šlusmetrem,dále sem procházel obvody až sem narazil na konektor vychylovaček,po vytažení z desky zdroj naběhl,takže ted nevím jestli je na nich něco,nebo může být chyba i jinde.

Uživatelský avatar
drahul
Příspěvky: 23
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#24 Příspěvek od drahul »

Ještě sem kouknul na schema a všiml sem si,že na tom konektoru je ještě klema k napájení 140V na primár VN.Takže bude nejspíš problém kolem trafa,než na vychylovačkách.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#25 Příspěvek od Pesko »

Pravdepodobne bude narušený BU508A. Premeraj ho ,vymeň a zapni TV s odpojeným násobičom.

Uživatelský avatar
drahul
Příspěvky: 23
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#26 Příspěvek od drahul »

Pesko píše:Pravdepodobne bude narušený BU508A. Premeraj ho ,vymeň a zapni TV s odpojeným násobičom.
BU 508A byl špatný,nahradil sem ho BU 208A,508 sem neměl.Zdroj naskočil při odpojeném násobiči.Mám násobič z té C437,můžu ho použít ,nemá trimr ostření,je možno ho připojit?

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#27 Příspěvek od Pesko »

Násobič z C437 použiť môžeš ale bude treba dorobiť trimer ostrenia.
Použi trimer tiež z C437 ak ho máš. Nachádzal sa na doske obrazovky.
Pripoj ho medzi UF násobiča a zem. Na bežec pripojíš kábel ktorý ide na päticu obrazovky na ostriacu elektródu.

Uživatelský avatar
drahul
Příspěvky: 23
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#28 Příspěvek od drahul »

Tak se mě bohužel zatím nezadařilo,zkoušel sem 2 násobiče,zdroj naběhne,ale VN nic.Nemám bohužel osciloskop,takže měřím jen digi měřákem,šlus už nikde není,ale nemůžu to rozchodit.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od pajosek2 »

Tk na ten pin na trafu,co je na něm připojen násobič sáhni šroubovákem(izolovaným),musí to jiskřit.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
drahul
Příspěvky: 23
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#30 Příspěvek od drahul »

Nejiskří,na vn trafu zřejmě chybí napětí,nevím jestli ten BU spíná,podle schematu na bázi napětí má,hledám právě co tam ještě může být za problém.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“