FM radio

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#16 Příspěvek od BIPOLAR »

Několik let nazpátek jsem viděl a ze zvědavosti postavil VKV přijímač s IO U2510B v některém z AR. Pamatuju si že v tomto IO je zabudován i NF zesilovač 1W. Byl tam i plošný spoj, ale to AR nemohu najít. Ví o tom někdo více ?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Někomu se doma určitě válí přijímač s A283D, většinou jen proto, že na FM měl pístové ladění pro pásmo 66-74MHz. Takže vyměnit cívky a ladit otočným kondíkem a je to. Mezifrekvence, detektor a koncový zesilovač jsou v IO, vstupní jednotka se upraví.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Jenys »

Ahoj chlapi, pamatuje někdo VKV rádio i s dekodérem od Klabala? Jěště ho mám doma, někde v garáži a docela to hrálo. Vše bylo na plošném spoji.

Další co jsme bastlili, byly VKV ze stupních TV dílů z Orav, typ si už nepamatuji. Vyměnilo se jedno feritové jádro za mosazné a tak se posunulo frekvenční pásmo dolů. V době kdy nebyly VKV moc dostupné, to bylo postačující :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

Nestav krystalky, ale postav si pořádný stroj.
Kdysi tady na Upload jsem dal schéma stavebnice rádia, který vyrábí firma WELLEMAN.
Obsahuje tovarní vstupní jednotku. Když použiješ typ vstupní jednotky laděné trojicí cívek (z autorádia)

http://www.hadex.cz/obrazky/m/m006.jpg#m006.jpg#
, tak máš velmi kvalitní rádio s možnosti dostavby AFC. A až se budeš nudit, můžeš si postavit vstupní jednotku z io TA7358AP. Hrala mi na první pokus, a až jsem přibližně sladil souběh ladění, tak byl příjem jako blázen. (nastavoval jsem to na poslech, bez žádnýho měřáku)

Radio Welleman.zip

jinak si pamatuju na návod na stereofonní rádio, který bylo velmi živé a obsahoval šváb TA8122AN a vyšel v amáru. Nebo TA2003 - což je monofonní varianta
Naposledy upravil(a) Artaban001 dne 18 úno 2009, 22:15, celkem upraveno 2 x.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od Andrea »

Artaban001 píše:Nestav kristalky
Kristalka, to je Ježíšovo manželka? Myslela jsem, že tou byla Máří Magdaléna.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#21 Příspěvek od BIPOLAR »

A k tomu si objednej vstupní jednotku v Hadexu M 006 za 39kč, je továrně již naladěná.

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána
Hill

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#22 Příspěvek od Artaban001 »

Zase jsou levnější - Já je ještě kupoval za 150KČ.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#23 Příspěvek od BIPOLAR »

Jenys píše:Ahoj chlapi, pamatuje někdo VKV rádio i s dekodérem od Klabala? Jěště ho mám doma, někde v garáži a docela to hrálo. Vše bylo na plošném spoji.

Další co jsme bastlili, byly VKV ze stupních TV dílů z Orav, typ si už nepamatuji. Vyměnilo se jedno feritové jádro za mosazné a tak se posunulo frekvenční pásmo dolů. V době kdy nebyly VKV moc dostupné, to bylo postačující :lol:
Ale ty jeho plošné spoje, to byla pěkná "prasárna", jinak to hrálo, to ano. A vůbec nejhorší byly, jeho konstrukce přímo zesilujicích VKVpřijímačů s MAA 661.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#24 Příspěvek od BIPOLAR »

Artaban001 píše:Zase jsou levnější - Já je ještě kupoval za 150KČ.
Taky jsi "Team member" :wink:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Jenys »

BIPOLAR píše:
Jenys píše:Ahoj chlapi, pamatuje někdo VKV rádio i s dekodérem od Klabala? Jěště ho mám doma, někde v garáži a docela to hrálo. Vše bylo na plošném spoji.

Další co jsme bastlili, byly VKV ze stupních TV dílů z Orav, typ si už nepamatuji. Vyměnilo se jedno feritové jádro za mosazné a tak se posunulo frekvenční pásmo dolů. V době kdy nebyly VKV moc dostupné, to bylo postačující :lol:
Ale ty jeho plošné spoje, to byla pěkná "prasárna", jinak to hrálo, to ano. A vůbec nejhorší byly, jeho konstrukce přímo zesilujicích VKVpřijímačů s MAA 661.
Jo, to máš pravdu, byla to trochu "prasárna", ale bylo to zase něco zajímavého v té době. Já mám dělané VKV i v podýhované bedně se vstupní jednotkou z rádia Akcent nebo Havana, je to přeladitelné přes obě pásma a uprostřed se dřív daly chytat sanity a poliši. Až se budu nudit, chtěl bych tam udělat nový dekodér a vůbec předělat napájecí zdroj a i umlčovač šumu a tak. Možná bych udělal jinou vstupní jednotku, nebo jí někde vykuchat z rádia. Ale asi spíš bych jí chtěl postavit celou. Někde musím najít dobrý moderní dekodér. Nějak to vše nestíhám časově, to jen kdybych se moc nudil :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

A tu 661 jsem kupoval v roce 1978 za 100,- , to jsme byli 3 na šrot .

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od workhard »

Jó Klabal... s tím jsem se taky vyřádil :lol: někdy to i hrálo. Mám i tu jeho knihu na toto téma.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Crifodo »

Andrea píše:
Artaban001 píše:Nestav kristalky
Kristalka, to je Ježíšovo manželka? Myslela jsem, že tou byla Máří Magdaléna.
Leda podle Scorseseho. Že tys nechodila na katechismus.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#29 Příspěvek od Cust »

I přes to, že má velkou brigádu katolické církve hned za domem, tak není v tomto směru vzdělaná a píše to co se dověděla v šifře mistra..

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#30 Příspěvek od Crifodo »

Cust píše:I přes to, že má velkou brigádu katolické církve hned za domem, tak není v tomto směru vzdělaná a píše to co se dověděla v šifře mistra..
Ne z Posledního pokušení? :roll:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“