Cena této sestavy PC ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

proč takový strašný dilema? řešíš tu otázku 10 obědů někde v hospodě nebo 1 večera pro 2 v slušnější vinárně, za věc která ti bude asi pár let sloužit. Budeš řešit za 4 roky žes mohl 300 ušetřit, když už teď se dá těžko existovat za míň než 10k měsíčně?
Ta cena je naprosto komická v delším časovým horizontu, když třeba VGA karta 640x480 stála 500USD.
Vypalovačka CD 4x 20000 Kč.
Kdyby tohle udělala cena nemovitostí, kupuju vilu za 4000,- :twisted:

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od michalnb »

CIBI píše:Požaduje za to 1400.-Kč. Koupit ,nekoupit,poradíte? Děkuji.
A pýtal si sa na tú DVD vypalku a formát skrine(ATX, mini ATX: 1.zdroj hore, 2.zdroj bokom)? - či to má nejakú perspektívu a či do toho prípadne chceš ešte investovať, aby ti nakoniec nezostalo doma "malé šrotovisko" Aby som nezabudol, ešte aj typ RAM( freq. [MHz])? Skús si prečítať čo sme ti tam aj s rnbw napísali(to podstatné okolo dosky) a dopíš ešte na čo to chceš používať.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
CIBI
Příspěvky: 62
Registrován: 20 bře 2007, 01:00
Bydliště: Hodonín

#18 Příspěvek od CIBI »

Právě ,že "šrotu"už mám doma dost. Chtěl jsem nahradit toto:
MSI815EPT PRO-6337,Celeron-S 1200MHZ,SDRAM 256MB,RADEON9200series 64MB,ST3160215A 160GB,ASUS CRW-1610A (disk a optika by se přehodila)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jenys »

CIBI píše:Právě ,že "šrotu"už mám doma dost. Chtěl jsem nahradit toto:
MSI815EPT PRO-6337,Celeron-S 1200MHZ,SDRAM 256MB,RADEON9200series 64MB,ST3160215A 160GB,ASUS CRW-1610A (disk a optika by se přehodila)
Za ty peníze bych ho vzal také. Jestli je jinak v pořádku, tak ho vem. Když tak ho můžeš trochu vylepšit. :wink: Pokud nemáš zálusk si setavit něco lepšího a nového, což se dneska dá kolem 6000Kč, tak do toho jdi :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od michalnb »

Jenys píše: Za ty peníze bych ho vzal také. Jestli je jinak v pořádku, tak ho vem. Když tak ho můžeš trochu vylepšit. :wink: Pokud nemáš zálusk si setavit něco lepšího a nového, což se dneska dá kolem 6000Kč, tak do toho jdi :D
Z tých 6000 uber tak polovicu a stále to bude lepšie ako popisované počítače.
CIBI píše:Právě ,že "šrotu"už mám doma dost. Chtěl jsem nahradit toto: MSI815EPT PRO-6337,Celeron-S 1200MHZ,SDRAM 256MB,RADEON9200series 64MB,ST3160215A 160GB,ASUS CRW-1610A (disk a optika by se přehodila)
a ešte grafika...
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Jenys »

michalnb píše:
Jenys píše: Za ty peníze bych ho vzal také. Jestli je jinak v pořádku, tak ho vem. Když tak ho můžeš trochu vylepšit. :wink: Pokud nemáš zálusk si setavit něco lepšího a nového, což se dneska dá kolem 6000Kč, tak do toho jdi :D
Z tých 6000 uber tak polovicu a stále to bude lepšie ako popisované počítače.

Tak já to bral i s casem, jinak by se dalo jít níž, ale to bych nedělal. To buď nějakou šunku na přechodnou dobu, nebo už investovat tak aspoň těch 6 kolíků. Samozřejmě, kdyby v tom nehráli roli ty prašule, asi bych šel s cenou a konfigurací výše, ale...
Teď jsem si postavil novej PC, střední třídy, Athlon X64 5600+ dvoujádro 2,9GHz, 250GB disk, zatím 2GB DDR2 a MB MSI K9A2GM-FIH, DVD RW LG GH22LS30 a case černá mini, značku si nepamatuju, cena 1100Kč. K tomu mám i nové Win XP, legální za 2000Kč. Jo asi by ve stejné konfiguraci bylo možné posbírat jednotlivé komponety levněji, ale to mě nebaví se plahočit po celé Praze. S tímto jsem zatím spokojenej. Celé to bylo za 9500Kč :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od michalnb »

Jenys píše:Tak já to bral i s casem, jinak by se dalo jít níž, ale to bych nedělal. To buď nějakou šunku na přechodnou dobu, nebo už investovat tak aspoň těch 6 kolíků. Samozřejmě, kdyby v tom nehráli roli ty prašule, asi bych šel s cenou a konfigurací výše, ale...
Dobrá pripomienka! Veď ja som myslel práve na tie $$$. Ak sa niekto rozhoduje či dá 1400 za PC, tak asi nie je maniak čo by chcel opláchnuť na PC balík. Ale podľa mňa je vždy perspektívnejšia nejaká MSI kancelárčina s DDR2 (a zatiaľ nevyužitým PCIe) a low-version Athlonom v AM2 za cca 3000 niečo, ako za 1400 ďalšia bedňa na skladovanie len kvôli črevám. Mám doma ešte tak 7-8 miniATX a AT skríň a pomaly z nich režem šasi na zosilňovače, zdroje, atď.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

michalnb píše: Mám doma ešte tak 7-8 miniATX a AT skríň a pomaly z nich režem šasi na zosilňovače, zdroje, atď.
Na tohle jsou daleko vhodnější nepoužitelné VHS, stolní DVD, ale záleží jak si vzhled domácího zesolovače představuješ.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od michalnb »

Crifodo píše:
michalnb píše: Mám doma ešte tak 7-8 miniATX a AT skríň a pomaly z nich režem šasi na zosilňovače, zdroje, atď.
Na tohle jsou daleko vhodnější nepoužitelné VHS, stolní DVD, ale záleží jak si vzhled domácího zesolovače představuješ.
Samozrejme, ale čo robiť s tými bedňami? Autonabíjačky? Je mi to ľúto vyhodiť do zberu keď sa z toho dá hocičo vyohýbať na ohýbačke a povyrezávať karbinou a stolnými nožnicami... Áno, slabšie veci robím aj z analógových satelitov, ale keď treba poriadne trafo tak skôr pomôže kvalitná plechárina.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“