Zvětšení dosahu bezdrátového zvonku.

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#16 Příspěvek od jodaps »

Ano, o tom problému samospínání píšeš v jiném vláknu.
Tady tyto bateriové zvonky mám dva, ale nikdy jsem je dlouhodobě v provozu neměl, takže nevím jak se chovají. No ale momentálně je mám na stole, něco zkusím, takže strpení, ozvu se.

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#17 Příspěvek od jodaps »

Tak k tomu samospínání.
Myslím, že na vině je samotný melodický IO, resp jeho nevhodné zapojení. Zjistlil jsem, že spouštěcí vstupy, které nejsou právě přepínačem melodií vybrány, "visí ve vzduchu". Melodie nebo gong se spouští úrovní L na příslušném vstupu a dokuď je vstup v L, zvonek "hraje". Ke vstupům jsem tedy připojil rezistory proti +UB. Prvně 1M, pak 100k - myslím že tato hodnota by měla vyhovovat (možná by pomohl i C). Před touto úpravou se celkem "spolehlivě" zvonek spouštěl při doteku hrotu (na 50cm vodiči) na různé pájecí body DPS. Víc jsem nezkoušel (z druhé strany jsou také jakési vstupy). Tak snad to pomůže, dej vědět.
Přílohy
Pull-up.JPG
(67.05 KiB) Staženo 93 x

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#18 Příspěvek od jodaps »

- - -
Přílohy
melod-IO.JPG
(64.13 KiB) Staženo 94 x

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od otakarv »

Tak až nyní mně pustili k internetu.Díky za velmi rychlou odezvu,jdu to hned vyzkoušet.Nechám to zapnuté až do zítřka,jak to nebude dělat hned(doufám,že to pomůže).Pak dám určitě vědět,jaký to mělo úspěch.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od otakarv »

Pro"jodaps"
Tak jsem to včera zkoušel.Zapojil jsem tam ty 100k rezistory.Asi tak 2hodinky byl klid,no a pak to opět samo o sobě spustilo.Na noc jsem raději vyndal baterie,aby nás to nebudilo.
Jak by jsi na něco přišel,dej mi prosím Tě vědět.Já jsem nyní dosti zaneprázdněn.Díky.

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#21 Příspěvek od jodaps »

Zapojils odpory na všechny 4 vstupy? Jestli ano a nepomohlo to, tak teď nevim. Nechám trvale zapojený ten můj zvonek (bez těch R) - jestli se bude taky tak projevovat...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#22 Příspěvek od Artaban001 »

otakarv píše:Pro"jodaps"
Tak jsem to včera zkoušel.Zapojil jsem tam ty 100k rezistory.Asi tak 2hodinky byl klid,no a pak to opět samo o sobě spustilo.Na noc jsem raději vyndal baterie,aby nás to nebudilo.
Jak by jsi na něco přišel,dej mi prosím Tě vědět.Já jsem nyní dosti zaneprázdněn.Díky.
Prosím Tě, hoď sem foto toho Tvýho zvonku. Prodávají totiž i modely s pilotním tónem. Ty jsou na prd, Lepší jsou digitální, byť s primitivním kódem.
Fotky v tomto vlákně jsou s digitálním přenosem. Schéma Bezdrátovýho zvonku s pilotním tónem jsem tu kdysi posílal.

Zvonek s pilotním tónem poznáš podle toho, že chybí kodér v tlačítku a dekodér ve zvonku (Ten IO). Ve vysílači je oscilátor s hodinkovým krystalem a v přijímači je z výstupu seriově zapojen krystal o té samé hodnotě na detektor.. To znamená na hovno.. Reaguje to i na zapalovač plynu..

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od otakarv »

Artaban001 píše:
otakarv píše:Pro"jodaps"
Tak jsem to včera zkoušel.Zapojil jsem tam ty 100k rezistory.Asi tak 2hodinky byl klid,no a pak to opět samo o sobě spustilo.Na noc jsem raději vyndal baterie,aby nás to nebudilo.
Jak by jsi na něco přišel,dej mi prosím Tě vědět.Já jsem nyní dosti zaneprázdněn.Díky.
Prosím Tě, hoď sem foto toho Tvýho zvonku. Prodávají totiž i modely s pilotním tónem. Ty jsou na prd, Lepší jsou digitální, byť s primitivním kódem.
Fotky v tomto vlákně jsou s digitálním přenosem. Schéma Bezdrátovýho zvonku s pilotním tónem jsem tu kdysi posílal.

Zvonek s pilotním tónem poznáš podle toho, že chybí kodér v tlačítku a dekodér ve zvonku (Ten IO). Ve vysílači je oscilátor s hodinkovým krystalem a v přijímači je z výstupu seriově zapojen krystal o té samé hodnotě na detektor.. To znamená na hovno.. Reaguje to i na zapalovač plynu..
Momentálně nemám čím bych to odfotil.Je to však ten samý typ,jaký má vyfocený"jodaps".Podle toho,jak popisuješ ten zvonek s pilotním tónem,tak ten popis se právě hodí na tento typ.Myslel jsem,že přece jen by se s tím dalo něco dělat.Ještě zkusím "ošetřit"všechny 4 vstupy,neboť jsem zapojil jen 2.

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#24 Příspěvek od jodaps »

Tak ten můj zv. dělá tu samou neplechu. A když jsem přrušil spoj od přepínače k melod. IO, už se neozval - tzn. že s těmi pull-upy jsem se pěkně unáhlil. Na druhé straně mám ten samý zvonek v práci, avšak "ten" do zásuvky na 230V a nepamatuji se, od r. 2007, na nějaké falešné zvonění (příznivé uzemnění?). Consta, viz foto - samozřejmě se jedná o nekódovaný zvonek...
Přílohy
Consta.JPG
(90.58 KiB) Staženo 107 x

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od otakarv »

Ano,takto vypadá vevnitř ta "potvora". :roll:

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#26 Příspěvek od jodaps »

Ze str. spojů jsem na pin č.6 CMOS 4069 (před Xtal) proti zemi připájel kerko 2n7 (odhadem). Zatím zvonek zvoní, jen když má zvonit... (Neříkám že to je řešení, je to jen první "nástřel", nashle v pondělí).

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#27 Příspěvek od Artaban001 »

Jo, to je ten pilotní tón.
Schéma toho systému máš tady:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... id=162#659
kdyby někdo měl problém z "luštěním" hodnot keramických kondů, tak pomůcka níže:

100 - 10p
101 - 100P
102 - 1 000P - 1nF
103 - 10 000p - 10nF

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#28 Příspěvek od jodaps »

Tak jo, dobrá zpráva - ten kondík pomohl. Zvonek se chová vzorně a dosud falešně ani nepíp.
Co se týká odrušení zvonku, přecházím na vlákno (link níže) - neboť zde se projednává prodloužení dosahu zvonku (Robo se nám ale nějak neozývá).
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... %FD+zvonek

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od robo »

On je problem jak zkusit jestli nejaka uprava pomohla. Kde to upravuji je jedno misto, kde se to bude pouzivat je take nekde jinde. A tam uz nemam moznost laborovat. Pri prvni testu se zdal nejaky uspech, pri zkousce na miste to byl propadak. Na VF techniku jsem nejak kratky. Kdyz to testuji, rad bych se oprel o nejake namerene udaje, ktere mi potvrdi urcite zlepseni. Ale nevim jak na to. A co je podminkou celeho projektu? Spolehlivost. A tu a tam jsem se setkal se zvonkem. A ta spolehlivost nebyla moc presvedcujici. Puvodne jsem mel ke zvonku pridelan modul ktery reagoval na zvuk. Treba stekot psa co byl venku, tukani na dvere. Zvonek mi zazvonil a ja vedel ze se neco deje. Citlivost microfonu se dala nastavit. Signal zA do bodu B sel pres chodbu dlouhou cca cca 20m. A jelo to spolehlive. Tady uz to jde pres patro, schodiste a chodbu dlouhou min. 30m

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“