levitator

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#16 Příspěvek od janousek »

To jsem si myslel taky, ale jak vysvětlit to , že celý systém obrátí vzhůru nohama a magnet nespadne. :nevim:

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#17 Příspěvek od MirrA1 »

janousek píše:To jsem si myslel taky, ale jak vysvětlit to , že celý systém obrátí vzhůru nohama a magnet nespadne. :nevim:
Tak žeby se v cívce rychle za sebou otáčel směr proudu? Jednou to ten magnet bude přitahovat a potom zase odpouzivat- to by vysvětlovalo i to vlnění levitujících předmětů.

newone

#18 Příspěvek od newone »

Takze by se ale ten elektromagnet a jeho vykon mel nastavovat dle vahy kterou ma nadnaset? Je to slozity na vyrobu? Nikdo to nedela?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

Někde na webu jsem našel schéma falešné supravodivé podložky. Používala několik cívek a magnetických hallových spínačů. Pokud jsi dal nad podložku magnet, Hall spínač sepl napájení cívky a cívka se vybudila tak, aby odpudila magnet. Tím se ale pole zmenšilo, a tak se buzení cívky zase zaplo. A tak to vlastně regulovalo intezitu mag pole , aby se předmět vznášel, pokud má v sobě kus magnetu.. Aktivovala se cívka, nad kterou se magnet zrovna nacházel.. (popis je podle toho, co jsem pochopil podle schématu + anglický popis)

Jeden blok (schéma):

Obrázek

newone

#20 Příspěvek od newone »

A neumis to prosimte vyrobit nebo mi dat kontakt na nekoho kdo by to umel a mel by chut to vyrobit na zakazku? Tahle vec by se mi hodila do projektu co resim.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#21 Příspěvek od Banda »

Jen by mě zajímalo, jak se v této věci postoupilo?

Uživatelský avatar
Jezibabak
Příspěvky: 259
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: v dědině s Jízdou králů

#22 Příspěvek od Jezibabak »

Artaban001 píše:Někde na webu jsem našel schéma falešné supravodivé podložky. Používala několik cívek a magnetických hallových spínačů. Pokud jsi dal nad podložku magnet, Hall spínač sepl napájení cívky a cívka se vybudila tak, aby odpudila magnet. Tím se ale pole zmenšilo, a tak se buzení cívky zase zaplo. A tak to vlastně regulovalo intezitu mag pole , aby se předmět vznášel, pokud má v sobě kus magnetu.. Aktivovala se cívka, nad kterou se magnet zrovna nacházel.. (popis je podle toho, co jsem pochopil podle schématu + anglický popis)

Jeden blok (schéma):

Obrázek
Zajímalo by mě jak jsou tam uspořádány ty cívky s těmi hallovými spínači,
protože když po přiblížení magnetu sepne hall, tak magnetické pole cívky musí zákonitě tu soustavu rozhodit a pokud bude spínač dost blízko cívky, tak ho cívka udrží sepnutý ne?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

Andrea píše:
Crifodo píše:Je to jiný princip, ale ne úplně.
Levitace organické, diamagnetické hmoty to nedosahuje, obávám se.
Diamagnetickou a paramagnetickou hmotu to levituje úplně nejlépe, jen musí být dobře vodivá.
Vířivé proudy ? 8-)
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 15 čer 2009, 18:39, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#24 Příspěvek od Artaban001 »

Poznámka ke schématu:

Tyto obvody se vyrobí v několika exemplářích, a ty se vhodně rozmístí po vhodné ploše. Nadnášený magnetický předmět má vyvolat buzení elektromagnetu tak, aby byl odpuzovanej. Svou roli zřejmě hraje i prostor mezi jádry cívek, kde vznikne "magnetický sedlo" podobně jako u levitronu a tak se udrží na místě.
Kdyby někdo dokázal pojmenovat jev, kterým působí supravodivý materiál na magnet, aby se vznášel, tak bych pohledal originál článek. Ten jev má po někom název..

Edit:
pokud se to chce někomu studovat, tak tady je originál zdroj:
http://amasci.com/maglev/maglev.html

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

Musíte spíš uvažovat nad tím, proč se v elektroměru točí hliníkový kotouček, i když je evidentně "nemagnetický" a proč se Andree v tom levitátoru ten hliník občas roztaví 8-) :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“