Kabel CYSY a varná deska

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

Tak specielně chránič do maštale pro koně bych za luxus nepovažoval, prostředí tam má daleko do základního a zvíře je na krokové napětí snad i citlivější než dotyčný elektromurár. Kdyby člověku lehnul plemenný kůň kvůli tomu že se někde urvala krabice, je to k vzteku. nehledě na to, že plno lidí má ke koním vztah jako k dětem než jako k inventáři. Proti tomu, jak drahý koníček je kůň, je těch 1200 za chránič nepodstatných.
O idiotství některých norem nepochybuju, v Americe jsem nebyl takže nemůžu moc soudit, ale všeobecně mám dojem, že emeričani se vždycky perfektně poučí a zařídí - ovšem dodatečně. V Rusku bych zkroucené dráty v krabici považoval za ekonomické východisko, u Němců by mě to trochu mrzelo :roll:

Uživatelský avatar
malvin
Příspěvky: 3
Registrován: 30 bře 2009, 02:00

#17 Příspěvek od malvin »

Jak to teda s tím sporákovým vypínačem je?
1) sporákový vypínač je povinný dle normy
2) je povinny, ale absence se toleruje
3) není povinný, ale doporučuje se
4) jiná možnost
:?:

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#18 Příspěvek od nxn »

Pokud vím tak norma nestanovuje nutnost použití vypínače.Ale je fakt že se dával..jak už tady bylo psané to záleží na konkrétním případu zda použít nebo nepoužít vypínač...projektanti už se ani neobtěžují vypínačem...takže novostavby ho většinou nemají....jen hodně ojediněle......jak už jsem říkal používá se krabice KO97 z ní se jako vývodka použije LPE do krabice se dá věneček....připojí...plácne se na ní víčko....přisune sporák a je hotovo...
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“